ایده‌هایی برای یک اتاق خواب دنج پاییزی

10
۰
(۰)
رنگ‌های الهام‌بخش پاییزی را به اتاقتان بیاورید
رنگ‌های الهام‌بخش پاییزی را به اتاقتان بیاورید

رنگ‌های پاییزی

رنگ‌های الهام‌بخش پاییزی را به اتاقتان بیاورید. حیف است یکی از رنگارنگ‌ترین فصل‌ها تنها پشت پنجره‌ی اتاقتان باشد. زردها، نارنجی‌ها و قرمز‌ها را به اتاق خوابتان بیاورید و در کنار یک دیگر بچینید. نگران استفاده از رنگ‌ها نباشید؛ چه از آن‌ها در تختخواب‌ها استفاده کنید چه در پرده‌ها، این رنگ‌های گرم و پاییزی هر فضای استانداردی را به فضایی با اتمسفر بهتر و دنج‌تر از همیشه تبدیل می‌کنند.

دو یا سه لحاف با طرح و رنگ مناسب روی تخت خواب بکشید

دو یا سه لحاف با طرح و رنگ مناسب روی تخت خواب بکشید

نوسازی تخت خواب

بهبود سریع دکوراسیون به راحتی قابل دستیابی است، به‌خصوص اگر فقط روی یک یا دو عنصر دکوراسیون تمرکز کنید. از کجا شروع کنید؟ تخت خواب. نوسازی تخت خواب یکی از آسان‌ترین راه‌های تغییر دکوراسیون با تغییر فصل و روشی نسبتا کم هزینه است. طرح یا رنگی را پیدا کنید که پاییز را مجسم کند؛ مثلا می‌توانید از پارچه‌های پیچازی با رنگ‌های خاموش یعنی رنگ هایی با مایه های کمی از خاکستری ترکیب شده اند، استفاده کنید و ظاهری گرم‌ونرم و پذیرنده به اتاق خواب پاییزیتان ببخشید.

انتخاب پتوها و لحاف‌ها

دو یا سه لحاف با طرح و رنگ مناسب روی تخت خواب بکشید تا تخت خواب را به جایی راحت و آرام و گرم برای یک فصل سرد تبدیل کنید. انتخاب رنگ لحاف‌ها به سلیقه‌ی شما بستگی دارید. استفاده از رنگ‌های فصل پاییز می‌تواند انتخاب خوبی باشد اما اگر دوست دارید فضاهای بزرگ با رنگ‌های خنثی باقی بمانند، نگران نباشید. با استفاده از بالش‌ها و عناصری با رنگ‌های گرم می توانید به اتاق جان تازه‌ای ببخشید. پتوهای قلاب بافی و پشمی هم بسته به سلیقه‌ شما می‌توانند زیبایی منحصر به فردی به اتاق بدهند.

یک آباژور ایستاده با قابلیت تنظیم نور می‌تواند یک گزینه‌ی ایده‌آل باشد.

یک آباژور ایستاده با قابلیت تنظیم نور می‌تواند یک گزینه‌ی ایده‌آل باشد.

روشنایی

تا اینجای کار با اضافه کردن رختخواب و قالی اتاق را تا حد خوبی دنج و آماده‌ی پاییز کرده‌اید. حالا وقت اضافه کردن روشنایی به اتاق خواب پاییزی است. لامپ‌های سقفی و بزرگ را کنار بگذارید. یک آباژور ایستاده یا رومیزی (که روی کنارتختی قرار بگیرد) با قابلیت تنظیم نور می‌تواند یک گزینه‌ی ایده‌آل باشد. برای بخش خصوصی اتاق می‌توانید از لامپ‌های ریسه‌ای استفاده کنید. با ریسه‌ها می‌توانید فضایی از اتاق را جدا کنید، تغییر بزرگی در پرده‌ اتاق ایجاد کنید و یا قاب بزرگی برای عکس‌هایی که دوست دارید روی دیوار بسازید و حال و هوایی دلنشین و جادویی به اتاق خواب خود ببخشید.

برای اضافه کردن رنگ می‌توانید یک پتوی بزرگ با رنگی غنی پایین تخت خواب بیندازید.

برای اضافه کردن رنگ می‌توانید یک پتوی بزرگ با رنگی غنی پایین تخت خواب بیندازید.

