ایده هایی برای دکوراسیون پاییزی

85
۱.۵
(۲)

پاییز را با رنگ‌های گرم و دلنشینش می‌شناسیم که فوران احساس پرشور از دیدن این رنگ‌ها، حال و هوای عاشقی را به دل راه می‌دهد.

حال که رنگ‌های پاییز این گونه بر ما تاثیر دارند، چرا از آن‌ها برای دکوراسیون خانه کمک نگیریم؟ اگر قدم زدن در پارک‌ها و باغ‌ها در فصل ریزش برگ‌های قرمز تا زرد، شور و شوق بیشتری نسبت به دیگر فصل ها دارد؛ چرا نباید این اشتیاق را به فضای داخلی خانه راه دهیم!

پس با ما همراه شوید تا ایده‌هایی از دکوراسیون پاییزی خانه با رنگ‌های گرم پاییزی را بررسی کنیم و تصمیم بگیریم کدام ایده می‌تواند دکوراسیون خانه را منحصر به خودمان کند.

از چه رنگ های پاییزی برای دکوراسیون خانه استفاده کنیم؟

پاییز است و کوتاهی روزها و دلگیری و بی حوصلگی! اما با استفاده از رنگ های طبیعت این فصل، فضای خانه سرزنده و شاد خواهد شد. سوال اصلی این است که چه رنگ‌هایی برای خانه پاییزی مناسب هستند؟

ایده دکوراسیون پاییزی

رنگ نارنجی برای دکوراسیون خانه پاییزی

رنگ نارنجی نماد فصل پاییز است و یادآور برگریزان. استفاده از این رنگ در دکوراسیون خانه باعث گرما و ایجاد حس صمیمت در فضا می شود، نارنجی پررنگ را در اشیا دکوری کوچک مانند آباژور یا یک مبل تک به کار برید و می توانید با رنگ مکمل آن مانند آبی آن را به تعادل برسانید.

رنگ نارنجی در چزییات خانه پاییزی

طراحی خانه پاییزی با رنگ قرمز

اگر می خواهید گرما را وارد چیدمان دکوراسیون پاییزی خانه خود کنید رنگ قرمز را فراموش نکنید. از این رنگ می توانید در نقاط کانونی سالن خود همانند دیوار شومینه و یا در قطعه اصلی مبلمان استفاده کنید. رنگ قرمز از جمله رنگ هایی است که افراد را به هم جذب می کند و باعث گفتگو می شود. این رنگ مناسب اتاق نشیمن است.

خانه پاییزی متفاوت با رنگ سبز جنگلی

اگر به دنبال آرامش و راحتی بیشتری در فضای خانه خود هستید رنگ سبز جنگلی را به دکوراسیون پاییزی خانه خود اضافه کنید و بعد با اضافه کردن قهوه ای خاکی دکوراسیون خود را که حس و حالی از حضور در طبیعت ایجاد می کند تکمیل کنید.

رنگ سبز جنگلی برای خانه پاییزی

افزودن رنگ زرد پاییز به دکوراسیون خانه

زرد یکی دیگر از رنگ هایی است که می توان با استفاده از آن در عناصر اتاق نشیمن توجه همگان را جلب کرد. رنگ زرد نماد انرژی و گرما است به طوری که حتی در تاریک ترین اتاق ها می تواند فضای شادی ایجاد کند. از ترکیب رنگ نارنجی با رنگ زرد می توان رنگ های واقعی پاییز را نشان داد.

رنگ زرد مبلمان در خانه پاییزی

تغییر عناصر و مبلمان در دکوراسیون پاییزی

با رنگ های پاییزی آشنا شدیم و فهمیدیم چه رنگ هایی را می توانیم در دکوراسیون خانه خود در فصل پاییز استفاده کنیم. ما می توانیم با کمی تغییرات ساده و حضور رنگ های انرژی بخش همچون قرمز و زرد و نارنجی و ترکیب این رنگ ها با رنگ های خنثی شادی و گرما را وارد خانه های خود کنیم.

تغییر فرش در دکوراسیون پاییزی

برای داشتن یک چیدمان پاییزی شما مجبور نیستید همه دکوراسیون را تغییر دهید بلکه می توانید تنها با تغییر چند عنصر در دکوراسیون، فضای خانه را پاییزی کنید. معمولا کف فضای خانه در فصل پاییز و زمستان سرد می شود و قطعاً کسی دوست ندارد بر روی سنگ سرد قدم بردارد پس دکوراسیون خانه شما یک فرش پشمی کم دارد.

تغییر پرده ها در دکوراسیون پاییزی

نظر شما هم این است که پرده ها نباید در تمام طول سال تغییری کنند؟ خب واقعیت این است شاید تغییر طرح و مدل پرده در فصول مختلف به لحاظ ظاهری چندان مهم نباشد اما از نظر کاربرد چطور؟ بد نیست در نیمه دوم سال پرده های کلفت را جایگزین پرده های نازک فصل تابستان کنید و با استفاده از رنگ های متضاد آنها را برجسته کنید. تعویض پرده ها از تغییرات مهم دکوراسیون فصل پاییز است که خانه شما را گرم و دلپذیر می کند. البته اگر اجرای ایده تغییر پرده ها کاری سخت است یا از نظر بودجه برای شما مقدور نیست می‌توانید به تعویض روتختی و ملافه تخت خواب هم فکر کنید.

