ایده هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک در سال ۲۰۱۹

19
۰
(۰)
دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن
دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن

چیدمان اتاق نشیمن مدرن کوچک

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که عاشق دکوراسیون های مدرن هستند و آنها را به سبک های کلاسیک ترجیح می دهند؟ سبک مدرن بدون شک یکی از سبک هایی است که رونق زیادی به بازار دکوراسیون داخلی داده است. تعداد مبلمان اندک، لوازم دکوراتیو کم، چینش منظم و واضح لوازم و ایجاد فضای بازتر از مشخصه های دکوراسیون داخلی مدرن محسوب می شود. از این رو، دکوراسیون داخلی مدرن برای فضاهایی با مساحت کم گزینه مناسب تری محسوب می شود چراکه به فضای زیادی نیاز ندارد.

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن کوچک

مد و سبک های دکوراسیون داخلی هر ساله تغییر می کنند اما آنچه این میان ثابت می ماند مساحت خانه هاست. بی شک پیش از هر تغییر یا تعویض دکوراسیون دغدغه انتخاب وسایل مناسب برای یک خانه کوچک وجود دارد. ایده های زیر در چیدمان اتاق نشیمن مدرن کوچک موثر است.

  • مبلمانی با خطوط باریک انتخاب کنید:

در دکوراسیون داخلی کوچک بودن فضا با کوچک به نظر رسیدن آن کمی متفاوت است. انتخاب مبلمانی با خطوط باریک یعنی با پایه ها، تکیه گاه و دسته هایی کم عرض می تواند راهگشا باشد.

  • از کفپوش های تیره استفاده کنید:

از رنگ های تیره در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن حتی برای یک فضای کوچک نترسید. در هر فضایی فارغ از مساحت آن، ترتیب رنگ های کف تا سقف باید از تیره به روشن باشد به گونه ای که روشن ترین رنگ در سقف و تیره ترین رنگ دکوراسیون بر روی زمین قرار گیرد. رعایت این قاعده نه تنها فضای اتاق نشیمن را کوچک و بسته نشان نمی دهد بلکه عمق و ارتفاع اتاق را بیشتر جلوه می دهد.

  • مبلمان مدولار:

داشتن یک خانه کوچک نباید بهانه ای برای بی توجهی به زیبایی و دکوراسیون آن باشد. در واقع سبک مدرن در دکوراسیون داخلی این امکان را فراهم کرده تا بتوانیم کوچک ترین فضاها را به مکانی راحت و دلنشین تبدیل کنیم. یکی از فرصت هایی که دکوراسیون مدرن در اختیار ما قرار می دهد استفاده از مبلمان مدولار است. مبلمانی که علاوه بر فضای نشستن امکانات دیگری نظیر میز یا کتابخانه یا حتی تخت خواب را هم در اختیار ما قرار دهد.

رنگ در دکوراسیون داخلی 2019

رنگ در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

چینش مبلمان در اتاق نشیمن مدرن کوچک

نوع چینش مبلمان در دکوراسیون اتاق نشیمن با مساحت اتاق و اندازه مبلمان ارتباط دارد. به طور معمول چینش دایره ای یا بیضوی مبلمان به مساحت بیشتری نیاز دارد و فضای تلف شده بیشتری را هم ایجاد می کند (فضایی که ما بین مبلمان و دیوارها قرار می گیرد). بنابراین در یک اتاق نشیمن کوچک قرار دادن مبلمان در راستای دیوارها و بدون فاصله از آنها می تواند فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهند. افزون بر این، در چینش مبلمان در اتاق نشیمن می توانید نکات زیر را هم در نظر گیرید:

  • ایجاد تنوع:

قرار نیست که حتما یک خانه بزرگ داشته باشید تا بتوانید چندین نوع مبلمان را در آن قرار دهید. مبل های تک و صندلی ها ترکیبی ایده آل برای ایجاد تنوع در یک اتاق نشیمن کوچک هستند.

  • ترکیب مبلمان:

هنگامی که از مبلمان تک و صندلی در کنار هم استفاده می کنید یکپارچه سازی و ایجاد هماهنگی را از یاد نبرید. در واقع این تنوع نباید به قیمت عدم تناسب اندازه قطعات مختلف مبلمان تمام شود.

  • ایجاد تعادل در فضای نامتقارن:

در دکوراسیون اتاق نشیمن چینش اجزا باید به گونه ای باشد که به لحاظ بصری یک تعادل در فضا جریان داشته باشد. در واقع اگر در یک فضای نامتقارن بیشتر قطعات مبلمان در دو ضلع اتاق قرار گرفته اند، باید بتوانیم با وسایلی که به لحاظ ابعاد با مبلمان تناسب دارند، ضلع سوم را به خوبی پوشش دهیم.

  • تقسیم بندی فضا:

دکوراسیون اتاق نشیمن باید به گونه ای باشد که فضای ناهارخوری از فضای نشیمن به راحتی قابل تفکیک باشد. این تقسیم بندی حتی می تواند توسط رنگ ها نیز صورت گیرد.

رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی 2019

رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی ۲۰۱۹

رنگ در

در سال ۲۰۱۹، چیدمان اتاق نشیمن مدرن کوچک بیش از هر زمان دیگری به سوی راحتی سوق داده شده است. به طوری که اهمیت آرامش و کیفیت ارتباط اعضای خانواده با یکدیگر حتی در رنگ ها، نوع مبلمان و چینش آنها نیز مشهود است. استفاده از رنگ های خنثی نظیر سفید و خاکستری در سبک مدرن سابقه ای طولانی مدت دارد اما در سال ۲۰۱۹ این رنگ ها نقش اول دکوراسیون داخلی را پذیرفته اند و دیگر به عنوان یک رنگ مکمل یا متعادل کننده به کار نمی روند.
البته طرح هایی که در آنها رنگ های همچون بنفش آبی و یاسی به چشم می خورد. همچنین رنگ هایی مانند بژ، خاکستری و کاراملی نیز در دکوراسیون های داخلی سال ۲۰۱۹ خودنمایی می کنند.

  • رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی:

رنگ های گرمی نظیر زرد، نارنجی و قرمز در ایجاد یک فضای راحت در اتاق نشیمن تاثیر زیادی دارند. با این حال، در طراحی های سال ۲۰۱۹ این رنگ ها با وسواس و احتیاط زیادی استفاده شده اند و تنها برای برجسته سازی برخی لوازم نظیر کوسن ها به کار رفته اند.

  • رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی:

برخلاف تصور رایج رنگ های خنثی به تنهایی هم می توانند در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرند. در واقع آنچه از رنگ های خنثی زیبایی و جذابیت می آفریند ترکیب طیف های روشن نظیر سفید با تن های تیره مانند خاکستری است که با افزودن نور طبیعی کامل می شوند. حسن دکوراسیون با رنگ های خنثی نیاز کمتر به نورپردازی است.

افزون بر این، مهم است که در یک فضای کوچک از طیف های رنگی مشابه برای دیوارها، پردها ها و مبلمان استفاده شود و تغییر زیاد رنگ ها و استفاده از طیف های متضاد جلوگیری شود.

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.