ایجاد یک دکوراسیون پاییزی در خانه آسان است

7
۴
(۱)

همه ما در زندگی نیاز به تغییر و تنوع داریم. خانه جایی است که مهمترین اوقات خود را آنجا سپری می کنیم. برای جلوگیری از کسالت و دلمردگی باید دست به ایجاد تغییرات زد. برای اعمال تغییرات در طراحی داخلی منزل نیازی به هزینه های هنگفت نیست. گاهی فقط کافی است جای مبل ها را تغییر داد، چند کوسن با رنگ گرم به مبل ها اضافه کرد، گلدان گلی روی میز گذاشت، رو تختی را عوض کرد و یا چند بطری رنگی به آشپزخانه اضافه کرد. تغییر دکوراسیون داخلی فضای خانه را از حالت ایستایی خارج می کند و در روحیه افراد خانواده باعث ایجاد نشاط و سرزندگی می شود. با به وجود آوردن تنوع در دکوراسیون داخلی خود و اعضای خانواده را از روزمرگی و تکرار دور می کنیم. بهتر است خود را به دست طبیعت بسپاریم و با آن همراه شویم. با تغییر فصل ها حس و حال تازه ای به خانه بدهیم. با آمدن فصل پاییز بهتر است با اعمال یک دکوراسیون پاییزی در اتاق نشیمن به استقبال آن برویم.

دکوراسیون پاییزی

الهام گرفتن از طبیعت

بهترین ایده برای ایجاد دکوراسیون پاییزی الهام گرفتن از طبیعت است. با آمدن فصل پاییز هوا سردتر می ‌شود، شومینه ‌ها روشن می ‌شود و مردم اوقات بیشتری را در خانه سپری می ‌کنند. برای آنکه اوقات خوشی را برای خانواده‌ خود بسازید بهتر است فضا را دل ‌انگیزتر کنید. نگاهی به طبیعت بیندازید و از آن الهام بگیرید. برای طراحی دکوراسیون داخلی هیچ ایده ‌ای مانند طبیعت برای الهام گرفتن بی ‌نظیر نیست. طبیعت و دکوراسیون داخلی زیباترین ترکیب را خلق می ‌کند. پاییز پر از رنگ و زیبایی و احساس است. برای هماهنگ کردن فضای داخلی خانه خود با فصل پاییز بهتر است هر آنچه که مربوط به تابستان است را جمع کنید. گلدان ‌ها و وسایل دکوری که با تم تابستان هماهنگ است را بردارید و جا را برای پاییز باز کنید. با رنگ ‌ها شروع کنید. پاییز فصل رنگ‌ های زرد و نارنجی و قرمز است. بهتر است رنگ دیوارها روشن باشد و دیوار اصلی که پشت تلویزیون قرار دارد کمی تیره ‌تر باشد. اگر هزینه‌ تغییر مبلمان و پرده‌ها را ندارید از جزئیات شروع کنید. سری به فروشگاه بزنید و چند قلم وسیله‌ تزئینی که با تم پاییز هماهنگ است تهیه کنید. فصل سرما که شروع می‌ شود لباس ‌های بافتنی هم رونق می ‌گیرند. با کمی حوصله و سلیقه می ‌توان بالشتک ‌های بافتنی درست کرد. با کمک بچه‌ ها برای اتاق ‌خوابشان ریسمان بلوط درست کرد و اتاقشان را زیبا کرد. حتی می ‌توان هرکدام از این بلوط ‌ها را به رنگی درآورد. برگ ‌های خزان را می ‌توان به عنوان شابلون درآورد و روی هر چیزی که دوست داشته باشید برگ‌های زرد و قرمز و نارنجی درست کنید.

دکوراسیون پاییزی

انتخاب رنگ ‌های گرم

ایجاد تغییرات برای روح ما جذاب است. اجازه دهید پای رنگ‌ های پاییزی به خانه‌ شما باز شود و با خود روح و طراوت تازه‌ ای به فضا وارد کند. به‌ کارگیری رنگ‌ های گرم پاییزی در کنار رنگ‌ های ملایم می‌ تواند در نمای داخلی خانه باعث ایجاد محیطی آرام و امن شود. می ‌توان مبلمان اتاق نشیمن را بر اساس این رنگ ‌بندی انتخاب کرد. مبل ‌هایی به رنگ نارنجی با کوسن ‌های کرم ‌رنگ انتخاب صحیحی برای دکوراسیون پاییزی است. برای جلوگیری از شلوغ شدن خانه می ‌توان فرش‌ ها را هم کرم انتخاب کرد. اگر از آن دسته انسان ‌هایی هستید که در انتخاب رنگ ریسک نمی ‌کنید بهتر است رنگ‌ های گرم پاییزی را روی جزئیات پیاده کنید. مطمئنا هر کسی نمی ‌تواند با رسیدن فصل جدید مبلمان اتاق نشیمن را عوض کند. اما دستتان در تغییر کوسن و بالشتک‌ هایی با طرح پاییزی باز است. اگر مبل ‌های شما یک دست کرم است یکی از کوسن ‌ها را زرد کنید و تغییر را احساس کنید و یا اینکه گلدان قرمزی را روی میز ناهارخوری بگذارید و ببینید گل‌ های ریز این گلدان چطور حس سرزندگی شما را غلغلک می ‌دهند. برای ایجاد محیطی گرم در مقابل سرمای بیرون از خانه باید رنگ ‌های خنثی، سرد و گرم را هماهنگ و متناسب باهم در دکوراسیون داخلی اجرا کرد.

دکوراسیون پاییزی

به کار بردن المان‌ های پاییزی

ایجاد تعادل در چیدمان منزل یکی از اصول ایجاد آرامش و راحتی در خانه است. به همان اندازه که فضاهای خالی به ما حس کسالت و خستگی انتقال می ‌دهند در محیط‌ های شلوغ نیز حس آشوب و دلهره به ما دست می‌ دهد. در یک دکوراسیون پاییزی بهتر است زیاده از حد پیش نرویم. المان‌ هایی که معرف این فصل هستند بهترین گزینه برای تزئین خانه هستند. کدو تنبل‌ ها علاوه بر زیبایی کارایی زیادی دارند. کدو تنبل را می ‌توان بعد از خشک شدن به هر رنگی درآورد و یا روی آن هر طرحی را پیاده کرد. سر کدو تنبل را می ‌توانید برش دهید و به‌ جایی برای خرت ‌و پرت‌ تبدیل کنید. کدو تنبل را رنگ سفید بزنید و روی آن گل‌ های زرد و نارنجی و قرمز بکشید و آن را در گوشه ‌ای از اتاق نشیمن بگذارید. از برگ ‌های خزان پاییزی می ‌توان برای ایجاد فضایی شاعرانه استفاده کرد. روی میز برگ ‌های رنگی خزان بریزید و با شمع روی میز را زیباتر کنید. میوه درخت کاج یکی دیگر از آن المان‌ های پاییزی است که در همه‌ جا می ‌توان پیدا کرد. گلدان ‌های گل در این فصل حس و حال سرزندگی به خانه می‌ دهند. گل ‌های کوکب و داوودی را در کنار سایر گلدان ‌های خود بگذارید و اجازه دهید گل ‌های پاییزی به خانه‌ شما راه پیدا کنند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۴ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.