انواع لوستر راهرو چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

35
۲
(۱)

انواع لوستر راهرو چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟: انواع لوسترها ازجمله وسایل تزیین کننده راهرو ها محسوب می شوند و با ظاهر زیبای خود علاوه بر زیباسازی، نور کافی از خود ساطع می کنند و به روشنایی محیط اطراف می افزایند. وجود لوستر ها در راهروها سبب می شود که دکوراسیون خانه به بهترین شکل خود تغییر کند.

انواع لوستر راهرو چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

به گزارش مجله خوگر: دکوراسیون راهروها از آن جهت حائز اهمیت است که به علت رفت و آمد زیاد در نگاه دیگران باعث برجسته تر شدن آن می شود.

انتخاب نورافشان مناسب برای راهرو ها می تواند چالش برانگیز باشد؛ چراکه برخلاف اکثر اتاق ها، این قسمت معمولا از هیچ نور طبیعی بهره مند نمی شود بدین ترتیب یافتن وسایلی متناسب با عرض باریک فضا و ارتفاع سقف ها می تواند چالش خاص خود را داشته باشد.

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که می خواهید اطلاعاتی درباره لوستر مناسب برای راهرو به دست بیاورید، این مقال شما را در این راستا راهنمایی می کند؛ پس با ما همراه باشید.

نکات مهم برای انتخاب انواع لوستر راهرو

هدف طراحان داخلی جلب هر چه بیشتر رضایت شما شیک‌پسندان است. در این راستا ‌ با توجه به فضای راهروها فاکتورهایی برای انتخاب سایز، ارتفاع و میزان روشنایی لوستر در نظر گرفته شده است.

ارتفاع لوستر نسبت به کف راهرو

یک قانون کلی وجود دارد و آن این است که لوستر نباید کمتر از ۲ متر از کف زمین فاصله داشته باشد. این طراحی برای راهرو هایی که ارتفاع سقف آن ها ۵/۲ متر است، نیز مناسب است.

برای رعایت این قانون می توانید یک سایز کوچک تر انتخاب کنید تا با این فاصله همخوانی داشته باشد.

سایز لوستر

هنگامی که سقف از حد معمول بلندتر بوده یا راهرو در طبقه دوم باشد‌، اندازه لوستر باید ۲ الی ۳ سایز بزرگ تر باشد.

میزان نور

میزان نور نیز به تعداد و نوع لامپ هایی که در انواع لوستر راهرو نصب شده، بستگی دارد. معمولا میزان روشنایی با متراژ فضای راهرو مطابقت دارد.

ایده های لوستر مناسب راهرو

درباره فضای حاکم بر راهرو با توجه به محدودیتی که وجود دارد، این امکان وجود دارد که برای زینت بخشی بیشتر نمای راهروها ایده هایی را به کار بست که از این قرار است:

ایجاد نقطه کانونی

با استفاده از یک لوستر یک نقطه کانونی را در راهرو ایجاد کنید تا با ایجاد سایه روشن این مکان را جذاب کنید.

خطوط و جزئیات ریز یک آویز می تواند در ایجاد یک طرح مدرن یا کلاسیک موثر باشد.

انتخاب چند مدل روشنایی

برای استفاده عملی و روزمره از یک لوستر و برای ایجاد احساس گرم تر و جوی بهتر هنگام حضور مهمانان‌، از چراغ های دیواری نیز استفاده کنید. ترکیب هر دو در یک فضا امکان تطبیق پذیری بهتر را مهیا می کند.

تضاد لوستر با رنگ راهرو

با انتخاب یک لوستر متضاد با رنگ راهرو‌، از یک دستی و نمایانی بیشتر این فضا جلوگیری کنید‌. این تضاد باعث می شود چشم افراد هنگام گذر از این مکان خسته نشود؛ برای مثال در صورت استفاده از کاغذ دیواری آبی در راهرو‌، انتخاب یک لوستر طلایی ایده بسیار جالب و جذابی است.

استفاده از لوستر های آویز

لوستر های آویز باید به راهرو هایی با سقف بسیار بلند اختصاص یابد که در آنها فضای زیادی برای آویزان کردن وجود دارد. لوستر های آویز بزرگ روش جالبی برای برجسته سازی ارتفاع فضا‌ست‌، در عین حال به زیبایی و روشنایی زیاد محیط کمک می کند‌.

ایجاد ظاهری سنتی

برای ایجاد چنین فضایی از لوستر هایی با طرح و نقش قدیمی و سایز کوچک ، به تعداد ۲ یا ۳ عدد استفاده کنید . استفاده از این ایده در راهرو هایی که نمای آجری یا بافتی سنتی دارند، می تواند فضایی ایده آل و نوستالژیک را به وجود آورد‌.

استفاده از لوستر های کوچک متصل

برای داشتن روشنایی موثر در یک راهروی تاریک‌، با یک ردیف از لوستر های کوچک متصل به هم‌، شکلی یکپارچه ایجاد کنید‌. این گزینه در عین ظرافت‌، نور داخل یک فضا را به حداکثر می رساند‌.

استفاده از لوستر کریستال

نمای لوستر در مدل های کریستالی ، بهترین گزینه برای خانه هایی است که به سبک کلاسیک طراحی شده اند‌. کریستال های به کار رفته در آن ها‌، نور را منعکس می کند و زیبایی فوق العاده ای به فضا می بخشد‌.

نورپردازی انواع لوستر راهرو

اگر راهروی طویل دارید‌، لامپ های سقفی در یک خط حسی از گالری هنری به فضا می دهد‌. با این روش امکان نمایان کردن عکس های خانوادگی یا هنر های افراد خانواده به طور برجسته مهیا می شود.

این نوع نور پردازی برای راهرو هایی با عرض کم و طویل مناسب است. برای کوتاه تر جلوه دادن راهرو های طویل از تنوع نورپردازی استفاده کنید‌؛ برای مثال ترکیب نور سقفی و دیواری ویا خطی .

اگر راهرو شما عرض کمی دارد‌، بهتر است از روشنایی های سقفی استفاده شود‌؛ چون دیوارکوب برای راهرو های عریض مناسب تر است. همچنین لوستر های سقفی با روشنایی عمومی خود به صورت گسترده‌، راهروی شما را عریض تر جلوه می دهد‌.

انواع لوستر راهرو چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
انواع لوستر راهرو چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

سخن آخر

راهرواز مهم ترین و همچنین از مناطق بسیار چشمگیر در دکوراسیون داخلی است. انتخاب انواع‌ لوستر راهرو در خانه هایی که راهروی آن ها فضای کمی دارد‌، بسیار مشکل است. علاوه بر آن‌، حتی در خانه هایی که راهروی آن ها بزرگ است نیز‌، این فضا اغلب فاقد سبک و ماده است.

این مکان بسیار پر اهمیت است‌؛ زیرا هنگام رفتن از خانه و بازگشت به آن شما از این مکان عبور می کنید و هنگام ورود مهمانان نیز‌، ابتدا در این مکان از آن ها استقبال می شود.

نورپردازی خوب این اطمینان خاطر را می دهد که سالن ورودی شما تاثیر مثبتی در مخاطب ایجاد می کند.

خرید لوستر راهرو به صورت اینترنتی نیز در زندگی های امروزه بسیار رواج پیدا کرده است؛ چرا‌که در وقت بسیاری از افراد صرفه جویی می شود. خوگر در این راستا همراه شماست که به بهترین انتخاب دست یابید.

شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از آخرین محصولات و قیمت ها به سایت خوگر مراجعه کنید و یا با شماره تماس ۰۲۱-۶۱۹۲۵

تماس حاصل فرمایید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.