۲۰ نمونه کاغذ دیواری جذاب برای اتاق کودک

0 2,457
۳.۴
(۸)

اتاق کودک هم به تغییر و تنوع احتیاج دارد. 

کاغذ دیواری یک راهکار ساده و تمیز برای تغییر در اتاق کودک است که اگر طرح زیبایی برای کاغذ دیواری انتخاب کنید، می‌توانید در تغییر دنیای کودک تاثیر چشمگیری بگذارید.

دنیای کاغذ دیواری دخترانه و کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه به‌قدری متنوع و جذاب است که انتخاب برای طرح و رنگی که باید به اتاق کودکتان وارد شود، کمی سخت است.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه به بازار خرید کاغذ دیواری وارد شوید، ایده‌های تزیین اتاق کودک با کاغذ دیواری را بررسی و حداقل رنگی که مناسب اتاق خانه شماست را مشخص کنید.

در این مطلب بیست پیشنهاد کاربردی را برای کاغذ دیواری اتاق بچه‌ها جمع‌آوری کرده‌ایم. با تغییر کاغذ دیواری، اتاق نو می‎شود و شما هم می‌توانید با استفاده از این پیشنهادها می‌توانید حس و حال اتاق دختر یا پسر کوچکتان را به کلی عوض کنید.

کاغذ دیواری جذاب

چند توصیه برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق کودک

اتاق هر کسی باید مطابق با سلیقه خودش طراحی شود و نباید سن و سال را به‌عنوان یک فاکتور تاثیرگذار در نظر گرفت. 

طراحی اتاق خواب بچه‎ها یعنی استفاده از خلاقیت و تصورات منحصر به‌فرد خودشان و ساختن یک فضای روشن، جسورانه و پر از رنگ و انرژی. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای اضافه‌کردن رنگ و انرپزی به اتاق کودک، تزیین دیوار با کاغذ دیواری اتاق کودک است. 

اگر شما هم تصمیم گرفته‌اید برای اتاق کودکتان کاغذ دیواری متفاوتی انتخاب کنید بهتر است پیش از خرید کاغذ دیواری، حتما به این چند نکته توجه کنید:

انتخاب رنگ کاغذ دیواری بر اساس ابعاد اتاق: در اتاق‌های کوچک‌تر از رنگ‎های روشن و طرح‌های ظریف استفاده کنید تا فضا دلبازتر باشد. مثل این نقطه‌های رنگی کوچک در پیش‌‌زمینه کرم رنگ این اتاق.

کاغذ دیواری جذاب

در نظر گرفتن تاثیر رنگ بر فضای اتاق خواب: استفاده از رنگ فوق‌العاده است، اما نه به صورت اغراق‌آمیز. از تناژهای گرم برای فضاهای بازی و از رنگ‌های روشن و ملایم برای فضاهای استراحت (مثلا دیوار بالای تخت) استفاده کنید.

روی دیوار اتاق کودک چه چیزهایی نصب می شود: برای تزیین کاغذ دیواری اتاق کودک از دست‌سازهای خود او استفاده کنید. نقاشی‌ها و کلاژها، مجموعه سنگ‌ها یا کلکسیون پوسترهای کودک، همه ایده‎های خوبی هستند. با این کار به هنرمند کوچکی که در حال بزرگ شدن است ارزش می‌دهید تا اعتماد به نفس خلق کردن را داشته باشد.

طرح‌های ساده ولی جذاب برای دیوار اتاق کودک

وقتی وارد دنیای کاغذ دیواری اتاق کودک می‌شوید تصمیم‌گیری برای انتخاب و خرید طرح مناسب بسیار سخت می شود. تنوع در این دنیای شاد و جذاب چیزی جز سردرگمی برای پدر و مادرها ندارد. 

چند سال پیش رنگ‌های ثابتی برای اتاق کودک وجود داشت، رنگ صورتی برای اتاق دختر و رنگ آبی برای اتاق پسر. خوشبختانه امروز این ثبات و تکرار در رنگ اتاق کودک از میان رفته است و جنسیت چندان فاکتور مهم برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق کودک نیست. 

به‌عنوان یک توصیه دوستانه باید بگوییم که بهتر است رنگ‌های شاد و ملایم را برای کاغذ دیواری کودک انتخاب کنید و بعد به‌سراغ طرح کاغذ دیواری بروید. 

کاغذ دیواری با طرح های ساده و تک رنگ گزینه ایدئالی برای اتاق کودک به‌شمار می‌روند چون قرار است در این اتاق تعداد زیادی اسباب‌بازی و قفسه قرار بگیرد و شلوغی طرح کاغذ دیواری تنها به آشفتگی بیشتر در اتاق دامن می‌زند.

