ایده های کاربردی تزیین تی وی روم برای خانه های کوچک

0 10,160
۳.۱
(۱۵)

تا حالا به این سوال ساده فکر کرده‌اید: چرا سینما جذاب است؟ در حالیکه نه دکوراسیون خاصی دارد و نه جذابیت بصری؛ البته سینماهایی که در شهرهای ما ساخته می‌شوند.

جذابیت سینما به آن پرده بزرگ و دور هم جمع‌شدن تعداد زیادی از آدم‌هایی است که هیچ نسبتی با هم ندارند.

برای اکثر خانواده‌های ایرانی تلویزیون یک وسیله ضروری برای کمک به آرام کردن و سرگرم نگه‌ داشتن بچه‌ها و تماشای فیلم و اخبار است. مشکل این است که این وسیله ضروری، لزوما زیباترین بخش دکوراسیون داخلی خانه ما را تشکیل نمی‌دهد! وقتی تلویزیون خاموش است، اساسا یک جعبه سیاه بزرگ است. البته تلویزیون‌­های امروزی که دیوار سیاه بزرگ هستند! 

در خانه هم می‌توانیم با دکور تی وی روم یا تزیین همان بخش از خانه که میز تلویزیون را قرار داده‌ایم، یک گوشه جذاب برای دورهمی‌های خانوادگی بسازیم.

در اینجا، ایده‌های دکور اتاق تلویزیون برای خانه‌­های کوچک را با شما در میان می‌گذاریم که به راحتی قابل اجرا هستند.

نشاندن تلویزیون کنار کتاب‌های کتابخانه خانگی

اگر کتاب‌باز هستید و به خواندن کتاب‌ها بیشتر از تماشای برنامه‌های تلویزیونی علاقه دارید، می‌توانید تلویزیون را لابه‌لای قفسه‌های کتابخانه دیواری خود نصب کنید. با این ایده هم از فضای کوچک خانه نهایت بهره را برده‌اید و هم از طرح و رنگ جلد کتاب‌های مختلف برای تزیین دیوار تلویزیون استفاده کرده‌اید. 

در دکور اتاق تلویزیون زیر، دیوار، مبلمان و کتاب‌های رنگی کمک می‌کنند تلویزیون بر فضای کوچک غالب نشود. 

نشاندن تلویزیون کنار کتاب‌های کتابخانه خانگی

نشاندن تلویزیون کنار کتاب‌های کتابخانه خانگی

نصب تلویزیون روی دیوار؛ استفاده بیشتر از فضاهای عمودی

اگر در خانه کوچک با محدودیت فضا برای تزیین بخش‌های مختلف مواجه هستید باید بتوانید از فضاهای بلااستفاده بیشتر بهره ببرید. نصب تلویزیون روی دیوار، نیاز به میز تلویزیون را حذف کرده و فضای بیشتری برای چیدن وسایل دیگر در اختیارتان قرار می‌دهد.  

در خانه زیر، طراح دیوار شاخص را با نصب تلویزیون و شلف‌های اطراف آن مشخص کرده و از کتاب‌ها، آثار هنری و سایر صنایع دستی برای تزیین این دیوار شاخص کمک گرفته است. علاوه‌براین، کمدهای زیر تلویزیون جای خوبی برای نگهداری وسایل دیگر است و این یعنی نهایت استفاده درست  از فضای آپارتمان کوچک.

نصب تلویزیون روی دیوار؛ استفاده بیشتر از فضاهای عمودی

متمایز کردن اتاق تلویزیون با رنگ‌های تیره

در این خانه کوچک که نور طبیعی هیچ محدودیتی برای ورود به آن ندارد، انتخاب کاغذ دیواری تیره برای پشت تلویزیون توانسته است فضای تی وی روم را کاملا از فضای خانه جدا کند و به‌نظر ما یک طراحی موفق برای تزیین این بخش از خانه به‌حساب می‌آید.

متمایز کردن اتاق تلویزیون با رنگ‌های تیره

طراحی دیوار پشت تلویزیون به کمک کاغذ دیواری

گاهی برای تزیین تی وی روم به ترکیب طرح و رنگ نیاز داریم. باید سکون و حس تنگنای حاکم بر اتاق تلویزیون کوچک را بشکنیم. 

