ایده‌هایی برای استفاده از تم کاکتوس در دکوراسیون

31
۱
(۲)
کاکتوس جواهرات
کاکتوس جواهرات

نگهدارنده سفالی حلقه و انگشتری با تم کاکتوس

اگر به دنبال راهی هستید تا جواهرات خود را به روشی غیرتکراری و جدید به نمایش بگذارید و مرتب کنید دست به کار تولید یک کاکتوس شوید. البته نه با کاشت بذر و آبیاری و ماه‌ها انتظار! این کاکتوس سفالی را می‌توانید ظرف مدت ۳۰ دقیقه درست کنید، یک نیمروز صبر کنید تا به آرامی خشک شود و رنگ آمیزی‌اش کنید. این ساخته دست شما می‌تواند نظر دوستان و اعضای خانواده‌تان را به خود جلب کند.
نقاشی کاکتوس
نقاشی کاکتوس

استفاده از نقاشی و الگوی کاکتوس

اگر کاغذ دیواری با طرح کاکتوس پیدا نکردید با یک روان نویس یا ماژیک می‌توانید روی کاغذ دیواری تک رنگتان طرح ساده شده چند مدل کاکتوس را بکشید. برای این که فضا جلوه بیشتری داشته باشد، می‌توانید عکس یا نقاشی‌های دیگری از کاکتوس را روی تخته بچسبانید و به دیوار بزنید تا به اثری هنری تبدیل شود.

بالشت کاکتوس

بالشت کاکتوس

طراحی کوسن کاکتوسی

کوسن کاکتوسی چیزیست که احتمالا مشابه‌اش را در هیچ خانه دیگری ندیده‌اید. این فرم نرم و راحت بسیار مناسب ساخت کوسن است. این کوسن به خاطر شکل کودکانه‌ و کارتونی‌اش حس و حالی صمیمی به فضای نشیمن می‌دهد.
صندلی کاکتوس
صندلی کاکتوس

صندلی طرح کاکتوس

در یک آخر هفته، می‌توانید یک صندلی یا پاف جالب با طرح کاکتوس برای خودتان درست کنید؛ با یک گلدان فلزی و یا سرامیکی مقاوم که بلااستفاده مانده و یک بالشتک نرم که می‌توانید خودتان بدوزیدش و روکشی سبز رویش بکشید.
کاناپه کاکتوسی
کاناپه کاکتوسی

کوسن با طرح کاکتوس

اگر حوصله دوخت کوسن کاکتوسی ندارید می‌توانید با کشیدن طرح کاکتوس ظاهری نو به کاناپه‌تان دهید؛ کافیست رویه آن را سفید انتخاب کنید و طرح کاکتوس بکشید و یا نقش آن را چاپ بزنید.
کاکتوس نئونی
کاکتوس نئونی

تم کاکتوس با استفاده از چراغ نئون

ساختن طرح کاکتوس از چراغ نئون برای منزل‌تان بسیار ساده‌تر از آن است که فکر می‌کنید. برخلاف طرح‌های گرانقیمت چراغ نئون که در فروشگاه‌ها فروخته می‌شود، می‌توانید مقداری روشنایی نئون از الکتریکی‌ها خریداری کنید و خودتان به راحتی کاکتوسی درخشان را در خانه روشن کنید.

جاسنجاقی کاکتوسی

جاسنجاقی کاکتوسی

گلدان کاکتوس یا جاسوزنی

اگر اتاق خیاطی دارید و یا به خیاطی و هنرهای اینچنین علاقه‌مندید، می‌توانید گوشه‌ای که چرخ خیاطی و ملزومات آن قرار دارد را با همان ابزارها تزئین کنید. مثلا با ساخت جاسوزنی کاکتوسی، برای ساخت جاسوزنی کاکتوسی کار آسانی در پیش دارید. چند بالشتک کوچک به طول ده سانتیمتر دوخته و به هم متصل کنید و داخل یک گلدان قرار دهید؛ طوری که شبیه به کاکتوس شوند. حالا می‌توانید آن را روی میز بگذارید به این ترتیب، سوزن‌ها و سنجاق‌هایی به شکل تیغ و گل کاکتوس همیشه در دسترس هستند.

جا کارتی کاکتوسی

جا کارتی کاکتوسی

تم کاکتوس به عنوان نگهدارنده کارت جایگاه مهمان

میتوانید تم میهمانی یا جشن تولدتان را کاکتوس انتخاب کنید. برای این کار کافی است با کودکتان و با کمک خمیر بازی کاکتوس درست کنید و کارت نام مهمانان خود را روی آن کاکتوس قرار دهید و با کمک این کارت‌ها جایگاه نشستن مهمانان را برای صرف شام تعیین کنید. یا برای این کار از کاکتوس‌های طبیعی استفاده کنید و در پایان مهمانی این گلدان کوچک را به میهمان هدیه دهید.
کاکتوس منگوله‌ای
کاکتوس منگوله‌ای

کاکتوس منگوله‌دار

اگر می‌خواهید از کاکتوس طبیعی در دکوراسیون استفاده کنید و نگران تیغ کاکتوس‌ها هستید و یا می‌خواهید آن‌ها را زیباتر کنید؛ می‌توانید از منگوله استفاده کنید. منگوله‌ها را می‌توانید دور گل کاکتوس از بالا به پایین به صورت اریب بپیچانید تا نمایی زیبا به آن دهد و تیزی تیغ‌ها را بپوشاند.
کاکتوس‌های کوچک
کاکتوس‌های کوچک

مجموعه زیبایی از گلدان‌های کوچک کاکتوس

این مینی کاکتوس‌ها که گیاه آبدار نیز نام دارند به دلیل تنوع طیف رنگشان با گلدان‌های رنگارنگ هارمونی مناسبی را ایجاد می‌کنند. یک مجموعه از آن‌ها را روی میز بگذارید و مطمئن باشید توجه هر کسی را به خود جلب می‌کند.
تابلو کاکتوسی
تابلو کاکتوسی

میز عسلی کاکتوسی
میز عسلی کاکتوسی

میز عسلی دارای تم کاکتوس

برای اتاق نشیمن خود می‌توانید یک میز عسلی دارای تم کاکتوس استفاده کنید که به شکل درخت کاکتوس طراحی و رنگ‌آمیزی شده باشد تا شکل جدیدی از مبلمان را در منزل خود به کار ببرید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.