انواع لوستر برای سقف کوتاه چه ویژگی مشترکی دارند؟

559
۳.۴
(۱۸)

انواع لوستر برای سقف کوتاه چه ویژگی مشترکی دارند؟: لوستر زیبایی خانه را دو چندان می‌ کند و در انواع بی نظیر و خاصی طراحی شده است

که تاثیر زیادی در شکوه انواع خانه ها، حتی با سقف‌ های کوتاه دارد که علاوه بر وسعت بخشیدن به فضا از یک محیط دلچسب و پر نور لذت ببرید.

انواع لوستر برای سقف کوتاه چه ویژگی مشترکی دارند؟

به گزارش مجله خوگر: شما می توانید با هزینه ای کمتر، نه تنها لوستر های زیبایی داشته باشید بلکه فضای خانه را هم خلاقانه وسعت ببخشید.

در این مقاله به بررسی ویژگی‌های مشترک انواع لوستر برای سقف کوتاه می‌ پردازیم تا با خیالی آسوده و در آرامش لوستر مورد پسند خود را انتخاب کنید. پس با ما همراه باشید.

 انواع مختلف لوستر برای سقف کوتاه

یکی از طراحان معروف داخلی، جان مک کلین عنوان کرده است که تنها با استفاده از انواع لوسترها برای سقف کوتاه، می‌توان یک محیط کاملا روشن و دلباز از یک فضای بسته ساخت.

اما باید توجه داشته باشید که ارتفاع لوستر با ارتفاع خانه در تناسب باشد؛ از‌این‌رو علاوه بر شناخت این لوسترها باید ویژگی های هر کدام را هم بشناسیم.

یک نکته‌ اساسی که درباره‌ تهیه ‌لوستر اهمیت دارد، این است که اگر آویز لوستر بیشتر از حد بلند باشد، نه تنها به دکوراسیون خانه غالب می شود بلکه ممکن است با اسباب و اشخاص بلند هم برخورد کند و موجب خسارت شود؛

بنابراین برای تبدیل یک خانه با سقف کوتاه به یک خانه با فضایی باز نیاز به دانستن چندین شگرد هوشمندانه در دکوراسیون داخلی و انتخاب لوستری مناسب است.

به‌طور کلی در استاندارد های معماری جهانی تا سقف دو متر و چهل و چهار سانتی متر و کمتر، به عنوان سقف کوتاه شناخته می شود

و بر همین اساس حداقل هشت نوع لوستر و روشنایی در سبک های مختلف از کلاسیک تا مدرن طراحی شده است که با توجه به دکوراسیون خانه و صرفه‌ اقتصادی شما آزادی انتخاب خواهید داشت.

در اینجا چهار لوستر پر کاربرد برای سقف های کوتاه، به همراه ویژگی هایشان معرفی کرده ایم.

  لوستر سقفی

امروزه یکی از رایج ترین انواع لوستر، لوستر سقفی است که در شکل ها و سایز های متفاوت در سطح جهانی استفاده می شود. این لوستر می تواند با کوتاه و بلند شدن آویز، در هر ارتفاعی نصب شود.

بنابراین می تواند در اتاقی با سقف کوتاه و متناسب با دیگر اسباب منزل، لوستری داشته باشید که بر محیط غلبه نکند.

 لوستر سقفی توکار

خانه هایی با سقف هایی کوتاه فرصت مناسبی برای نوآوری هستند. اگرچه از این مدل بیشتر در سرویس بهداشتی استفاده می شود، اما هر روز بیشتر از دیروز در طراحی دکوراسیون مدرن برای سایر اتاق‌ ها هم استفاده می شوند

و می توانند در کنار لامپ های دیگر و با طراحی های زیبا برای خانه ای با سقف کوتاه، یک انتخاب به صرفه و به اندازه باشند.

لوستر دیوار کوب

یکی دیگر انواع لوستر برای سقف کوتاه و فضای محدود  لوستر دیوارکوب است. علاوه بر آنکه این نوع لوستر روشنایی مطبوعی به محیط می دهد، با طراحی های ویژه‌، فضای کمی را هم اشغال می کنند.

این نورافشان های چلچراغ انواع مختلفی دارند که می توانند با دکوراسیون منزل شما هماهنگ شوند.

 لوستر جزیره

از این طرح بیشتر در ‌آشپزخانه استفاده می شود. همچنین این نوع لوستر ها به دلیل سادگی کلاسیک و ابعاد کوچک راه زیرکانه‌ دیگری در اتاق هایی با سقف کوتاه کاربرد دارد.

لوستر جزیره می تواند نور بیشتری به یک بخش خاص بتاباند و با یک خطای دید، فضا را بازتر نشان دهد. به علاوه بعضی از این لوستر ها این روز ها برای طراحی داخلی دکوراسیون مدرن بسیار متداول هستند.

همانطور که مشخص است، ویژگی های مشترک هر چهار مدل از لوسترها، تابش نور مناسب، همخوانی لوستر ها با فضای خانه، دکوراسیون و همچنین عدم غلبه لوستر بر یک محیط بسته هستند.

فراموش نکنید که هر چه لوستر های سقفی به مرکز نزدیک تر باشند، تاثیر بیشتری دارند.

انواع لوستر برای سقف کوتاه چه ویژگی مشترکی دارند؟
انواع لوستر برای سقف کوتاه چه ویژگی مشترکی دارند؟

سایر ویژگی های مشترک در همه‌ انواع لوستر های مناسب برای سقف کوتاه

علاوه بر نوع لوستر، رنگ لوستر هم در بیشتر شدن ارتفاع سقف اهمیت بسزایی دارد. به طور مثال هرچه سفیدی لوستر و نور به رنگ سقف نزدیک تر باشد، بر‌اساس قوانین نور و خطای چشم، باعث می شود خانه وسیع تر دیده شود.

لوستر هایی با نور صنعتی، به دلیل خط نوری واضح باعث می شود ارتفاع سقف هم بیشتر دیده می شود.

توجه داشته باشید هر چه لوستر شما پهنای بیشتری داشته باشد اما به سقف نزدیک تر یا به طور کلی چسبیده به سقف باشد، کوتاهی سقف کمتر جلب توجه می کند.

همچنین شما می توانید برای راهرو هایی با سقف های کوتاه از چند لوستر سقفی کوچک استفاده کنید تا در کنار رفع نقص ارتفاع، عرض راهرو هم بیشتر به نظر برسد.

 کلام آخر

با بررسی اشتراک های انواع لوستر برای سقف کوتاه می توان نتیجه گرفت که اگر چه این لوستر ها در طرح و شکل های مختلف ساخته شده‌اند (توکار، بدون آویز یا آویز کوتاه) یا با نصب‌ های متنوع (سقفی یا دیوار کوب)

و سایر ویژگی ها مانند کیفیت نور، خصوصیات فیزیکی؛ همه آن ها ویژگی های مشترکی دارند که اصلی ترین آن ها تعدیل نور، زیبایی، شکوه منزل و تناسب لوستر با محیط بسته است.

برای مشاهده نمونه های بیشتر می توانید به سایت خوگر مراجعه کنید و از ارتفاع کوتاه اتاق یک محیط بی نظیر بسازید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۴ / ۵. تعداد نظرات: ۱۸

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.