ایده هایی برای میز جلومبلی

66
۰
(۰)

یک میز ناهارخوری برای این است که بر روی آن غذا بخوریم یا یک میز مطالعه مسلما برای مطالعه کردن و نوشتن است. با اینحال برای چه میز جلومبلی مهم است؟ میزهای جلومبلی با وجود سادگی از اهمیت زیادی برخوردار هستند. به همین دلیل که وقتی به موارد استفاده آن فکر می‌کنید فقط یک مورد به‌ خصوص به ذهن شما نمی‌ آید. شما می‌ توانید وسایلی که به‌ صورت روزمره از آنها استفاده می‌ کنید را بر روی میز قرار دهید. یک میز جلومبلی در خانه جایی است که می‌ تواند اعضای خانواده را دور هم جمع کند. همچنین می‌ تواند مکانی برای قرار دادن کتاب‌ ها و مجلات شما باشد. میز جلومبلی وسیله‌ ای است که شما می‌ توانید بر روی آن کارهای دقیقه آخری خود را انجام دهید و یا ممکن است جایی باشد که فرزندتان تکالیف مدرسه‌ اش را انجام می‌ دهد. حتی می‌ تواند جایی باشد که وقتی عجله دارید بر روی آن غذا بخورید! تمام این موارد موجب بارز شدن اهمیت میز جلومبلی می‌ شود زیرا خانه جایی است که نیاز داریم در آن احساس راحتی کنیم و در نتیجه مبلمانمان باید برایمان به اندازه کافی مفید باشند. همچنین یک میز جلومبلی می‌ تواند برای زیباتر کردن خانه به کار رود به‌ گونه‌ ای که موجب ایجاد تأثیر خاصی در دکوراسیون خانه شود. به همین علت برای خریداری یک میز جلومبلی به هیچ وجه نباید عجله کرد چون بر خلاف ظاهر ساده‌ خود دارای اهمیت فراوانی است. بهتر است اول بدانید قرار است از آن به چه منظوری استفاده کنید و پس از آن اقدام به خرید کنید.

میز جلومبلی

مبلمان چند منظوره

اگر در یک خانواده پرجمعیت زندگی می‌کنید بهتر است بیشتر به فکر تهیه یک میز جلومبلی عملگرا باشید که فضای رویی آن برای قرار دادن اشیا زیاد باشد. میزهای جلومبلی که دارای طبقه، دراور و یا گنجه هستند به نسبت کاربردی ترند و امکان دسته‌ بندی و منظم کردن وسایل را به کاربران می‌ دهند. اگر میز جلومبلی در خانه شما مکانی است که بیشترین انباشتگی وسایل بر روی آن است و ظاهری درهم و برهم دارد نوع دراوردار آن می‌ تواند برای زمان‌ هایی که مهمانان ناخوانده به سراغتان می آیند بسیار مناسب باشد.
به این شکل می‌ توانید خیلی سریع همه وسایل اضافه را توی کشو یا قفسه میز بریزید و بعد با خیال راحت مهمانتان را به داخل خانه دعوت کنید.

میز جلومبلی

خلاقیت در طراحی

برای برخی از مردم خطوط صاف و منظم و طراحی مینیمال در یک میز جلومبلی از اهمیت زیادی برخوردار است. یک میز جلومبلی می‌ تواند از چوب، شیشه، فلز و دیگر مواد ساخته شود اما غیر از اینها وجود سادگی در طراحی هر میزی با هر متریالی از اهمیت بالایی برخوردار است. دیگر بخش‌ های طراحی خانه می‌توانند با میز جلومبلی هماهنگ باشند. حتی طراحی آشپزخانه که از مهمترین مراکز توجه در خانه است می‌ تواند به نوعی با میز جلومبلی هماهنگ باشد. برای مثال می‌ توان در آشپزخانه از همان طیف رنگی‌ میز جلومبلی استفاده کرد  همین کار می‌ تواند تاثیر فوق‌ العاده‌ ای بر کل فضای خانه داشته باشد.

میز جلومبلی

مبلمان با طراحی خاص

یکی از عادت هایی که امروزه در هر جایی باب شده است استفاده از مبلمان با طرح های خاص و دکوارتیو است. سایت‌ های مختلفی که در ایران و خارج از کشور به‌ وجود آمده‌ اند این کار را برای مشتریان راحت‌ تر کرده‌ اند و محصولات خاصی را عرضه می کنند که تولید انبوه نیستند و جنبه هنری دارند. همیشه هم قیمت این محصولات خیلی بالا نیست. شما می‌ توانید با جستجو در این وبسایت ها به راحتی چند تکه مبلمان زیبا یا اشیای تزیینی دستساز مناسب با بودجه خود پیدا و برای خانه‌ خود خریداری کنید. مبلمان سفارشی موجب می‌ شود شما بتوانید المان‌ های کامل‌کننده‌ ای برای میز خود پیدا کنید. حتی این امکان وجود دارد که شما میز خود را با توجه به علایق خود سفارش دهید تا برای شما درست کنند. این موضوع باعث شده که شاهد پدید آمدن انواع مختلف طرح‌ ها در میزهای جلومبلی شویم که هرکدام از طرح‌ ها با روح و شخصیت کسی که آن را سفارش داده است مطابقت می‌ کند و در نتیجه می‌ تواند موجب احساس راحتی بیشتر شخص در خانه خود شود.

