انواع چراغ را بشناسید

40
۰
(۰)

تصور کنید خانه تان را با ایده آل ترین مبلمان دکوراسیون کرده اید، کفپوش ها همان پارکتی است که دوست دارید و کاشی های آشپزخانه رنگارنگ و پاستلی. چیدمان ست مبلمان، آینه و ساعت دیواری و میزهای پذیرایی را هم تغییر داده اید. اکسسوری ها و گیاهان را مطابق سلیقه چیده اید. اما یک جای کار می لنگد. فضا آن طور که دلتان می خواهد دیده نمی شود. سبز دیوارها کدر بنظر می رسند و با کفپوش چوبی ارتباط خوبی برقرار نمی کنند. حتی حال گیاهان آپارتمانی هم خوب نیست. چرا؟ نورپردازی. این نکته ایست که شاید به آن به اندازه کافی دقت نکرده باشید. یک لوستر شمعی بزرگ یا یک نمونه کریستالی درخشان، هر چقدر هم که زیبا باشد، هیچ وقت کافی نیست. برای یک نورپردازی مناسب باید از انواع تکنیکگ ها و چراغ ها در کنار هم استفاده کرد. نوری که هم مناسب کار آشپزی باشد، هم مطالعه. هم چشم را خیره نکند و هم شدتش به چشمانتان آسیب نزد، هم بتوانید تابلوی نقاشی زیبای روی دیوار را به خوبی ببینید و هم تماشای فیلم های ترسناک در آن فضا برایتان هیجان انگیز باقی بماند.

انواع چراغ

چراغ های سقفی RECESSED LIGHTING

ده هاست از چراغ های سقفی استفاده می شود. آن ها بسیار کاربردی و محبوبند، تنوع زیباد دارند و حضورشان در هر اتاق لازم است. چراغ های سقفی تکی البته به لحاظ فرمی جذابیت چندانی ندارند. چراغ های سقفی مخفی هم گوه ای محبوب هستند که خودشان پیدا نیستند اما نور کافی دارند.

انواع چراغ

چراغ های ریلی TRACK LIGHTING

چراغ های ریلی روی ریلی خطی که بر حسب نیاز روی سقف یا دیوار پیش بینی شده، نصب می شوند و این قابلیت را دارند که از زوایای مختلفی، حوزه های متنوعی را با نورپردازی پوشش دهند. این چراغ ها ظاهری صنعتی دارند.

انواع چراغ

چراغ سقفی پر نور FLUSH-MOUNT CEILING FIXTURES

استفاده از این نوع چراغ ها بسیار معمول است. بزرگترین مزیت آنها این است که فورا تمام فضا را به طور کامل روشن می کنند

انواع چراغ

چراغ آویز

چراغ های آویز چندتایی به دلیل ظاهر زیبا و تنوع و پیچیدگی های فرمیشان، مورد توجه هستند. معمولا طول چراغ های آویز چندتایی و ارتفاعی که از سطح زمین دارند، قابل تنظیم است.

انواع چراغ

ریسه ها یا نوارهای LED

نوارهای LED را می توان هم برای ایجاد جلوه های دکوراتیو و هم تامین نور به کار برد.

چراغ های دیواری

کاملا تطبیق پذیر هستند. از چراغ های دیواری می توان برای اهداف متنوعی  استفاده کرد اما این چراغ ها معمولا نور تاکیدی می آفرینند.

انواع چراغ

آباژور ایستاده

آباژور های ایستاده در اتاق نشیمن برای روشنایی ملایم می توانند در کنار ریسه های مخفی ال ای دی که روشنایی کلی را تامین می کنند استفاده شوند.

انواع چراغ

آباژورهای رومیزی

این چراغ ها برای استفاده در میزهای عسلی و مطالعه در اتاق نشیمن کاربرد دارند و همچنین به عنوان چراغ خواب روی میز پاتختی نور کافی پیش از خواب را در اتاق خواب فراهم می کنند.

انواع چراغ

چراغ مطالعه

آخرین نوع از انواع چراغ ها چراغ مطالعه است که برای استفاده روی میز کار یا میز تحریر بهترین چراغ  است که نور را به صورت موضعی و با شدت زیاد به فضای مورد نظر می تاباند.

 

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.