این چند نمونه را ببینید که چطور با همه سادگی، می‌توانند اتاق کودک را از بقیه فضاهای خانه متمایز کنند و یک پناهگاه شخصی دوست‌داشتنی برایش بسازند:

اهمیت رنگ کاغذ دیواری ساده برای اتاق کودک

ترکیب نقطه‌های کوچک آبی در پیش‎زمینه سفید، طرحی شبیه به باران در این کاغذ دیواری ایجاد کرده و به فضای اتاق روشنی و شادی داده است. با کمی دقت در این اتاق متوجه می‌شوید که رنگ کاغذ دیواری مطابق با رنگ اصلی در تزیین اتاق انتخاب شده است.

اهمیت رنگ کاغذ دیواری

یکپارچگی میان رنگ و طرح در کاغذ دیواری اتاق کودک

ترکیب سیاه و سفید در هر فضایی، یک ترکیب برنده است. ستاره‎های کوچک مشکی را روی دیوار سفید ببینید که چطور به کمک دیگر وسایل، یک اتاق مونوکروم ایجاد کرده‌اند.

در واقع این اتاق به‌خوبی سلیقه و رویاپردازی والدین را نمایش می‌دهد؛ زیرا رنگ و طرح و تمام وسایل اتاق از الگوی ایده اصلی تزیین اتاق کودک پیروی کرده است.

یکپارچگی میان رنگ و طرح

طرح راه راه انتخابی مشترک برای کاغذ دیواری پسرانه و دخترانه

یکی از طرح‌های قدیمی و البته همیشه جذاب، طرح ساده راه راه برای کاغذ دیواری است. اگر هنوز به ایده مشخصی برای تزیین اتاق کودک نرسیده‌اید با خیال راحت می‌توانید این طرح را برای اتاق کودک انتخاب و بعد به‌سراغ تزیین اتاق بروید.

این راه راه سبز را ببینید که هم می‎تواند یک کاغذ دیواری دخترانه باشد و هم فضای جذابی برای یک پسربچه بسازد.

کاغذ دیواری تک‌رنگ برای دکوراسیون مونوکروم

کاغذ دیواری‎های تک رنگ همیشه انتخاب خوبی برای اتاق بچه‌ها هستند، چون به آن‌ها (و البته به والدینشان) اجازه انتخاب تابلوها و وسایل رنگی و متنوع‎تری را می‎دهد. 

اگر فکر می‌کنید فرزندتان دلباخته رنگ خاصی است و به این رنگ برای مدت طولانی وفادار می‎‌ماند، می‌توانید این ایده را در اتاق کودک اجرا کنید.

کاغذ دیواری تک‌رنگ

انتخاب رنگ کاغذ دیواری بر اساس قانون سایه روشن

برای عمق بخشیدن به فضای اتاق کودک، می‎‌توانید کف و دیوارها را با یک رنگ مشخص ولی به‌صورت سایه روشن رنگ کنید. کاغذ دیواری ساده و آبی این اتاق را ببینید که در کنار سقف و تورفتگی سفید تخت‌خواب دیواری، توانسته یک فضای دلباز و چند لایه ایجاد کند.

قانون سایه روشن

کاغذ دیواری سه بعدی اتاق خواب بچه‌ها را به یک شهر بازی خانگی تبدیل می‎کند

با وجود اینکه سادگی همیشه زیباست ولی انرژی کودک نمی‌تواند این سادگی را بپذیرد. در واقع کاغذ دیواری ساده یکی از گزینه‌های پیش روست که چندان با استقبال کودک مواجه نمی‌شود.

خیلی از بچه‌ها دوست دارند که شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه‌شان را روی دیوار داشته باشند یا کاغذ دیواری اتاق خودشان را به یک منبع سرگرمی و خیال‌پردازی تبدیل کنند. 

کاغذ دیواری‌های سه بعدی می‏‌توانند اتاق هر کودکی را به یک دنیای خیالی تبدیل کنند. در ادامه چند پیشنهاد برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح‌های سه‌بعدی ارائه می‌کنیم تا از طرح و رنگ‌های این مدل کاغذ دیواری نترسید:

طرح فضا برای کاغذ دیواری دخترانه یا پسرانه

فضانوردی و فضاهای بی‎نهایت را می‌شود یکی از علاقمندی‌های اصلی همه بچه‌ها دانست. دخترها و پسرهای زیادی شیفته سیاره‌ها و فضا هستند و با یک کاغذ دیواری سه‌بعدی، می‎توانید سیاره‌ها را به اتاق شخصی‎شان بیاورید.

طرح فضا برای کاغذ دیواری دخترانه یا پسرانه

طرح فضا برای کاغذ دیواری دخترانه یا پسرانه

طراحی با رنگ صورتی برای کاغذ دیواری دخترانه

این کاغذ دیواری دخترانه و صورتی، یادآور باغ‌های سیب ژاپن است و عالی برای دختربچه‎هایی که رنگ صورتی را دوست دارند.

طراحی با رنگ صورتی برای کاغذ دیواری دخترانه

تزیین اتاق کودک با کاغذ دیواری مواج

برای کودکانی که به آب و ماهی‌ها و دنیای جذاب و شگفت‌انگیز زیر دریا علاقه دارند، می‌توانید از کاغذ دیواری سه‌بعدی با طرح موج و ماهی استفاده کنید. رنگ آبیِ ملایم این کاغذ دیواری، به استراحت و آرامش کودک هم کمک می‌کند.

تزیین اتاق کودک

جان دادن به شخصیت‌های کارتونی با کاغذ دیواری سه بعدی

مینیون‌ها از محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی چند سال اخیر هستند و قطعا کودک شما هم آن‎‌ها را می‌شناسد. این کاغذ دیواری یک جورهایی سه‎بعدی هم هست، انگار که این کاراکترهای زرد کوچک وارد اتاق شده‌اند.

جان دادن

استفاده از طرح و رنگ برای کاغذ دیواری کودک

طرح روی کاغذ دیواری، می‌تواند کل اتاق کودک را زنده و پویا کند. چه به دنبال کاغذ دیواری اتاق خواب پسرانه هستید و چه برای اتاق دخترتان به‌دنبال یک طرح خوب. 

این پیشنهادها می‌توانند به شما کمک کنند:

ورود دنیای جذاب حیوانات به اتاق کودک

سال‌های سال است که طرح‏‌های حیوانات، در همه فهرست‌های کاغذ دیواری اتاق کودک حاضرند. دلیلش هم مشخص است: این طرح‌ها همیشه گرم و دوست‌داشتنی هستند.

ورود دنیای جذاب حیوانات به اتاق کودک

تزیین اتاق در دامن طبیعت به کمک کاغذ دیواری طرح دار

یک کاغذ دیواری متفاوت با طرح جنگل کامل. با انتخاب طرح‎های بزرگ جنگلی، اتاق کودک شما سبز و زیبا خواهد بود. بعد از نصب این کاغذ دیواری، بهتر است سرویس خواب و وسایل دیگر را با طرح‎های ساده انتخاب کنید.

نقاشی دیوار اتاق با شخصیت های کارتونی

شما می‌توانید یکی از دیوارهای اتاق کودک را با کاغذ دیواری شخصیت مورد علاقه‌اش تزئین کنید، مثل این کاغذ دیواری پسرانه که با ترکیب آبی‌های تیره دیگر دیوارها، یک اتاق جذاب برای پسربچه‌ها ساخته است.

بال و پر دادن به رویای سفر با کاغذ دیواری طرح نقشه

بچه‌ها معمولا زیاد به کشورهای دیگر و سفرهای دور فکر می‎کنند، این کاغذ دیواری برای اتاق بچه‌هایی مناسب است که عاشق سفرهای طولانی، بالن‌سواری و داستان‌های تخیلی هستند.

تزیین اتاق کودک به وسعت آبی آسمان

رنگ آبی و ملایم این کاغذ دیواری را ببینید که ترکیبش با سرویس چوب، یک فضای کاملا آرامش‌بخش برای استراحت کودک ساخته‌اند. چنین طرح‌هایی را می‌توانید برای کودکان نه یا ده ساله به بالا انتخاب کنید.

تزیین اتاق کودک به وسعت آبی آسمان

انتخاب طرح کلاسیک برای کاغذ دیواری دخترانه

برگ‌های نازک این کاغذ دیواری، یادآور طرح‌های کلاسیک قرن بیستمی هستند. طرح‌هایی که می‌شود روی دیوار قصرهای بریتانیایی دید.

انتخاب طرح کلاسیک برای کاغذ دیواری دخترانه

انتخاب کاغذ دیواری کودک با رنگ خنثی

طرح سه‎بعدی و بامزه این کاغذ دیواری، یادآور بازی‌های ویدیویی سال‌های دو هزار است. کوه‌هایی که در فضا شناورند و موشکی که نرم و صورتی، رو به بالا می‌رود.

انتخاب کاغذ دیواری کودک با رنگ خنثی

برای انتخاب کاغذ دیواری دخترانه یا کاغذ دیواری پسرانه وارد دنیای کودکتان شوید

در بالا طرح و رنگ‌های متنوعی از کاغذ دیواری کودک را نشان دادیم. طرح و رنگی که انتخاب می‌کنید تاثیر زیادی بر فضای اتاق کودک دارد که بهتر است متناسب با وسایل و اسباب‌بازی‌های کودکتان، طرح و رنگ کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

برای اینکه بتوانید اتاق را مطابق با سلیقه و علایق کودک تزیین کنید باید بتوانید به دنیای کودکانه آن‌ها وارد شوید و با سرگرمیهای او آشنا شوید. مثلا اگر کودک شما عاشق فضا و کهکشان‌هاست، انتخاب طرح جنگل یا گل برای کاغذ دیواری اتاقش نمی‌تواند احساس خوشایند تغییر و تزیین اتاق را در او به کمال برساند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۴ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۸

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد