ایده‌هایی برای ترکیب رنگ جذاب‌تر اتاق نشیمن

18
۰
(۰)
استفاده از هایپر بلو و یا آبی
استفاده از هایپر بلو و یا آبی

۱. استفاده از هایپر بلو و یا آبی

همانطور که در تصویر می بینید در این نشیمن برای رنگ دیوار از آبی اقیانوسی استفاده شده است. این دیوارها علاوه بر اینکه آرامش رنگ آبی را دارند به دلیل به براق بودنش، محیط را بازتر و روشن تر نشان می‌دهند. در اینجا از آبی یکدست استفاده نشده و رگه‌های تیره و روشنی نیز در رنگ به کار رفته که آن را جذاب تر می کند. ترکیب آبی با یک رنگ از خانواده صورتی و طوسی انتخابی هوشمندانه برای یک اتاق نشیمن متفاوت و چشمگیر است.

اتاق نشیمن قرمز عمیق

اتاق نشیمن قرمز عمیق

۲. اتاق نشیمن قرمز پررنگ

رنگ قرمز پررنگ، می‌تواند در اتاق نشیمن بسیار متفاوت عمل کند و اگر درست به کار برده شود موجب ایجاد جلوه و زیبایی بسیار شود. در اینجا دیواره های پشتی کتابخانه به این رنگ در آمده‌اند. همین باعث شده که این دیوار کانون توجه شود. در حالی که اتاق سفید به تنهایی می‌توانست سرد و بی‌روح باشد، حالا قرمز آن را به یک فضای گرم و دوست داشتنی تبدیل کرده است. ترکیب دیوار قرمز با انواع رنگ های طیف کرم، کاراملی و نسکافه‌ای نیز همینقدر زیبا خواهد بود.

اتاق نشیمن زرد پررنگ

اتاق نشیمن زرد پررنگ

۳. اتاق نشیمن زرد تیره

دراین اتاق رنگ زرد تیره در ترکیب بسیار خوبی با آبی و مرجانی قرارداده شده است که می تواند انتخاب مناسبی برای افرادی باشد که تمایل به فعالیت فکری و فعالیت‌های روشنفکرانه مثل مطالعه و دیدن فیلم در خانه دارند. زرد داری انرژی بسیار بالایی است و با انتخاب این رنگ درکنار آبی ، انرژی آن کنترل شده است ولی درعین حال در فضای خانه جاری می‌شود. زرد رنگ هوشمندی و تفکر است و نحوه ترکیب آن با مبلمان باعث شده این فضا بسیار دلنشین و دوست داشتنی باشد.

 انتخاب سیاه فاکس

انتخاب سیاه فاکس

۴. انتخاب سیاه فاکس

شاید در برخورد اول انتخاب رنگ مشکی برای اتاق نشیمن انتخاب خوبی به نظر نیاید، اما رنگ مشکی می‌تواند امکانات مثبتی را برای شما فراهم کند. در این تصویر طراح با استفاده از رنگ مشکی مات، در قسمتی از دیوارهای اتاق توانسته است تا حد زیادی مرزهای دیوارها و وسایل را از بین ببرد و همه چیز را باهم ترکیب ‌کند. بنابراین این گزینه می‌تواند برای اتاق‌هایی که کمی شلوغ‌تر هستند، انتخاب خوبی باشد. البته باید توجه داشت که این رنگ به‌دلیل تیرگی، باید در ترکیب مناسب با رنگ‌های دیگر استفاده شود تا اتاق نشیمن خفه نشود و بیشتر برای دکوراسیون لوکس و فضاهای کمی بزرگتر مناسب است.

اتاق نشیمن با چند رنگ

اتاق نشیمن با چند رنگ

۵. اتاق نشیمن با چند رنگ

تصویری که می بینید اتاق نشیمن یک آپارتمان در منهتن است. استفاده از رنگ های مرجانی گرم و رنگ های خنثی در وسایل اتاق که با رنگ های قرمز و آبی داخل طرح فرش، کوسن ها و تابلوها همراه شده است توانسته فضایی زیبا و سرشار از زندگی خلق کند. دراین فضا راحتی و آسایش حرف اول را می زند و علیرغم کوچکی فضا رنگ ها باعث شده اند که صمیمیت و آرامش در فضا جاری باشد.

صورتی آدامسی، رنگی جذاب برای اتاق نشیمن

صورتی آدامسی، رنگی جذاب برای اتاق نشیمن

۶. صورتی ، رنگی جذاب برای اتاق نشیمن

طراح این فضا که اتاقی از یک آپارتمان در ویرجینیاست از رنگ صورتی در دیوارها استفاده کرده است. استفاده از طیف های مختلف این رنگ درکنار هم همراه با رنگ سفید فضایی شاد و متفاوت ایجاد کرده که شاید بتوان گفت تا حدودی هم حس زنانه دارد. این فضا می تواند برای یک زوج جوان که تازه زندگی مشترک را آغاز کرده اند یا خانواده ای که یک یا دو فرزند دختر در سنین رشد دارد و قرار است مرتب میزبان گردهمایی این فرشته های کوچک باشد، بسیار متناسب و جذاب است.

آبی کهکشانی، انتخابی هوشمندانه

آبی کهکشانی، انتخابی هوشمندانه

۷. آبی کهکشانی، انتخابی هوشمندانه

در اتاقی در کارولینای شمالی با استفاده از رنگ‌های آسمانی و کهکشانی، به طراحی جذابی رسیده‌اند. شما می‌توانید در دیوارهای این اتاق رنگ آسمان، کهکشان و حتی در قسمت‌هایی رنگ نپتون را ببینید. طراح این اتاق با انتخاب ترکیب رنگ‌های آبی در کنار رنگ‌های روشن دیگر و حتی با استفاده از رگه‌هایی از رنگ سبز و ترکیب با چند رنگ دیگر در تابلوها، اتاق بسیار جذاب و با انرژی کهکشانی را طراحی کرده است. این فضا می تواند برای افراد در سنین مختلف و با سلیقه های مختلف دوست داشتنی و جذاب باشد.

خاکستری ملایم

خاکستری ملایم

۸. خاکستری ملایم

اگر کمی محافظه کار هستید و نگرانید که استفاده از رنگ های متفاوت در دیوار، شما را به رضایت کافی نرساند یا زود دلتان را بزند و ناچار به تغییرتان کند بروید به سراغ خاکستری. خاکستری روشن از آن رنگ هایی است که می‌توانید با تنالیته های مختلف آن بازی کنید و به طراحی زیبایی برسد. با این رنگ دیوار، دستتان در استفاده از رنگ مبلمان و کالاهای مکمل کاملا باز است. بنفش، زرد، کرم، نارنجی و بسیاری رنگ های دیگر با خاکستری روشن به خوبی هماهنگ می شوند و این رنگ در دکوراسیون کلاسیک و مدرن هردو کاربرد دارد.

قهوه‌ای را به اتاق نشیمن بیاورید

قهوه‌ای را به اتاق نشیمن بیاورید

۹. قهوه‌ای را به اتاق نشیمن بیاورید

معمولا در طراحی داخلی از قهوه ای بیشتر برای مبلمان و به خصوص در کالاهای چوبی استفاده می‌شود. شاید کمی برایتان عجیب باشد که دیوار خانه را به رنگ قهوه ای در بیاورید. اما در دنیای دیزاین استفاده از هر رنگی به شرط رعایت بعضی قواعد می تواند نتایج خیره کننده ای داشته باشد. درطراحی این اتاق نشیمن، از رنگ قهوه ای تیره برای دیوارها استفاده شده است. دراین اتاق با ترکیب رنگ قهوه ای در کنار قاب عکس های چوبی و سفید، طراح توانسته است فضای بسیار گرمی ایجاد کند و حال و هوای طبیعت را به داخل خانه انتقال دهد. البته که برای پرهیز از یکنواختی و تیرگی زیاد و رسیدن به آن چه که هدف طراح بوده مبلمان به رنگ روشن و با طرح هایی متناسب انتخاب شده است.

