انواع لوستر حلقه‌ای را در چه فضاهایی استفاده کنیم؟

38
۰
(۰)

انواع لوستر حلقه‌ای را در چه فضاهایی استفاده کنیم؟: آیا می خواهید علاوه بر داشتن یک خانه شیک و زیبا، آرامش و صمیمیت را مهمان همیشگی فضای خانه خود کنید؟

آیا می خواهید در کامل ترین و بهترین محیط کاری فعالیت کنید و از فضای آن لذت ببرید؟ اگر جواب شما مثبت است، باید بگوییم تنها با یک انتخاب لوستر عالی به این امر مهم دست پیدا کرده اید.

انواع لوستر حلقه‌ای را در چه فضاهایی استفاده کنیم؟

به گزارش مجله خوگر: خوشبختانه در دنیای مدرن امروزی، تولیدکنندگان لوستر، به صورت انبوه انواع لوستر حلقه ای را در طراحی های متفاوت و با اشکال مختلفی ارائه داده اند.

در این میان همه دوست دارند خانه یا محل کارشان در فوق العاده‌ترین حالت ممکن باشد و به دنبال بهترین گزینه هستند. یکی از راه های رسیدن به این منظور استفاده از لوسترهای حلقه ای در فضایی مناسب است.

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در این زمینه هستید، تا انتهای متن ما را همراهی کنید.

دکوراسیون منزل و لوستر حلقه ای

با وجود تمام مزیت های انواع لوستر حلقه ای، اولین نکته‌ ای که باید در نظر داشته باشید این است که دکوراسیون منزل شما در کدام دسته قرار می گیرد. آیا فضای خانه شما سنتی است یا مدرن؟

اگر خانه شما فضایی مدرن دارد، لوستر های حلقوی می توانند در کنار مدرنیته حس صمیمیت و عشق و اتحاد را هم القا کنند. بعد از اینکه به این سوال پاسخ دادیم، سوال دیگری مطرح می شود. کدام قسمت خانه به لوستر حلقوی احتیاج بیشتری دارد و چرا؟

بخش هایی از خانه وجود دارند که به تمرکز بیشتری برای نور احتیاج دارند تا وضوح بهتری از زیبایی دکوراسیون را به نمایش بگذارند. همه روشنایی ها یکسان نیستند و هر نوع از روشن کننده ها ویژگی های نوری و شفافیت ویژه ای دارند.

وقتی از لوستر های حلقه ای به ویژه با چراغ های LED صحبت می کنیم، وضوح روشنایی بسیار قابل توجه می شود. پس این لوستر ها می توانند با توجه به فرم هندسی که دارند، نور را در یک محیط متمرکز کنند.

به همین دلیل یکی از بخش های مناسب خانه برای نصب لوستر حلقه ای، می تواند بالای میز ناهار خوری باشد تا میز و محتویاتش دلپذیرتر به نظر برسد و وعده های غذایی در کنار خانواده دلچسب تر و آرام تر باشد.

انواع لوستر حلقه‌ای را در چه فضاهایی استفاده کنیم؟
انواع لوستر حلقه‌ای را در چه فضاهایی استفاده کنیم؟

طراحی داخلی انواع لوستر حلقه ای در محیط های دیگر

امروزه اشکال هندسی در جزئی ترین بخش های دکوراسیون داخلی در هر محیطی وارد شده است؛ زیرا براساس علم هندسه هر یک از اشکال فلسفه وجودی مخصوص به خود را دارند.

پس استفاده از لوستر های حلقه ای فقط به خانه محدود نمی شود. با توجه به علم روانشناسی و هندسه‌ اشکال از این لوستر ها در بسیاری از مکان های پراهمیت مانند بیمارستان، رستوران ها، هتل ها و حتی آتلیه های عکسبرداری استفاده می شود.

بیمارستان ها و کلینیک های درمانی

از نظر علم روانشناسی دایره نمادی از صمیمیت، دوستی، عشق، اتحاد، تکامل و حفاظت است. اشیای دایره‌ای و حلقه‌ای ناخودآگاه به انسان احساس آرامش و پویایی می دهد.

به همین دلیل توصیه می شود در طراحی داخلی مراکز درمانی از این شکل هندسی استفاده شود. پس چه بهتر است که در انتخاب این نورافشان های زیبا هم از این قانون پیروی کنید و نور امید و آرامش را به بیماران منتقل کنید.

می توانید از لوستر های حلقه ای در اندازه های متفاوت در سالن انتظار مراکز درمانی استفاده کنید و تنش و اضطراب بیماران را به حداقل برسانید.

رستوران ها و هتل ها

همانطور که در بالا اشاره شد، بهترین وسیله روشنایی برای میز ناهارخوری به کار بردن انواع لوستر حلقه ای با طرح ها و اندازه های متنوع و زیباست. پس می توانند بهترین گزینه برای فضای رستوران باشد و احساس صمیمیت و کنار هم بودن را به مشتری ها القا کنند.

به این ترتیب مشتری ها نیز این امکان را دارند زمان لذت بخشی را در رستوران شما تجربه کنند. همچنین هتل ها که محل اقامت افراد است، نیاز به القای احساس امنیت احساس می شود.

در فلسفه هندسی و روانشناسی این احساس با دایره و حلقه به کمال می رسد. لابی هتل ها با لوستر های دایره ای با شکوه از همان ابتدای ورود به مهمانان احساس آرامش می دهند.

آتلیه های عکسبرداری و فیلمبرداری

لوستر های حلقه ای هم مانند سایر لوستر ها در ابعاد و اندازه های متفاوتی تولید شده اند. یکی از ویژگی های این نوع از چلچراغ های زینت بخش پخش کردن نور به شکل ویژه ای است که کنتراست دلپذیری از سایه و روشن در محیط به وجود می آورند.

پس عکاسان و فیلمبرداران برای خلق یک اثر هنری می توانند از این لوستر ها در محیط کاری خود استفاده کنند و به هنر خود درخشش ویژه ای ببخشند.

کلام آخر

کاربرد انواع لوستر حلقه ای یکی از موثرترین روش های دکوراسیون داخلی در محیط های مختلف است. استفاده از اشکال هندسی در طراحی لوستر تلفیقی از علم و هنر است که می تواند مکانی جذاب باشد.

در این میان لوستر های حلقه ای برای فضاهایی اهمیت ویژه ای دارد که احتیاج به القای امنیت، انسان دوستی، امید و عشق احساس می شود.

این فضا می تواند خانه که محل آسایش و آرامش است باشد یا بیمارستان ها و احساس نیاز انسان ها به علم و درمان، هتل ها و رستوران ها که باید برای لحظاتی یک محیط گرم را فراهم کنند یا محلی که برای خلق هنر در آن فعالیت دارید.

برای اطلاعات و دیدن نمونه های بیشتر می توانید به سایت خوگر مراجعه کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.