اولین مبل جهان که با اینترنت اشیا کار می کند!

18
۰
(۰)
مبلمان متحرک
مبلمان متحرک

اینترنت اشیا در مبلمان

اینترنت اشیا در مبل اولین بار در همین پروژه، در سال ۲۰۱۶ به کار رفت. گرچه این فناوری پیشتر نیز در برخی قطعات مبلمان و دکوراسیون مانند چراغ ها استفاده شده بود اما مبل متحرکی که با اپلیکشن کار کند به نوعی انقلابی در صنعت مبلمان محسوب می شود. قطعات هوشمند این مبل با کمک وای فای با همدیگر ارتباط برقرار می کنند و توسط دستگاه های دیجیتال نظیر تلفن همراه هوشمند و تبلت قابل کنترل و نظارت هستند.

شش ضلعی

شش ضلعی

عملکرد مبل هوشمند

این مبلمان متحرک از ننشیمن های شش ضلعی دارای روکش پارچه ای ساخته شده که به تنهایی به عنوان چهارپایه یا به شکل به هم پیوسته در کاناپه های بزرگتر قابل استفاده هستند. هر قطعه این مبل یک موتور خطی دارد که بالا و پایین می رود و همه قطعات با همدیگر همکاری می کنند و فقط باکنار یکدیگر قرار گرفتن آماده استفاده می شوند.

اپلیکیشن

اپلیکیشن

این حرکت از طریق اینترنت اشیا اپلیکیشن تلفن همراه یا از طریق فعال سازی سنسورهایی که برای تشخیص حرکات تعبیه شده کنترل می شود. به این صورت که وقتی کاربرد دست خود را روی نشیمن مبل معلق نگه می دارد، نشیمن بالا می رود و سپس با همان حرکت پایین می رود. چهارپایه ها با اشکال و پیکربندی های متفاوت می توانند شکل های گوناگون هندسی دارای پستی و بلندی را تشکیل دهند و مانند صخره های عظیم به نظر برسند. این سامانه هوشمند پس از مدتی که به حالت ثابت بماند «کسل» می شود و خود به خود تغییر شکل می دهد. این مبلمان متحرک در بخش طراحی مفهومی میلان ۲۰۱۶ به نمایش در آمد.

طراحی

طراحی

درباره طراح

استودیو کارلو راتی در زمینه طراحی دیجیتالی و رشته‌های تکنولوژیکی فعالیت می‌کند. کارلو راتی در دانشگاه ام آی تی نیز طرح هایی نیز برای سامانه ترافیکی برای خودروهای بدون راننده در تقاطع های جاده ها ارائه کرد که به گفته تیم او می توانند جایگزین خوبی برای چراغ های راهنمایی و رانندگی در آینده باشند.

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.