میز جلومبلی

مبلمان دوستدار محیط زیست

افزایش توجه به پایداری و معماری پایدار موجب شده که بسیاری از ما بخواهیم از مبلمان و وسایلی در خانه خود استفاده کنیم که کمترین ضرر را به محیط زیست وارد کند. این بدان معناست که از وسایلی استفاده کنیم که چوب آنها دست دو باشد و یا اگر از چوب‌ های تازه در آنها استفاده شده مطمئن شویم که از منبعی پایدار و قابل بازگشت ساخته شده است. همین موضوع موجب شده که بسیاری هم به سمت مبلمان دست دو و سنتی بروند که نه تنها از مصرف‌ گرایی و ضرر رساندن به محیط زیست جلوگیری می‌ شود
بلکه حالتی متفاوت و تک به خانه می‌ دهد زیرا مطمئن هستید که افراد دیگری از مبلمان شما در خانه خود ندارند یا تعداد این افراد بسیار محدود است. شما می‌ توانید میز جلو مبلی خود را از میان همین اجناس دست دو انتخاب کنید. اگر فکر می‌ کنید ظاهر آنها کمی خراب شده است باز هم جای نگرانی نیست با استفاده از کمی خلاقیت می‌ توانید آن را جدید و زیبا کنید. در ادامه به شما چند ایده خلاق برای استفاده کردن به عنوان میز جلومبلی می‌ دهیم.

میز جلومبلی

استفاده از کتاب به عنون میز جلومبلی

لابد فکر می‌ کنید که شما میز جلومبلی را برای قرار دادن کتاب بر روی آن استفاده می‌ کنید نه اینکه خود میز از کتاب باشد! اما چه ایرادی دارد. همه ما یک عالم کتاب‌ های بدون استفاده در خانه داریم کتاب‌های درسی‌ که دیگر به کارمان نمی‌ آید، مجله‌ های قدیمی و دفتر و جزوه‌ های بیکاره. از آنجایی که این دفتر و دستک‌ها به درد کس دیگری هم نمی‌ خورد چه بهتر به جای سوزاندن آنها در آتش چهارشنبه‌ سوری از آنها به عنوان یک میز استفاده کنید. تنها کافی است آنها را در ارتفاعی یک اندازه بچینید تا نقش پایه‌های یک میز
را برای شما بازی کنند سپس یک تکه چوب یا شیشه بر روی آنها قرار دهید. حتی می‌ توانید همه را در کنار هم در ارتفاع و طول و عرض مورد نظر خود بچینید و بر روی آن یک تکه
پارچه یا مقوای رنگی قرار دهید.

میز جلومبلی

استفاده از طبل به عنوان میز جلومبلی

در انباری بعضی خانه‌ ها وسایل جالبی پیدا می‌ شود. همچنین در مغازه‌ های سمساری می‌ توانید اجناس ارزان و جالبی پیدا کنید که احتمالا کسی هم آنها را خریداری نمی‌ کند. یکی از این وسایل طبل است. اگر جایی یک طبل قدیمی دیدید که کسی از آن استفاده نمی‌ کند با خود نگویید من که طبال نیستم و از کنارش بگذرید. آن را به خانه بیاورید، دستی به سر و رویش بکشید و به جای میز جلومبلی از آن استفاده کنید. خواهید دید که چه منظره جالب و جذابی در خانه شما ایجاد می‌ کند.

میز جلومبلی

استفاده از سینی به عنوان میز جلومبلی

مادر من سینی‌ های بزرگ مسی در زیرزمین گذاشته است که سال‌ ها در حال خاک خوردن هستند. از این سینی‌ ها در خیلی از خانه‌ ها پیدا می‌ شود. حالا اگر میز یک جلو مبلی‌ دارید که رویه آن خراب شده است اما پایه‌های خوبی دارد سینی را از انباری بیرون بکشید و خاک آن را بگیرید و به جای رویه‌ میز جلومبلی از آن استفاده کنید.

میز جلومبلی

استفاده از چمدان به عنوان میز جلومبلی

چمدان‌ های قدیمی با طرح‌ های کلاسیک و جنس‌های چرمی و یا گنجه‌ های چوبی بزرگی که در خانه‌ های قدیمی و بعضی سمساری‌ ها پیدا می‌شوند گزینه‌ های خوبی برای استفاده به عنوان میز جلومبلی هستند. اگر چمدانتان کمی از ریخت افتاده یا شل شده است با قرار دادن کتاب‌ ها و مجلات به دردنخور خود درون آن می‌ توانید از آن میز محکمی بسازید. گنجه‌ های چوبی و فلزی خود از استحکام خوبی برخوردارند تنها اگر ظاهر آنها کمی به هم ریخته است با رنگ و رومیزی می‌ توانید آن را زیبا و کارآمد کنید.

میز جلومبلی

استفاده از بلوک‌ های سیمانی به عنوان میز جلومبلی

بلوک‌ های سیمانی استحکام خوبی دارند و به خاطر شکل مستطیلی و خطوط صاف خود می‌ توانند در هر خانه‌ ای با هر سبکی به کار آیند. شما می‌ توانید با کنار هم قرار دادن آنها به صورت فشرده یک میز بسازید و یا تنها به عنوان یک پایه برای قرار گیری رویه‌ میز بر آن استفاده کنید. در هر صورت این بلوک‌ ها می‌ توانند مستحکم و کارآمد باشند. همچنین شما می‌ توانید با توجه به سلیقه خود آنها را به هر رنگی درآورید.

میز جلومبلی

استفاده از صندوق‌ های چوبی به عنوان میز جلومبلی

صندوق‌ های چوبی فایده‌ های زیادی دارند. به خاطر طرح و جنس جالب آنها می‌ توان از آنها به عنوان کتابخانه، گلدان، قفسه آشپزخانه و یا حتی میز جلومبلی استفاده کرد. با قرار دادن چند عدد از این صندوق‌ها در کنار هم می‌ توانید یک میز جلومبلی متفاوت و ارزان داشته باشید که دارای قفسه برای قرار دادن وسایل هم هست.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.