در تزیین تی وی روم زیر از کاغذ دیواری گرافیکی استفاده شده است که خطوط آن حسی از حرکت و جریان سیال زندگی ایجاد می‌کند. یک کنسول چوبی کم‌ رنگ که با کتاب ها و وسایل دکوراتیو زیبایی این بخش را دوچندان کرده است.

طراحی دیوار پشت تلویزیون به کمک کاغذ دیواری

همچنین تی وی روم زیر با کاغذ دیواری با طرح و رنگ چوب پارکت و بخشی از دیوار و طبیعت بیرون کاملا سازگار است.

تی وی روم زیر با کاغذ دیواری

بزرگ کردن دکوراسیون تی وی روم با رنگ‌های روشن مبلمان

در نگاه اول این تی وی روم، بزرگ به نظر می‌رسد. 

اما اگر با دقت به این اتاق نگاه کنید، متوجه فضای کوچک اتاق می‌شوید. 

پس باید گفت این چیدمان اتاق تلویزیون، بسیار هوشمندانه است. اول اینکه از مبلمان کوتاه و نقلی استفاده شده است. دوم اینکه از رنگ سفید برای نورانی کردن فضا و بزرگ جلوه دادن آن بهره برده‌اند. سومین مورد نیز این است که نصب آینه به فضای اتاق تلویزیون عمق بخشیده است.

فضای اتاق تلویزیون

پنهان کردن تلویزیون برای مرتب کردن خانه

در این تی وی روم یک صفحه کشویی برای مخفی کردن تلویزیون، فضا را بهینه کرده است. 

البته برای حفظ جنبه تزیینی دیوار، روی این صفحه یک تابلو دکوراتیو خودنمایی می کند. استفاده از یک شومینه گازی دنج و تو‌کار نیز به زیبایی دکوراسیون تی وی روم افزوده است.

پنهان کردن تلویزیون برای مرتب کردن خانه

چیدمان L مانند مبلمان برای اتاق تلویزیون

کوچک بودن خانه به این معنی نیست که یک فضا نمی‌تواند طراحی خوب و کاربردی داشته باشد. 

این اتاق تلویزیون کوچک که به سبک دکوراسیون داخلی بوهمیا تزیین شده است، با چیدمان درست مبلمان می‌تواند پذیرای تعداد بیشتری باشد. نور طبیعی و مبلمان راحت و در عین حال با اندازه مناسب و کوتاه حتی کوچکترین فضاها را بزرگ می‌کند.

در این اتاق، پاف‌های جلو کاناپه جلب توجه می‌کند که می‌توان به‌عنوان یک ایده کاربردی آن را توضیح داد.

اتاق تلویزیون کوچک

برای دکور اتاق تلویزیون، از پاف استفاده کنید

استفاده از پاف به افزایش فضای شما در یک اتاق تلویزیون کوچک کمک می‌کند. 

از پاف‌ها زمانی استفاده می‌شود که مهمان دارید. در عین حال وجود آنها، تی وی روم شما را خفه یا شلوغ نمی‌کند. 

هر زمان که احساس کردید نیازی به آن‌ها ندارید، به‌راحتی آن‌ها را زیر یک کنسول پنهان کنید یا به بخش دیگری از خانه منتقل کنید.

طرح فانتزی پاف یا صندلی‌های تک و رنگ آن‌ها می‌تواند دکوراسیون اتاق تلویزیون شما را تکمیل کند.

پاف‌ها

ترکیب میز تلویزیون و طبقه‌های دکوری

در بالا گفتیم می‌توانید تلویزیون را روی دیوار شاخص خانه نصب کنید. خانه‌ای که به‌عنوان نمونه نشان دادیم برای تکمیل دکور دیوار از طبقات و شلف‌های دکوری استفاده کرده بود. 

پس اینجا مجدد تکرار می‌کنیم که می‌توانید تلویزیون را روی دیوار نصب کرده و از فضای خالی اطراف آن برای به‌نمایش گذاشتن وسایل تزیینی و دکوراتیو استفاده کنید.

در خانه زیر رنگ دیواری که تلویزیون را احاطه کرده است، کنتراست واضحی را به اتاق با رنگ خنثی بخشیده است و فضای مدرنی را برای خانه ایجاد کرده است.

