ایده‌های خلاقانه نورپردازی برای مشکل اتاق خواب کم نور

20
۰
(۰)
دکوراسیون بزرگ
دکوراسیون بزرگ

دکوراسیون بزرگ

اگر مشکلتان فقط نبود نور طبیعی است و اتاقتان کوچک نیست و می‌توانید چراغ سقفی بزرگی آویزان کنید، از روشنایی بزرگ با لامپ پرنور استفاده کنید. لوسترهای آویز بزرگ علاوه بر نور زیاد فضای خالی سقف را هم به خوبی پر می‌کنند و مثل یک شیء دکوراتیو جذاب در خانه می‌درخشند.

مکان‌یابی دقیق چراغ‌ها

مکان‌یابی دقیق چراغ‌ها

مکان‌یابی دقیق چراغ‌ها

علاوه بر چراغ اصلی که از سقف آویزان است، چند لامپ اضافی دیگر نیز در نقاط مختلف اتاق نصب کنید تا احساس روشنایی بیشتری در فضا داشته باشید. این چراغ‌ها می‌توانند کاربردی هم باشند؛ یعنی به جای این که فقط از آباژور آن هم در جایی استفاده کنید که هرگز در آن قسمت نمی‌نشینید، از روشنایی شبیه چراغ‌ مطالعه در کنار مبلمان خود استفاده کنید.

چراغ با پایه قوس‌دار

چراغ با پایه قوس‌دار

چراغ با پایه قوس‌دار

اگر نمی‌خواهید با دریل دیوار را سوراخ سوراخ کنید تا چراغ‌های دیواری و خمیده را نصب کنید، ‌می‌توانید از چراغ‌های پایه‌دار قوسی شکل بهره ببرید تا روشنایی را بیشتر از قبل به خودتان نزدیک کنید و فضای کلی اتاق را نیز در اتفاع پایین‌تر نورانی‌تر سازید.

حباب روشنایی شفاف

حباب روشنایی شفاف

حباب روشنایی

اگر حباب دور لامپ نباشد و نور به طور مستقیم به یک نقطه در کف اتاق تابیده شود، روشنایی بیشتری را حس خواهید کرد. حباب‌های کارخانه‌ای به شما نور و روشنایی کمتری می‌دهند، اما متعلقاتی مانند شیشه‌های اشکی لوسترها، حباب‌های شفاف و برخی دیگر متعلقات آنها موجب نورانی‌تر شدن فضا می‌شوند.

آینه‌های بزرگ

آینه‌های بزرگ

آینه‌های بزرگ

روشنایی فضا همیشه به لامپ بستگی ندارد. برخی طراحان داخلی معتقدند که نصب کردن آینه‌های بزرگ در اتاق تیره و تار می‌تواند تاثیر شگفت‌آوری داشته باشد. آینه‌ها نور را بازتاب می‌دهند و این تصور را به وجود می‌آورند که عمق اتاق بیشتر است چون چشم بیننده را فریب می‌دهند و این احساس به بیننده دست می‌دهد که انگار در فضای بزرگ‌تر و بازتری حضور دارد. اگر پنجره کوچکی در اتاق وجود دارد، سعی کنید آینه را روبروی پنجره نصب کنید، در این صورت نور از پنجره مستقیم به آینه می‌خورد و بازتاب آن بیشتر خواهد شد.

رنگ‌آمیزی روشن سقف

رنگ‌آمیزی روشن سقف

رنگ‌آمیزی روشن سقف

به جای این که سقف را رنگ مات بزنید از رنگ روشن جلادار استفاده کنید. کاری کنید که اتاق شما به خاطر انتخاب رنگ صحیح نور بیشتری را منعکس کند. انتخاب رنگ جلادار به نور اجازه می‌دهد بیشتر جلوه کند و فضای اتاق شما نورانی‌تر به نظر برسد.

رنگ‌های شاداب

رنگ‌های شاداب

رنگ‌های شاداب

یکی از راه‌هایی که می‌توانید اتاق تیره و تار خود را از گرفتگی نجات دهید، استفاده از دکوراسیونی است که به فضا شادابی و سرزندگی بدهد. استفاده از رنگ و دکوراسیون معماری جذاب یکی از روش‌هایی است که می‌تواند به اتاق دارای نور طبیعی اندک جلوه بهتری بدهد و آن فضا را بزرگ‌تر نشان دهد. ستون‌های کاذب سقف یا چارچوب‌های چوبی که دارای رنگ جذاب و تاثیرگذار هستند، به خوبی می‌توانند فضا را شاداب‌تر و روشن‌تر نشان دهند. به همین ترتیب اگر کاغذ دیواری نقش‌دار با رنگ‌های شاد به کار رود موجب می‌شود که فضای اتاق شما جالب به نظر برسد.

دکوراسیون ترکیبی

دکوراسیون ترکیبی

دکوراسیون ترکیبی

روشنایی فضای اتاق خود را به یک چراغ آویزانی منحصر نکنید. هر چه چراغ‌های نورانی بیشتری داشته باشید، احساس خوشایندتری خواهید داشت. اگر می‌خواهید خلق و خویتان تغییر کند و احساس بهتری به دست بیاورید از انواع مختلف روشنایی‌ها استفاده کنید. از دیوار کوب و آباژور پایه‌دار گرفته تا لامپ روی میزی و شمعدان همگی می‌توانند حس خوبی به فضا و در نهایت به خودتان بدهند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.