ایده هایی برای داشتن یک اتاق نشیمن بنفش

10
۰
(۰)

با نیروی فوق العاده رنگ بنفش به اتاق نشیمنتان ظاهری ظریف و زنانه ببخشید. یک اتاق نشیمن بنفش با طیف های نرم و لطیف این رنگ می تواند یک مرز بسیار عالی بین ظرافت زنانه و جدیت مردانه ایجاد کند و برایتان در هر سبکی از معاصر گرفته تا شابی شیک و… احساس زیبایی به همراه بیاورد. نگران تیره و دلگیر شدن اتاق نباشید. کافیست در کنار بنفش از رنگ های خنثی استفاده کرده و بعضی رنگ های خاص را همراهش کنید.

اتاق نشیمن بنفش

استفاده از طیف رنگ قهوه ای در کنار بنفش

بنفش هایی را انتخاب کنید که توناژ آبی ندارند و یک توناژ دلپذیر قهوه ای با آنها ترکیب شده است. استفاده از این بنفش در کنار ویژگی های سبک مدرن با رنگ های خاکستری، سبز و رنگ چوب طبیعی مانند تصویر بالا هم تحریک کننده و هم زیباست.

اتاق نشیمن بنفش

ترکیب کریستال ها و رنگ طلایی و سبک بوهو با بنفش

رنگ های براق کریستالی و جزئیاتی به سبک بوهو در کنار مبلمان به سبک معاصر به اتاقتان شخصیت می دهد و همنشینی خوبی با هم ایجاد می کنند. استفاده از سبک های روستایی در کنار این ترکیب ایده خوبی نیست. ترفند اصلی این است که رنگ های تیره، متوسط و روشن را لایه لایه کنید و مقدار زیادی سفید و طوسی به آن اضافه کنید. در تصویر بالا کوسن، پرده و قاب عکس با طرح های آبرنگی باعث ایجاد سبک بوهو شده اند. لوستر بزرگ کریستالی زرق و برق فضا را تکمیل کرده است.

اتاق نشیمن بنفش

استفاده از طیف تیره بنفش

بنفش های تیره بسیار غنی و درخشانند. آنها در کنار مخمل های نرم، مبل های دکمه ای، پرده های سنگین، سنگ مرمر و درخشش رنگ طلایی قدیمی به خوبی خودشان را نشان می دهند. رنگ مات و یکدست را برای اجزای بنفش انتخاب کنید تا قدیمی به نظر نرسد. بافت ها می توانند رنگ ها را زنده و پر انرژی کنند. طیف فیروزه ای در کنار بنفش از حرارت و گرمای آن کاسته و آن را خنک و دلپذیر کرده است.

اتاق نشیمن بنفش

استفاده از بنفش در قالب سبک مدرن

بنفش خاکی در کنار مبلمان سفید رنگ بسیار کلاسیک به نظر می رسد. برای به دست آوردن ظاهری مدرن تر آن را با سایه هایی از طیف خاکستری ترکیب کنید. ترکیب رنگ بنفش تیره (بادمجانی) با رنگ صورتی پررنگ و خاکستری یک پالت رنگ پرانرژی و روح بخش برای اتاق خواب است. ترکیب آن با رنگ سبز ملایم و صورتی کمرنگ نیز کنتراستی عالی ایجاد می کند.

اتاق نشیمن بنفش

دنج و گرم و نرم

ترکیب ارغوانی و بنفش آلوی سیاه با بافت چوب خاکی رنگ یک کلبه دنج به شما می دهد. با استفاده از رنگ طوسی، قهوه ای و خاکستری ملایم برای لوازم جانبی و تجهیزات داخل اتاق از زیاده روی در رنگ ها جلوگیری کنید. یک میزجلومبلی چوبی باعث ایجاد تعادل در ظاهر اتاق می شود. با برگ های خشکیده درختان پاییزی محیط بیرون را به داخل بیاورید و با اکسسوری های گرم و پتوهای نرم به آن حرارت و گرما ببخشید.

اتاق نشیمن بنفش

با مد روز همراه شوید

دیوارهایی با رنگ آمیزی آمبره این روزها ترند شده اند. این سبک از رنگ آمیزی دیوارها در طراحی داخلی پرطرفدار است. برای اجرای این نوع رنگ خودتان نیز می توانید دست به کار شوید. برای اجرای این نوع رنگ به تمرین و ممارست احتیاج دارید. دیوارهای اتاق نشیمن در تصویر بالا با رنگ بنفش به شیوه آمبره رنگ آمیزی شده اند یک فضای لایه لایه مکانی آرام و دنج برای خواندن کتاب ایجاد کرده است. یک قفسه نردبانی با شمع ها و کتاب ها و کوسن و فرشی که به محیط بافت و الگو اضافه می کند.

اتاق نشیمن بنفش

از اکسسوری ها و مبلمان نرم استفاده کنید

یکی از نکته های مهم در چیدمان یک اتاق نشیمن بنفش استفاده از اکسسوری ها و مبلمان گرم و نرم است. وسایل مخملی در کنار رنگ های خنثی کمک می کنند تا اتاق نشیمنی شیک و صمیمی داشته باشید. فرش بنفش زمینه ای بسیار عالی برای دیوارهای کمرنگ و مبل به رنگ خنثی است. با وجود لوستر و پرده های لوکس کوسن و آباژور صورتی به خوبی به چشم می آیند و طراحی را تکمیل می کنند. این یعنی با تعویض کوسن و آباژورها به راحتی می توانید ظاهر جدیدی به اتاق ببخشید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.