این هفت ترفند، دکوراسیون شب یلدای شمارا گرم‌تر و زیباتر می‌کنند.

18
۳
(۲)

۱- استفاده از منسوجات با بافت و طرح سنتی یا رنگ‌های شاد ساده بر روی میز پذیرایی

استفاده از منسوجات با بافت و طرح سنتی یا رنگ‌های ساده گرم بر روی میز پذیرایی یا در محل‌های مناسب در خانه می‌تواند به زیبایی فضا و افزودن به گرما و حس سنتی آن کمک کند.

۲- استفاده از شمع بر روی میز پذیرایی یا سایر محل‌های مناسب

شمع همیشه زیباست و نشانه‌ای کوچک از آتش است که با تاریخ و باورهای ایرانیان عجین است. می‌توانید در محل‌های مناسب از چند شمع روشن استفاده کنید.

۳- استفاده از برگ‌های پاییزی و میوه کاج

شب یلدا پایان پاییز و آغاز زمستان است. می‌توانید زیبایی‌های پاییز را با استفاده از تزئیناتی که در آن‌ها از برگ‌های رنگی و میوه‌های کاج استفاده کرده‌اید به خانه بیاورید.

۴- استفاده از خاصیت زیبایی و دکوراتیو بودن انار

انار بخش جدانشدنی از مراسم شب یلداست. در کنار استفاده از انار به‌عنوان خوراکی از زیبایی بی‌بدیل انار برای تزئین میز پذیرایی خود یا گوشه و کنار فضا استفاده کنید. لازم نیست حتماً کار خارق‌العاده‌ای انجام بدهید. انار این‌قدر زیباست که اگر فقط تعدادی از آن را با چند برگ سبز دریک ظرف یا روی یکپارچه مناسب قرار دهید کار تمام است و به هدف خود رسیده‌اید.

۵- گل‌آرایی به شیوه‌ای متفاوت

گل همیشه و در هر شرایطی زیباست حتی اگرچند شاخه آن را بدون تزئین در یک لیوان ساده قرار دهید؛ اما برای این شب خاص می‌توانید از انواع میوه‌های فصل کمک بگیرید و ترکیبی زیبا و هنری خلق کنید که حتماً مهمانانتان از دیدن آن لذت خواهند برد.

۶- استفاده از اشیاء و ظروف قدیمی

این شب با تاریخ و سنت‌های ایران‌زمین عجین است و به همین دلیل زمان مناسبی برای استفاده از انواع ظروف و تزئینات قدیمی است که شاید در گوشه‌ای از کمد خاک می‌خورند. از انواع اشیاء و ظروف قدیمی فلزی، سفالی یا هرگونه دیگری که در منزل موجود دارید برای استفاده سر میز یا تزئین گوشه‌های خاصی در خانه استفاده کنید. مطمئن باشید حس و حال بسیار خوشایندی به فضا خواهد بخشید.

۷- تخصیص گوشه‌ای دنج به فال حافظ

اگر تعداد مهمانان این‌قدر زیاد است که فال گرفتن برای تک‌تک آن‌ها در حضور جمع ممکن است خسته‌کننده شود یک‌گوشه دنج پذیرایی یا مکان دیگری در خانه را با دو یا سه مبل و صندلی به محل گرفتن فال حافظ تبدیل کنید تا این اتفاق در گروه‌های کوچک بیفتد. مطمئن باشید این کانون خاص به محل توجه و استقبال مهمانان تبدیل خواهد شد.

یلدای خوشی را برایتان آرزو می کنیم.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.