پاییز با هر چیز!

باهر چیزی می توانید پاییز را به اتاق خواب بیاورید، البته اگر انتخابتان درست باشد. افزودن اشیائی با رنگ های خالص، پررنگ، درخشان و بیشتر گرم یا به بیان بهتر رنگ های غنی می‌توانید هر اتاق خوابی را به یک اتاق پاییزی و دنج تبدیل کنید. برای این کار می‌توانید از قطعات تزئینی برای دیوارها استفاده کنید و با تغییر فصل آن ها را تغییر دهید. علاوه بر این برای اضافه کردن رنگ می‌توانید یک پتوی بزرگ با رنگی غنی پایین تخت خواب بیندازید و با استفاده از ملحفه‌ی سفید در کنار آن به محیط عمق ببخشید.

با انتخاب رنگ‌ها، بافت‌ها و موادی که نمایانگر پاییز است اتاق را به مکانی دنج و دلپذیر تبدیل کنید. اضافه کردن یک قالیچه‌ برای تاکید که سایه‌های متنوعی از نارنجی و قرمز روی کفپوش سرد اتاق ایجاد می کند، ایده‌ خوبی است. با انداختن یک قالی قدیمی روی زمین اتاق فضای اتاق را گرم‌تر و خودمانی‌تر کنید. می توانید از یک سبد برای نگهداری پتوهای اضافه استفاده کنید. یک چهارپایه‌ کوچک، پاف یا میز عسلی را به محلی برای قرار دادن ماگ و کتاب‌هایی که در حال خواندن آن‌ها هستید، برای زمان‌هایی که در تخت می‌گذرانید اختصاص دهید

در نهایت اگر سبک‌های کلیشه‌ای پاییزی را نمی‌پسندید، بدون انجام دادن آن‌ها هم می‌توانید اتاقی دلنشین و راحت برای پاییز داشته باشید. تخت خواب مینیمال خود را با اضافه کردن جزئیات اندکی به یک تخت خواب گرم و نرم برای پاییز تبدیل کنید. چند بالش خزدار با طرح‌های مدرن و هماهنگ با دکوراسیونتان می‌تواند بدون برهم زدن زیبایی شناسی طراحی مینیمال اتاق، به شما در روزهای سرد و بعضا سخت تابستان احساس راحتی دهد.

کوسن‌ها عناصر کوچکی هستند که می‌توانند تغییرات بزرگی در محیط ایجاد کنند.

کوسن‌ها عناصر کوچکی هستند که می‌توانند تغییرات بزرگی در محیط ایجاد کنند.

بالش‌‌ها و کوسن‌ها

برای تغییر دکوراسیون فصلی بیخیال تغییرات بزرگ و به روز رسانی‌های هزینه‌بر باشید. استفاده‌ درست از رنگ‌ها و بافت‌ها می‌تواند هر فضایی را شگفت‌انگیز کند. به راحتی با اضافه کردن چند کوسن و بالشتک حال و هوای پاییزی به اتاق ببخشید. کوسن‌ها عناصر کوچکی هستند که می‌توانند تغییرات بزرگی در محیط ایجاد کنند. برای دکوراسیون پاییزی سعی کنید از پارچه‌های گرمتری مثل خزدار، مخمل یا شنیل استفاده کنید.

اگر پشت پنجره‌تان منظره‌ی دیدنی‌ای وجود دارد آن را فراموش نکنید.

اگر پشت پنجره‌تان منظره‌ی دیدنی‌ای وجود دارد آن را فراموش نکنید.

پرده‌ها و پنجره‌ها

پرده‌ها معمولا زیاد قابل تغییر نیستند و ما به خاطر شرایط اقلیمی مان کمتر عادت داریم که برای هر فصل پرده ای مختص آن داشته باشیم. اگر پرده‌تان ساده است و رنگ خنثی دارد با اضافه کردن لامپ ریسه‌ای یا عناصر پاییزی مثل شاخه یا برگ گیاهان پاییزی به آن رنگ‌وروی جدیدی دهید. اگر پشت پنجره‌تان منظره‌ی دیدنی‌ای وجود دارد آن را فراموش نکنید. با قرار دادن یک صندلی راحتی با کوسن اضافی در کنار پنجره از دیدن طبیعت پاییزی لذت ببرید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.