انواع لوستر برنزی چه ویژگی هایی دارند؟

96
۳
(۶)

انواع لوستر برنزی چه ویژگی هایی دارند؟: لوسترهای برنزی جزو وسایل روشنایی پر طرفدار در بین ایرانی ها هستند . انواع لوستر برنزی به دلیل گران بها بودن فلز برنز‌، جزو لوسترهای گران قیمت محسوب می شوند‌. اگر قصد خرید لوستر برنزی زیبا همراه با  قیمت مناسب را دارید‌، جای درستی آمده اید.

انواع لوستر برنزی چه ویژگی هایی دارند؟

در این مقاله تلاش کرده ایم انواع این لوستر را مختصرا به شما خریداران خوش سلیقه معرفی کنیم‌. مشاورانی همچون تیم خوگر نیز میتوانند در این زمینه به شما کمک کنند .

لوستر برنزی چیست؟

فلز برنز آلیاژی از فلزات مس و قلع است‌. تمامی لوستر های برنزی از برنج ساخته شده اند‌ که دلیل آن انعطاف پذیری بیشتر برنج ، طلایی تر بودن رنگ آن نسبت به برنز‌، مقاومت بسیار بالا در برابر کدر و اکسید شدن و عدم تغییر رنگ است‌. همچنین برنج  بعد از طلا‌، پلاتین و نقره جلوه زیباتری نسبت به سایر فلزات دارد.

انواع لوسترهای برنزی از جهت متریال

در بازار انوار آباژور و نورافشان، انواع مختلفی از لوسترها عرضه می شود که یکی از آن  لوسترهای برنزی است. این نوع از لوسترها نیز از نظر متریال و جنس تنوع بسیاری دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

لوستر برنزی آنتیک

متریال آنتیک که به لوسترهای طرح برنزی معروف هستند، از حباب ساخته شده اند‌، جنس بدنه از زاماک بوده و آبکاری آنها از نوع آنتیک و درجه یک است‌. برای تشخیص زاماک‌، مقداری از آبکاری لوستر را بتراشید. اگر رنگ فلز زیر آن روشن باشد‌، محصول از جنس زاماک است‌.

از ویژگی های قابل توجه وجود سرپیچ در قسمت حباب یا کاسه زیر آن است‌. این سرپیچ وظیفه دارد زیبایی را در کنار نور بیشتر را تامین کند.

لوستر سرامیکی

لوسترهای از جنس سرامیک توسط طرح های سنتی روی بدنه خود‌، زیبایی خاصی را خلق می کنند. جنس بدنه از برنز و شاخه های آن از سرامیک است‌.

برای تمیز کردن هرگز از مواد شوینده استفاده نکنید؛ چراکه احتمال تغییر رنگ آن وجود دارد. بهترین روش استفاده از دستمال مرطوب است.

لوستر شاخه ای برنزی

متریال مورد استفاده در این نوع از لوسترهای شاخه ای طرح برنز آبکاری نقره ای‌، طلایی و آنتیک است‌. به جای حباب از لاله استفاده شده و قیمت آن دوبرابر لوستر های سرامیکی است‌. در زمان خرید این لوستر به ویژگی هایی نظیر تنوع سایز در تعداد‌، بالا یا پایین بودن شاخه ها و وجود دیوار کوب توجه کنید‌.

لوستر برنزی در چه فضایی نصب می شود؟

لوستر برنزی از نظر فضای نصب به دو نوع دیواری و سقفی تقسیم می شود؛ اما به دلیل زیبایی که دارند‌، محیط هایی که شکوه و جلال خاصی دارند نظیر سالن های تشریفاتی‌، اتاق های پذیرایی وغیره می توان آن را نصب کرد؛ چراکه جلوه خاصی به آن می بخشد.

لوستر برنزی دیواری

این نوع از لوسترها همانطور که از نام آن برمی آید، بیشتر برای دیوار بالای تخت یا مبلمان قابل استفاده است.

لوسترهای برنزی سقفی

برای استفاده در تمامی محیط ها به خصوص اتاق پذیرایی مناسب است‌. با نصب آن در آشپزخانه‌، می توانید سبک متفاوتی از دکوراسیون را اعمال کنید‌.

انواع لوستر برنزی چه ویژگی هایی دارند؟
انواع لوستر برنزی چه ویژگی هایی دارند؟

انواع لوستر برنزی از نظر آبکاری

بسیاری از افراد به مرور زمان از تغییر رنگی که در لوسترهایشان اتفاق می افتد، ناراحت می شوند. چراکه دیگر جلوه اولیه را ندارد و به کهنگی می زند. لوسترهای برنزی از یک بدنه اصلی تشکیل شده اند که در همان اوایل ساخت آبکاری روی آن انجام شده است. حال این آبکاری می تواند در رنگ های متفاوتی باشد. بعد از مدتی این امکان وجود دارد که با تغییر رنگ و سیاه شدن تدریجی لوستر برای آبکاری مجدد اقدام کرد. این آبکاری ها در رنگ های متنوعی در بازار وجود دارد.

● آبکاری کروم (نقره ای)

اصطلاحا به آن آبکاری کروم گفته می شود و در آن لوستر به رنگ نقره ای درمی آید‌.

● آبکاری طلایی

به رنگ طلایی و به سه شکل آب زرد‌، آبکاری طلایی فورتیک و آب‌طلای ۲۴ عیار انجام می شود.

● آبکاری آنتیک

در نوع خود جذاب ترین نوع آبکاری است؛ چراکه دارای تم طلایی و به‌صورت کهنه کاری شده است و لوستر را شبیه وسایل آنتیک و قدیمی نشان می دهد.

کلام آخر

در این گفتار بر آن شدیم اطلاعات مختصر و جامعی درباره انواع لوستر برنزی در اختیار شما قرار دهیم. لوسترهای برنزی از جهات متفاوتی نظیر متریال به کار رفته‌، فضای نصب و نوع آبکاری تقسیم بندی می شود‌. هر دسته نیز تفاوت ها و ویژگی های خاص خود را دارند‌.

این نوع از چلچراغ ها به مکان خاصی محدود نیستند و در هر جا که دکوراسیوان خاصی جلوه گر است و تجملات در آن حرف نخست را می زند مانند آپارتمان های زیبا و مجلل و عمارت های عظیم، میتوان از آن بهره گرفت .

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۶

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.