انتخاب کنسول و تزئین آن آسان است اگر…

50
۲.۷
(۳)
میز کنسول در دکوراسیون اتاق نشیمن

۱-میز کنسول در دکوراسیون اتاق نشیمن

امروزه میز کنسول عنصر مهم و جدایی‌ناپذیر اکثر اتاق‌های نشیمن است. شما می‌توانید با قرار دادن آینه‌ها و یا تابلوهای هنری در بالای آن و وسایل دکوری شیک و زیبا بر روی آن فضای متفاوتی به‌ دکور خانه دهید. میزهای کنسول در اتاق نشیمن را می‌توان به عنوان یک فضای جداکننده در اتاق قرار داد و یا آن را در کنار دیوار استفاده کرد.

میز کنسول در دکوراسیون اتاق نشیمن

۲- میز کنسول در دکوراسیون ورودی خانه‌ها

این روزها طراحان دکوراسیون داخلی به طراحی و دکوراسیون ورودی خانه‌ها توجه زیادی می‌کنند. چرا که ورودی خانه‌ها یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین فضاها بر روی میهمانان است و باید به خوبی تزئین شود. استفاده از کنسول در ورودی خانه یکی از کارهایی است که حس خوشایند خوش‌آمد‌گویی را ناگفته به میهمان منتقل می‌کند. با تزئین و قرار دادن گل‌های طبیعی، آینه و شمعدان‌های زیبا بر روی کنسول فضا به خوبی برای استقبال از مهمانان فراهم می‌شود.

میز کنسول در دکوراسیون ورودی خانه‌ها

۳-قرار دادن عناصر هماهنگ بر روی میز کنسول اتاق نشیمن

میزهای کنسول از نوع سبک کلاسیک در دکوراسیون خانه‌ها می‌توانند عنصری تزئینی در اتاق نشیمن شما و محلی برای قرار گیری اشیاء دکوری باشند. قرار دادن اشیائی با کاربرد متفاوت و ظاهری شبیه به هم (از یک خانواده)، می‌تواند میز کنسول را جذاب‌تر کند. همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید با استفاده از آباژورهایی با پایه‌های به رنگ آبی در کنار تنگ آبی رنگ، چیدمان هماهنگ و خیره‌کننده‌ای ایجاد شده است.

قرار دادن عناصر هماهنگ بر روی میز کنسول اتاق نشیمن

۴-به نمایش گذاشتن وسایلی که دوست دارید، بر روی میز کنسول

میزهای کنسولی با ظاهری مدرن که در راهرو ورودی خانه‌ها قرار می‌گیرند، فضایی خوب برای قرار دادن وسایل خاطره‌انگیزی است که دوست دارید آنها را به نمایش بگذارید. با قرار دادن چند عدد کتاب در کنار سوغاتی‌ها و یادگاری‌ها فضاهای خالی میز را پر کنید و در نهایت و با قرار دادن آباژوری به عنوان یک منبع نوری آن را برجسته و تناسب زیبایی را بر روی میز کنسول برقرار کنید.

۵-تبدیل میز کنسول به یک نقطه کانونی در اتاق نشیمن

استفاده از میزهای کنسول در اتاق نشیمن به عنوان یک نقطه کانونی ایده خوبی است. این ایده با قرار دادن آینه‌ای زیبا و یا قطعه‌ای از آثار هنری با اندازه متناسب در روی میز کنسول عملی خواهد شد. چنین میز کنسولی به تنهایی می‌تواند توجه‌ها را در فضای داخلی اتاق نشیمن به خود جلب کند.

تبدیل میز کنسول به یک نقطه کانونی در اتاق نشیمن

۶-قرار دادن آباژور بر روی میز کنسول در راهرو ورودی خانه

یکی دیگر از کاربردهای میزهای کنسول قرار دادن آباژورها بر روی آن است. در خانه‌هایی که دارای راهرویی در ورودی هستند می‌توان میز کنسول را در راهرو قرار داد و آباژورهایی به صورت قرینه بر روی آن گذاشت. این ترکیب فضایی شیک و حاکی از نظم و انضباط را ایجاد می‌کند.

قرار دادن آباژور بر روی میز کنسول در راهرو ورودی خانه

۷-قرینه قرار دادن عناصر دکوری بر روی میز کنسول

اگر اشیاء دکوری را به صورت قرینه بر روی میز کنسول قرار دهید، یکپارچگی و انسجام را بین عناصر ایجاد کرده‌اید. اما باید به این نکته نیز توجه کنیم که تقارن فضا را کسل کننده نکند. می‌توانید با اضافه کردن گل‌های تازه و همچنین بافت‌های مختلف در ارتفاع‌های متفاوت فضایی با تنوع بصری را ایجاد کنید و قدرت گیاهان را در زیباتر کردن هر چه بیشتر فضا دست کم نگیرید.

۸-عدم تقارن و در عین حال برقراری تعادل

یکی دیگر از چیدمان‌های میزهای کنسول استفاده از عناصری است که هیچ تقارنی با هم ندارند و در عین حال به صورت بصری حس تعادل را منتقل می‌کنند. برای این کار تنها کافی است با قرار دادن عناصر رنگی متفاوت در دو طرف میز باعث چرخش چشم ‌شده و تعادل را بر قرار کنید. همچنین توجه به ارتفاع این اشیاء هم حائز اهمیت است. باید حواستان باشد که بین عناصر اختلاف ارتفاع وجود داشته باشد.

۹-به‌کار بردن رنگ بر روی میز کنسول

استفاده از عناصری با یک پالت رنگ برای تزیین یک میز کنسول ایده بدی نیست؛ اما برای استفاده کردن از رنگ‌های متفاوت نیز نترسید، جسارت داشته باشید و کمی در استفاده از رنگ‌ها تنوع به خرج دهید. برای مثال همانند تصویر بالا استفاده از تضاد سفید و مشکی بر روی یک میز کنسول کلاسیک چوبی نه تنها نمای میز را خراب نکرده، بلکه زیبایی آن را بیشتر کرده است.

۱۰-اضافه کردن یک منبع نوری بر روی میز کنسول در کنج ورودی خانه

همه ما می‌دانیم که میز کنسول به عنوان یک جزیره در دکوراسیون هر قسمت خانه عمل می‌کند و در این مطلب دیدیم که این میز دارای کاربردهای زیادی است اما در بالا گفتیم پتانسیل این را نیز دارد که منبع نور روی آن قرار بگیرد. گذاشتن منبع نور بر روی میز کنسول در ورودی اهمیت پیدا می‌کند به خصوص اگر تنها نور دیگری که در ورودی وجود دارد نور از سقف باشد، با گذاشتن یک آباژور بر روی میز می‌توان به راحتی حال و هوای فضا را تغییر داد.

اضافه کردن یک منبع نوری بر روی میز کنسول در کنج ورودی خانه

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲.۷ / ۵. تعداد نظرات: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.