روتختی پاییزی

اتاق خواب پاییزی

کوسن ها در دکوراسیون پاییزی

کوسن ها یکی از عناصر مهم دکوراسیون هستند. یکی از ساده ترین، راحت ترین و ارزان ترین تغییرات در دکوراسیون پاییزی اتاق نشیمن یا اتاق خواب تعویض روکش کوسن ها است. کوسن هایی با طرح برگ های پاییزی و یا کوسن هایی از پارچه خزدار و یا مخمل مناسب پاییز هستند.

تم پاییزی در دکوراسیون

یکی از روش های بسیار آسان و مقرون به صرفه برای تغییر دکوراسیون اضافه کردن ظروف تزئینی با تم پاییزی است. کاسه، سبدهای چوبی و یا ظروفی که از برگ های نارنجی و زرد و قرمز و شاخه های کوچک و چند عدد بلوط و کاج پر شده است را می توانید بر روی طاقچه شومینه و یا میز ناهار خوری خود قرار دهید و همچنین می توانید از چند شاخه گندم برای نشان دادن تم پاییزی در داخل گلدان استفاده کنید.

جزییات پاییزی تم پاییزی در خانه تزیینات پاییزی دکوراسیون پاییزی رنگ های پاییزی دکوری های پاییزی وسایل دکوری پاییزی

جزییات پاییزی در خانه

شمع ها در دکوراسیون پاییزی

کم کم روزها کوتاه تر و خورشید کم جان تر می شود و شب ها زودتر فرا می رسند. در این فضا روشن کردن شمع ها با نور ملایم راحت ترین تزئین برای میزهای عصرانه پاییزی است. اگر شومینه در خانه ندارید هم شمع ها می توانند جایگزین مناسبی برای درخشش آتشی هر چند کوچک در سرمای پاییزی باشند.

شمع های پاییزی در خانه

شمع های پاییزی

کاج ها در دکوراسیون پاییزی

استفاده از میوه درخت کاج را در تزئین دکوراسیون پاییزی خانه خود فراموش نکنید. از آنجایی که به راحتی این میوه تهیه می شود و ارزان است کسانی که می خواهند تغییرات ساده ای در دکوراسیون پاییزی خود داشته باشند می توانند آنها را درون یک کاسه بزرگ شیشه ای و یا چوبی بریزند و بر روی میز ناهار خوری خود قرار دهند.

گل ارایی پاییزی

اضافه کردن سیب در دکوراسیون پاییزی

همیشه پاییز را با رنگ های گرم و آتشین معرفی کرده ایم اما این به آن معنا نیست که از استفاده رنگ های سرد و روشن برای تزئین دکوراسیون این فصل غافل شویم. شما می توانید با چیدن میوه های پاییزی همانند سیب های سبز در یک سبد چوبی دکوراسیون فضای خانه خود را پاییزی کنید.

سیب در دکوراسیون پاییزی

استفاده از گیاهان خانگی مخصوص فصل سرد

استفاده از گل ها و گیاهان فقط مختص فصل بهار و تابستان نیست. گیاهان همیشه حس خوبی را منتقل می کنند از استفاده آنها غافل نشوید. شما می توانید با استفاده از گیاهان مخصوص پاییز رنگ را به دکوراسیون بیاورید. پیشنهاد ما استفاده از گل های آفتابگردان است و یا یک گلدان بنفشه آفریقایی که در سرما و در نور غیرمستقیم خورشید مقاوم است.

سایه های رنگ بنفش

رنگ بنفش از رنگ های تجملاتی چرخه رنگ است که نماد عشق و قدرت است. برای ایجاد فضایی آرام و پر نشاط در دکوراسیون پاییزی می توانیم از رنگ بنفش روشن استفاده کنیم. ترکیب این رنگ با قهوه ای می تواند به فضای شما عمق بیشتری ببخشد و حس و حال فصل پاییز و زمستان را وارد اتاق نشیمن شما کند.

رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای از رنگ های خنثی است که نشان دهنده قدرت و اطمینان است و ارتباط نزدیکی با خاک دارد. استفاده از رنگ قهوه ای خاکی می تواند احساس راحتی و امنیت را به اتاق نشیمن شما وارد کند. ترکیب آن با رنگ نارنجی و زرد یک ایده پرطرفدار برای دکوراسیون پاییز است.

رنگ خاکستری

رنگ خاکستری از دیگر رنگ های خنثی است که در زمره رنگ های قوی و پایداری به شمار می رود و به سادگی می تواند با رنگ هایی که بالا نام بردیم ترکیب شود و اثر فوق‌ العاده ای به وجود آورد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱.۵ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.