ترکیب میز تلویزیون و طبقه‌های دکوری

ترکیب میز تلویزیون و طبقه‌های دکوری

نورپردازی اتاق تلویزیون را جدی بگیرید

نورپردازی تی وی روم اهمیت زیادی دارد چون اگر به روشنایی این اتاق توجه نکنید، احتمال دارد خستگی چشم‌ها را در این بخش خانه و به‌ویژه تماشای تلویزیون تجربه کنید. 

در دکوراسیون این تی وی روم، طبقه‌های دکوری با نور پس زمینه ملایم تزیین شده است که به تعادل نور اتاق کمک می‌کند و جلوه بیشتری به این اتاق بخشیده است.

نورپردازی اتاق تلویزیون

میز تلویزیون متحرک برای طرفدارهای تنوع در دکوراسیون خانه

برای افرادی که در طول سال ممکن است چیدمان تی وی روم را عوض کنند، خیلی سخت است که وسایل خانه از جمله میز تلویزیون را جا‌به‌جا کنند. استفاده از میز تلویزیون متحرک برای شما که اهل تنوع و تغییر در چیدمان وسایل خانه هستید، بسیار کاربردی است.

میز تلویزیون متحرک

استفاده از کنسول برای تزیین تی وی روم

در دکور اتاق تلویزیون زیر، از تمام فضای خانه استفاده شده است. یک دیوار خالی برای نصب تلویزیون کافی است. زیر تلویزیون هم بوفه قرار گرفته است که وسایل تزیینی خانه را روی خود جای داده است.

استفاده از کنسول برای تزیین تی وی روم

نشستن میز تلویزیون در کنج دیواری

هر متر مربع از فضا در یک اتاق تلویزیون کوچک ضروری است. گاهی اوقات تنها فضای موجود برای قرار دادن تلویزیون در گوشه‌ای از اتاق است. قرار دادن تلویزیون روی یک پایه دیواری یا میز سه کنج از دیگر ایده‌هایی است که می‌توانید برای فضاهای به شدت کوچک به کار ببرید.

نشستن میز تلویزیون در کنج دیواری

پنهان کردن تلویزیون برای مرتب بودن تی وی روم

در تزیین تی وی روم زیر، تلویزیون به دیوار نصب شده است و علاوه بر طبقه‌بندی تمام فضای اطراف تلویزیون، با استفاده از دو درب به‌طور کامل شلوغی اطراف تلویزیون پوشانده‌ شده است. در نتیجه شاهد فضایی خلوت و مینی‌مال هستیم.

پنهان کردن تلویزیون برای مرتب بودن تی وی روم

چه رنگی برای تزیین تی وی روم مناسب است؟

از رنگ دیوار پشت تی وی روم، برای ایجاد تمرکز و توجه به سمت تلویزیون و همچنین کم‌کردن تاثیر رنگ مشکی صفحه آن هنگامی که تلویزیون خاموش است، استفاده می‌شود. 

در اتاق تلویزیون زیر از رنگ‌های قرمز و آبی سرمه‌ای استفاده شده است که با مبلمان تی وی روم هماهنگ است. تلویزیون نیز بر روی یک دیوار تیره نصب شده است که در صورت عدم استفاده از تلویزیون، عملاً در پس‌زمینه محو می‌شود.

چه رنگی برای تزیین تی وی روم مناسب است؟

چه رنگی برای تزیین تی وی روم مناسب است؟

چه رنگی برای تزیین تی وی روم مناسب است؟

در تی وی روم زیر نیز از یک پالت تیره سخت و دیوارکوب‌شده برای بخش‌هایی از دیوار استفاده شده است که با یک دیوار سفید، اجازه می‌دهد صفحه تخت و مشکی تلویزیون، مانند بخشی از معماری به نظر برسد.

برای دکوراسیون تی وی روم باید خلاق باشید

تزیین تی وی روم در یک خانه کوچک آسان‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. خیال‌تان را راحت کنیم! هیچ قانون مشخصی برای محل قرار گرفتن تلویزیون در یک اتاق کوچک وجود ندارد. 

همه اینها به نیازهای فردی شما و البته خلاقیتتان بستگی دارد. فقط یکی از مواردی که باید در نظر بگیرید، زاویه تابش نور اتاق است تا مبادا تلویزیون در فضایی قرار گرفته باشد که بیشتر ساعات روز تحت تاثیر نور خورشید قرار گیرد و دیدن تصاویر آن دشوار شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۱ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۱۵

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد