راه‌حل نهایی برای مرتب کردن کفش‌های لعنتی + ۶ ایده

0 611
۴.۳
(۳)

مدت‌ها بود که دنبال یک کفش اسپرت و راحت بودم ولی به‌خاطر قیمت بالای آن برای خریدش کمی تردید داشتم. بعد از چند هفته کلنجار رفتن بین منطق و احساس تصمیم گرفتم، این کفش راحت را بخرم. 

حال خوب داشتن یک جفت کفش راحت توصیف‌کردنی نیست ولی این روزهای خوب چند روز بیشتر طول نکشید.

امیدوارم شما تجربه من را نداشته باشید؛ اینکه یک روز صبح در ورودی آپارتمان را باز کنید و ببینید هیچ رد و نشانی از کفش‌ها نیست. 

این تجربه تلخ باعث شد به‌فکر خرید جاکفشی برای خانه و منظم نگه‌داشتن آن‌ها در ورودی آپارتمان خودم بیفتم. 

قبل از خرید بررسی کلی از انواع مدل جاکفشی جدید انجام دادم تا در کنار دیدن مدل‌های جدید جاکفشی، بهترین مدل را متناسب با فضایی که در خانه دارم، انتخاب کنم.

نتیجه جستجوهای من برای دیدن جدیدترین مدل جاکفشی را در ادامه خواهید دید.

جاکفشی عمودی؛ مدل جدید جاکفشی برای فضاهای کوچک

این مدل جاکفشی جدید، کفش‌ها را به‌طور عمودی نگه می‌دارد که راه حلی موثر برای صرفه جویی در فضا است.

اگر در ورودی خانه فضای کمی در اختیار دارید و به‌دلیل همین محدودیت فضا تا به‌حال سراغ خرید جاکفشی نرفته‌اید، باید بگویم این جاکفشی برای به حداکثر رساندن استفاده از فضا طراحی شده است.

جاکفشی عمودی

مدل جاکفشی آینه دار

جاکفشی آینه دار که این روزها جایگاه ویژه‌ای در خانه‌های آپارتمانی پیدا کرده‌اند، برای ورودی‌های بزرگتر یک ایده عالی هستند؛ چون در کنار جاکفشی، کمد لباس و یک آینه قدی برای چک‌کردن استایل‌تان قبل از خروج از خانه هستند.

مزیت این مدل جاکفشی جدید این است که می‌توانید جاکفشی خودتان را با ابعاد و طرح مناسب با فضای خانه پیدا کنید. یک نمونه فانتزی از این مدل جاکفشی که توجه من را به خودش جلب کرده است را در زیر مشاهده می‌کنید.

مدل جاکفشی آینه دار

مدل جاکفشی آینه دار

مدل جاکفشی مدرن از جنس استیل

این مدل جاکفشی مدرن از جنس استیل است. می توانید در کنار کفش از وسایل دیگری برای نشستن روی طبقات استفاده کنید تا هر چیزی را که لازم دارید هنگام خروج از خانه در دسترس داشته باشید.

مدل جاکفشی مدرن از جنس استیل

این مدل، جدیدترین مدل جاکفشی ۲۰۲۳ است. این جاکفشی نصب شده روی دیوار راه حلی ایده آل برای نگهداری از کفش‌ها است. انگار که یک اثر از هنرهای تجسمی معاصر است! بی حرف پیش! این مدل جاکفشی شیک کفش‌های شما را به گونه‌ای نگه می‌دارد که به نظر می‌رسد روی هوا معلق مانده‌اند!

مدل جاکفشی

حداقل فضا و بیشترین استفاده برای جاکفشی

در این مدل جاکفشی مدرن، یک فضای کوچک و بسیار باریک برای آپارتمان‌ها یا خانه‌هایی که فضای ذخیره‌سازی کافی ندارند، می‌توان تدارک دید. در این مدل جاکفشی حتی کفش‌های پاشنه‌دار نیز امکان قرار گرفتن داخل آن را دارند.

طبقه‌بندی دیواری؛ یک مدل جدید جاکفشی مینیمال

اگر در آپارتمانتان با محدودیت فضا برای جا دادن یک جاکفشی جدید روبه‌رو هستید، باید توصیه کنم از فضای عمودی هم استفاده کنید. 

این مدل جاکفشی دیواری با طبقات ساده، یک راه حل آسان و مقرون به صرفه برای نظم دادن به کفش‌ها است.

البته اگر مستاجر هستید و نمی‌توانید این جاکفشی مدرن را روی دیوار نصب کنید می‌توانید از مدل زیر برای خانه خود کمک بگیرید.

طبقه‌بندی دیواری؛ یک مدل جدید جاکفشی مینیمال

طبقه‌بندی کنج دیوار

من شیفته این ایده جاکفشی طبقه‌ای شده‌ام و مدل‌های مختلف آن را جستجو کردم. شاید بد نباشد این ایده کاربردی برای استفاده از کنج دیوار خانه را هم ببینید. 

اگر گوشه‌ی بلااستفاده‌ای دارید که نمی‌دانید با آن چه کار کنید، چرا آن را به یک مدل جاکفشی شیک تبدیل نکنید! از این توی رفتگی‌ها بین در ورودی و در سرویس بهداشتی در خانه‌های ایرانی زیاد پیدا می‌شود.

طبقه‌بندی کنج دیوار

جاکفشی گردان؛ مدلی متفاوت برای جاکفشی

یک مدل کاربردی برای جاکفشی که می‌توانید آن را در گوشه دیوار و در جا دهید. اگر فضای کافی دارید، می‌توان آن را در کمد دیواری هم تعبیه کرد تا از دید پنهان باشد. 

در این مدل جاکفشی دسترسی به کفش‌ها بسیار آسان است.

جاکفشی گردان؛ مدلی متفاوت برای جاکفشی

جاکفشی گردان؛ مدلی متفاوت برای جاکفشی

جاکفشی گردان؛ مدلی متفاوت برای جاکفشی

به کمک جاکفشی، فضای مرده را پر کنید

منظور از فضای مرده همان فضای بلااستفاده یا پرت در خانه است که گوشه و کنار خانه‌های ما پر است از این فضای پرت.

مثلا این زیر پنجره کنار در ورودی خانه را ببینید که اگر خانه من بود هیچ ایده‌ای برای استفاده از آن نداشتم؛ نهایتا یکی دو گلدان سرسبز برای استفاده از نور خورشید در کنار پنجره قرار می‌دادم ولی طراح در این خانه بهترین بهره را از این فضا برده است. با توجه به اینکه پنجره کنار در ورودی است، یک جاکفشی کوچک زیر پنجره قرار داده است تا کفش‌ها نظم ورودی خانه را به‌هم نزنند. 

با دیدن این ایده کمی با دقت به فضای ورودی خانه نگاه کنید و ببینید چگونه می‌توانید از فضای پرت ورودی برای جاکفشی استفاده کنید.

مدل جاکفشی دیواری برای خانه‌های کوچک

گاهی نیاز است برای خلوت نشان دادن فضای ورودی، جاکفشی روی زمین نباشد. این مدل جاکفشی عمودی برای یک راهرو کوچک بسیار مفید است. آزاد کردن فضای زیر باکس جاکفشی به ایجاد حس خلوت بودن از طریق دیدن کف خانه کمک می‌کند. به این صورت حتی تنگ‌ترین راهروها جادارتر به نظر می‌رسند.

مدل جاکفشی دیواری برای خانه‌های کوچک

با جاکفشی دیواری، با یک تیر چند نشان بزنید!

ردیفی از طبقه‌های ساده جاکفشی عمودی را روی دیوار نصب کنید که می‌توان از روی آن به عنوان یک طاقچه باریک استفاده کرد. از این طاقچه برای زیورآلات دم دستی، کلیدها، کیف پول و حتی یک گلدان استفاده کنید. همین‌طور می‌توانید یک آینه جدا بالای آن نصب کنید تا به دکوراسیون راهرو را حسابی شخصی‌سازی کنید و سلیقه خودتان را به رخ بکشید.

جاکفشی دیواری

جاکفشی دیواری

مدل جاکفشی ام دی اف طبقه‌بندی شده

این مدل کاربردی‌ترین مدل جاکفشی است که در خانه‌های ما ایرانی‌ها استفاده می‌شود. در این مدل جاکفشی، صرفا به نظم‌دهی کفش‌ها و تعداد جای بیشتر توجه شده است. می‌توانید یک ردیف را به هر عضو خانواده اختصاص دهید تا همه بتوانند کفش‌های دلخواه خود را به راحتی بردارند. در ایران جنس اکثر این مدل جاکفشی MDF است.

مدل جاکفشی ام دی اف

مدل جاکفشی ام دی اف

مدل جاکفشی ام دی اف

مدل جاکفشی ام دی اف

پتانسیل جاکفشی را دو برابر کنید!

در این مدل جاکفشی مدرن، می‌توانید با جداکننده‌های مبتکرانه کفش، فضای طبقات را دو برابر کنید. اگر چیزی در بازار گیر نیاوردید می‌توانید جنس چوبی آن را خودتان بسازید.

پتانسیل جاکفشی را دو برابر کنید!

استفاده از حصیر برای نظم دادن به کفش‌ها

استفاده از سبد و صندوقچه حصیری هم برای خودش عالمی دارد. این مدل جاکفشی برای طرفداران سبک بوهمی است.

اگر تعداد کفش‌های خانواده‌تان زیاد است و فضای کافی برای اضافه‌کردن جاکفشی در خانه ندارید حتما از این ایده استفاده کنید؛ مخصوصا اینکه می‌توانید سبد کفش‌های فصلی را در طبقات کمد پنهان کنید.

استفاده از حصیر

استفاده از حصیر

جاکفشی زیرپله؛ مناسب خانه‌های دوبلکس

این مدل جاکفشی فضای پرت زیرپله شما را کاربردی و بسیار شیک می‌کند. این خودش یه دکوراسیون زیباست. اینطور نیست؟!

جاکفشی زیرپله

برای داشتن یک مدل جدید جاکفشی خودتان آستین ها را بالا بزنید

همیشه هم نباید برای تامین نیازهای ضروری در دکوراسیون به بازار برویم و محصول جدید را بخریم. اگر اهل طراحی و ساختن هستید این بخش از ایده‌های مدل جاکفشی جدید مخصوص شماست.

برای داشتن یک جاکفشی خاص، باید خلاق باشید

اگر عاشق خلاقیت هستید این ایده‌های DIY یا همان  Do.It.Yourself را خودتان در منزل می‌توانید درست کنید. 

با چسباندن جعبه‌های چوبی با گیره‌های کلاسور، یک جاکفشی سفارشی بسازید. حتی می‌توانید جعبه‌ها را رنگ کنید. فقط برای تثبیت آنها اجسام سنگین‌تر را در پایین جاکفشی قرار دهید.

البته اگر کمی با دقت به محیط اطراف نگاه کنید، ایده‌های متنوع دیگری برای ساخت جاکفشی پیدا خواهید کرد.

از جاکفشی مشبک استفاده کنید

این هم یک ایده‌ی DIY دیگر! از لوله‌های پی وی سی بریده شده برای شبکه‌سازی و بهینه کردن فضای جاکفشی استفاده کنید. برای آنکه ایده زیباتری داشته باشید، از رنگ‌آمیزی آنها غافل نشوید.

از جاکفشی مشبک استفاده کنید

یک ایده فانتزی برای جاکفشی: پایه کفش چوبی (DIY)

اگر خواستید خیلی خلاقیت به خرج دهید، این مدل جاکفشی مدرن، یک راه عالی و ارزان برای نگهداری کفش‌ها است. اینطور حیران به خوگر نگاه نکنید! این هم یک جورش است. تازه تمام کفش‌ها از کوتاه تا بلند هم رویش جا می‍شود.

یک ایده فانتزی برای جاکفشی

ساده‌ترین ایده ممکن برای ساخت جاکفشی 

استفاده از یک رخت آویز ساده برای آویزان کردن کفش‌های خود ایده‌ای ساده و در عین حال موثر است. این مدل جاکفشی برای خانه‌های با متراژ پایین بسیار کاربردی است.

ساده‌ترین ایده ممکن برای ساخت جاکفشی

مدل جاکفشی جدید خانه را پیدا کردید؟

برای داشتن یک مدل جاکفشی که هم مطابق نیازتان باشد و هم با توجه به فضای شما بهینه باشد، می‌توان کمی از کلیشه‌های رایج بازار فاصله گرفت و با توجه به دکوراسیون داخلی خانه، ایده‌هایی را پیاده کرد. 

اگر خودتان دست به آچار هستید، می‌توانید این ایده‌ها را پیاده‌سازی کنید؛ اگر نه می‌توانید با توجه به منزل و متراژ موجود طرح آن را به افرادی که در این حوزه فعالیت دارند، بسپارید. 

فراموش نکنید که جاکفشی شما جزئی از دکوراسیون منزل شماست.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۴.۳ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد