بازسازی مرکز اصلی ایستگاه راه آهن هلند

12
۰
(۰)

این برج ۱۵ طبقه با ارتفاع ۵۵ متر درست در بالاترین قسمت اوتریخت مرکزی – ((بزرگترین ایستگاه راه آهن هلند)) ساخته شده است.
عرض ساختمان بر مبنای ابعاد خط آهنی که زیر آن قرار دارد ساخته شده است. فضای داخلی با این ساختار بتونی احاطه شده :هسته آسانسور و پرتوهای نوری که در دید باقی می مانند.طرح قبلی بر مبنای سیستم (حجره یا اتاق اتاق ) همراه با یک راهروی مرکزی برای ارتباط بود.

ایده اساسی این است که یک سری از دیوارهای عمودی معرفی شوند که فضا را سازماندهی کنند.این دیوارهای پارتیشن بندی ، با تغییر ماهیت به علت ضخامت ، به فضاهای انباری تبدیل میشوند. این قفسه ها می توانند از بی نظمی که در چنین دفاتری وجود دارد ، جلوگیری کنند ، مانند کمد، قفسه،بایگانی، تابلو اعلانات.و گاهی حتی پله ها. این دیوارهای ضخیم فضا را مرتب و تمیز میکند.
این دیوارهای ضخیم برای معرفی فضا ها و کارکردهای مشخص می توانند شکل های مختلفی داشته باشند.

طرح باز با دیوارهای ضخیم ™ فضا را به بخش هایی با اندازه های مختلف تقسیم میکند. بر عکس طرحی که به طور معمول اتاقها به یک راهرو منتهی می شوند ، در این طرح یک فضای ادامه دار و روان ایجاد میشود.شلوغی فضا حذف می شود : از فضا استفاده خالص میشود.
کمک اصلی این سیستم افزایش ارتباط است ،به جای جداسازی نیروی کار بر مبنای نوع کار در اتاق ها ، در این جا تعامل طبیعی خواهد بود.
این دیوارهای عمودی پتانسیل فضایی ساختمان را افزایش می دهد، یک “عرصه ” گسترده ایجاد میشود که حسی از صمیمیت و نزدیکی دارد.

در آینده ای نزدیک ایستگاه های NS در نظر دارد سیستم به نام کار انعطاف پذیر را معرفی کند که به معنی حذف ایستگاه های ثابت کاری و اتنخاب از بین طیفی از محیطهای کاری خاص است. طرح پیشنهادی قادر خواهد بود این گردش کار پیچیده را اصلاح کند ، اما در حال حاضر بسیاری از خوشه ها به عنوان ایستگاههای کاری ثابت سازمان یافته است.

ایستگاه کار شامل صندلی اداری ارگونومیک و یک میز با قابلیت تنظیم ارتفاع است. با استفاده از این واحد ، تعداد بیشماری تنظیمات امکان پذیر است. واحدهای دیوار تقسیم کننده می توانند با تراکم های مختلف برای ایجاد فضاهای مناسب برای بخشهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.