ایکیا اتاق‌ های پذیرایی معروف‌ ترین سریال ها را بازسازی می‌ کند

10
۰
(۰)
کمپین این صفحه را بپز
کمپین این صفحه را بپز

ایکیا؛ فراتر از مبلمان

برند لوازم خانگی سوئدی ایکیا از اول هم با بقیه رقباییش فرق داشت. فرق ایکیا با بقیه برندها و شرکت ‌هایی که کار مشابه می‌کردند، در خلاقیت بی نظیرش بود. ایکیا از تعریف مشخص «لوازم خانگی» فراتر رفت و چه در شبکه های اجتماعی چه در فروشگاه هایش، همه را با خلاقیت شگفت زده کرد. مثلا اگر یادتان باشد، چند سال پیش ایکیا در کانادا کمپین «این صفحه را بپز» را راه انداخت. در این کمپین کاغذهایی به مشتری های داده شد که روی آن ها دستور پخت غذاها به صورت تصویری وجود داشت. کافی بود هر چیزی را سر جای خودش قرار بدهید، ادویه‌ ها و چاشنی ها را روی دایره های مخصوص بگذارید و بعد کاغذ مخصوص فر را درون فر قرار بدهید. این کمپین برای این طراحی شده بود که آشپزی را آسان و خلاقانه جلوه بدهد.

سفر به دنیای سریال های مورد علاقه ما با ایکیا

سفر به دنیای سریال های مورد علاقه ما با ایکیا

سفر به سرزمین سریال ها

حالا ایکیا در جدیدترین پروژه‌اش تصمیم گرفته رویای خیلی از مشتری‌ هایش که همزمان طرفدار سریال هم هستند را به واقعیت تبدیل کند: آن هم با طراحی مبلمان و وسایلی شبیه به اتاق ‌های پذیرایی سریال‌ های معروف و پرطرفدار. هدف این پروژه این سه سریال هستند: سیمپسون‌ ها، چیزهای عجیب‌ و فرندز یا دوستان.

 سیمپسون ها

سیمپسون ها

ایکیا، سریالِ زندگی واقعی

این کمپین برای اولین بار در امارات متحده عربی اجرا شد و اتاق‌ های پذیرایی نمادین در آن ساخته شدند. کمپین تبلیغاتی «ایکیا، سریالِ زندگی واقعی» تیمی داشت که به مدت دو ماه تلاش کردند مبلمان، لوازم خانه و قطعات دکوری این سه اتاق پذیرایی را انتخاب کنند و آن ها را در یک نرم افزار سه بعدی قرار بدهند تا شبیه ترین حالت به واقعیت را پیدا کنند. وینود جایان (Vinod Jayan)، مدیر ایکیا در امارات متحده عربی و قطر، مصر و عمان به وب سایت اد ویک (Ad Week) گفت «تیم ما به مدت چند ماه با گروه خلاقیت، همکاری تنگاتنگی داشت. آن‎ ها صدها مورد از لوازم خانگی را بررسی کردند تا نهایتا به این انتخاب های قطعی رسیدند».

مشتری ها می توانند در وب سایت شرکت ایکیا این لوازم را ببینند و هر کدام را که می خواهند انتخاب کنند. ایکیا در وب سایتش نوشته «ما این اتاق های پذیرایی نمادین را که متعلق به دوست داشتنی ترین خانواده های زمان ما هستند به زندگی واقعی پیوند زدیم، صد ها ترکیب مختلف از استایل ها و اندازه های مختلف را با قیمت های منطقی جمع آوری کردیم تا بتوانید خریداری شان کنید. ما تمام محصولات را در اتاق ها گروه بندی کرده ایم تا در خانه شما هم به آسانی ترکیب خودشان را تشکیل دهند.»

اتاق پذیرایی سیمپسون ها، یکی از معروف ترین پذیرایی های سینمایی

اتاق پذیرایی سیمپسون ها، یکی از معروف ترین پذیرایی های سینمایی

سیمپسون ها

این اتاق خانواده سیمپسون است: «اتاقی برای خانواده»، شامل یک مبل سه نفره، آباژور رو میزی و یک قاب عکس که درست شبیه کارتون، بالای مبل آویزان شده است.

اتاق پذیرایی سریال فرندز

اتاق پذیرایی سریال فرندز

فرندز

فرندز را بیش از هر چیز با این اتاق نشیمن به یاد می آوریم. اتاق «فرندز» که «اتاق رفقا» هم نام دارد و شامل چند مدل بالشتک مختلف، کنسول ها و میزهای مختلف است که می توانند به شما کمک کنند ست مورد علاقه تان را انتخاب کنید.

سریال چیزهای عجیب تر، نسبتا جدید ولی حسابی پرطرفدار

سریال چیزهای عجیب تر، نسبتا جدید ولی حسابی پرطرفدار

چیزهای عجیب

این هم اتاق سریال «چیزهای عجیب» است، «اتاقی برای همه». نورهای LED و نقاشی از اجزای اصلی این اتاق هستند که با آن ها می توانید الفبای روی دیوار را درست شبیه فصل یک سریال، بازسازی کنید.

این مجموعه محصولات را می توانید اینجا ببینید.

بهترین ایده‌های تبلیغاتی معمولا بسیار ساده هستند و بیشتر وقت‌ ها از خواسته ها و حتی رویاهای کودکی ما سرچشمه می گیرند. کانسپت این ایده هم خیلی ابتدایی بود: ما دوست داریم به دنیای فیلم ها و سریال های مورد علاقه مان سفر کنیم. شاید وقتش شده که وقت چیدن دکوراسیون منزل، این بار به چیزی بیشتر از صفحات دکوراسیون اتکا کنیم و سراغ رویاهایمان برویم!

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.