رنگ‌های آرام و پاستیلی

رنگ‌های آرام و پاستیلی

۱۰. رنگ‌های آرام و پاستیلی

استفاده از یک رنگ پاستیلی و آرام در اتاق نشیمن، می‌تواند انتخاب خوبی برای افرادی باشد که دوست دارند در خانه‌ای آرام اما زیبا زندگی کنند. برخی رنگ‌ها انرژی متفاوتی را به‌همراه روشنایی انتقال می‌دهند. استفاده از رنگ سبز بسیار روشن در کنار برخی صورتی‌هایی که درصد زیادی سفید در ترکیبات خود دارند، می‌تواند احساس طبیعت و احساس شیرینی را به شما انتقال دهد. همچنین در برخی طراحی‌ها مثل این نمونه، نیاز نیست که رنگ‌های استفاده شده، بیش از حد اشباع شده و یا قوی باشد. گاهی با درصد کمی رنگ، می‌توانید حس زیبایی را به خانه خود مهمان کنید.

استفاده از بنفش، یک انتخاب جذاب

استفاده از بنفش، یک انتخاب جذاب

۱۱. استفاده از بنفش، یک انتخاب جذاب

استفاده از بنفش روشن، می‌تواند فضای اتاق را کمی بازتر نشان دهد. برای اتاق‌هایی که پنجره های بزرگ و درنتیجه دیوارهای کمتری دارند، می‌توان با استفاده از رنگ بنفش توجه بیشتری را به سمت دیوارها جذب کرد. با استفاده از این رنگ در دیوارها، می‌توانید از مبل‌های بنفش تیره‌تر نیز استفاده کنید و نگران تیرگی اتاق نشیمن نباشید.

اتاق نشیمن نارنجی

اتاق نشیمن نارنجی

۱۲. اتاق نشیمن نارنجی را فراموش نکنید

در یک طراحی زیبای این اتاق نشیمن، از رنگ نارنجی سفالی استفاده شده است. این رنگ شاید برای اتاق نشیمن کمتر انتخاب شود، اما می‌تواند به‌اندازه قرمز انرژی داشته باشد و به‌اندازه زرد هوشمندانه عمل کند. با این تفاوت که رنگ نارنجی به‌دلیل نزدیکی به رنگ آجر، می‌تواند از اصالت و زیبایی خاصی برخوردار باشد و چشم را خسته نکند. این رنگ در ترکیب با کرم، آبی و سفید می‌تواند انتخابی دقیق و اصولی باشد. اگر در نارنجی کمی سفید ترکیب شود، فضای اتاق را روشن‌تر و با انرژی‌تر می‌کند و اگر نارنجی شما سفالی‌تر باشد، گرمای بیشتر و حس صمیمیت بیشتری را انتقال می‌دهد.

سبز و بنفش، در کنار هم

سبز و بنفش، در کنار هم

۱۳. سبز و بنفش، در کنار هم

در این تصویر زیبا، طراح از رنگ سبز روشن با بنفش تیره استفاده و امکان جدیدی را برای اتاق نشیمن فراهم کرده است. این طراح عقیده دارد که علاقه به دو رنگ و استفاده از آن‌ها در کنار هم به یک اندازه، می‌تواند کاملا منطقی باشد، پس از ترکیب آن‌ها نترسید! رنگ سبز، به‌اندازه کافی روشن و رنگ بنفش، خود ترکیبی از انرژی آبی و قرمز و کمی تیره است. در این صورت شما می‌توانید حس و حال متفاوتی را منتقل کنید.

رنگ در اتاق نشیمن

رنگ در اتاق نشیمن

مسئله مهم در این رابطه این است که شما می‌توانید از هر رنگی بدون محدودیت استفاده کنید. فقط کافی است که رنگ‌ها در ترکیب درست مورد استفاده قرار گیرند. برخی رنگ‌ها مکمل یکدیگر هستند و برخی دیگر می‌توانند با وجود تضادها در کنار هم، ترکیب زیبایی را ایجاد کنند. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که به علایق خود نگاهی بیاندازید و در ترکیب خود از آن‌ها استفاده کنید. مهم‌‌ترین نکته‌ای که می‌تواند در اتاق نشیمن مورد توجه باشد، حس و حال و انرژی‌ای است که شما دوست دارید از محیط بگیرید. همه رنگ‌ها در خود انرژی‌های مشخصی دارند و می‌توانند فضای خاصی را ایجاد کنند، ولی گاهی همین رنگ‌ها نیز می‌توانند احساسات برعکسی را در افراد ایجاد کنند، پس توجه به علایق و سلایق خانواده باید از اولین‌ گزینه‌های مورد توجه شما باشد!

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.