بازسازی مرکز توانبخشی بیماران نخاعی توسط انجمن معماران نیکوکار

9
۰
(۰)

در بازسازی این مجموعه ،تمام متریال ها شامل :آجرها ، تایل ها ، شیشه ها و چارچوب های چوبی و سقف های فلزی، همه چیز بازیافت می شود. اگر آجرها شکسته باشد ،ازآنها در قسمت های بدون ساختارمانند نمای داخلی دیوارها وسنگ فرشها استفاده شده است. همچنین از کاشیهای شکسته برای طراحی بخشهای مختلف داخلی ساختمان استفاده شده است.این سیستم استفاده از روش بازیافت می تواند به عنوان فعالیتی برای حفظ محیط زیست نیز باشد.

ساختاری از سقف که از قبل موجود بوده است ، جهت قسمتهای اداری و ورزشی بازسازی می شود.طراحی سایبان با طرحی هندسی و با استفاده از آجر وسیمان الاستیک باعث ایجاد فضایی متفاوت در مقابل فضاهای اصلی وهمچنین ایجاد راهرویی متفاوت واز بین بردن یکنواختی دیوارمی شود.

پیش از ورود اروپاییان در سده شانزدهم مردم گوارانی در پاراگوئه زندگی می‌کردند. در آن سده پاراگوئه به بخشی از امپراتوری استعماری اسپانیا تبدیل شد. پس از استقلال از اسپانیا در سال ۱۸۱۱ پاراگوئه توسط یک رشته از دیکتاتورهایی که به دنبال سیاست‌های انزواگرایانه بودند حکومت شد. جنگ فاجعه‌بار پاراگوئه (۱۸۶۴-۱۸۷۰) که در آن ۶۰٪ تا ۷۰٪ از جمعیت کشور جان باخت باعث توقف در پیشرفت این کشور در آن دهه‌ها شد. در طول بخش بزرگی از قرن بیستم کشور توسط آلفردو استروسنر حکومت می‌شد که این حکومت از درازمدت‌ترین دیکتاتوری‌های آمریکای جنوبی به‌شمار می‌آید. در سال ۱۹۸۸ استروستر ساقط شد و انتخابات آزاد در ۱۹۹۳ برگزار گردید.تاریخ پاراگوئه شاهد دروه‌های طولانی سلطهٔ دولتهای بیگانه، عدم ثبات سیاسی، جنگهای داخلی و جنگهای ویرانگر کشورهای همسایه بوده‌است.مرکز Teletón در پاراگوئه، که به کودکان با آسیب نخاعی کمک می کند، مانند سایر سازمانها و ادارات این کشور گرفتار مشکلات سیاسی و ملی داخلی شد و خسارتهای زیادی به پیکره ساختمان وارد گشت که به تعطیلی ساختمان منجر شد. بازسازی این بنا به کمک جمعی از معماران وبه عبارتی تقویت آزادی های مدنی باعث بهبود ثبات سیاسی پاراگوئه است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.