اشتباهات رایج در ساخت گالری بر روی دیوار

12
۰
(۰)
استفاده از روزنامه پیش از نصب قاب عکس
استفاده از روزنامه پیش از نصب قاب عکس

لازم نیست درباره طرح اولیه فکر کنید!

اگر از ما بخواهند که قاب عکس‌ها را بر روی دیوار نصب کنیم، اغلب یک الگوی ذهنی را تصور کرده و سپس شروع به کوبیدن میخ بر روی دیوار و آویزان کردن قاب‌ها می‌کنیم. اما اگر قصد دارید که یک گالری تأثیرگذار و جذاب داشته باشید، باید نحوه چینش قاب‌ها را کاملاً مشخص کنید. به این منظور می‌توانید ابتدا عکس‌ها را مطابق با چینش مورد علاقه خود بر روی زمین بگذارید و سپس با استفاده از کاغذ الگو یا روزنامه اشکالی همانند آنها را برش دهید و به دیوار بچسبانید. در نتیجه پیش از سوراخ کردن دیوارها می‌توانید تشخیص دهید که به این الگو علاقه دارید یا خیر.

استفاده از قاب هایی با ابعاد گوناگون در یک گالری خانگی

استفاده از قاب هایی با ابعاد گوناگون در یک گالری خانگی

از آثاری با اندازه‌های مختلف استفاده نکنید

این یک تصور اشتباه است. وجود قاب‌هایی با اندازه‌های مختلف می‌تواند نمای جذاب و غیریکنواختی بر روی دیوار خلق کند. همچنین برای تمرکز بیشتر چشم‌ها بخصوص بر روی دیوارهای بزرگ می‌توانید قاب‌هایی با اندازه‌های بزرگ را در وسط فضای گالری استفاده کنید.

استفاده از قاب های رنگی در یک گالری

استفاده از قاب های رنگی در یک گالری

از چند رنگ استفاده نکنید

علیرغم تصور معمول قرار نیست قاب عکس‌ها همگی یک رنگ باشند زیرا برای ایجاد هماهنگی تنها یک وجه اشتراک نظیر اندازه یا شکل قاب‌ها کفایت می‌کنند. بنابراین هم می‌توانید از یک پالت رنگ به همراه رنگ‌های خنثی برای قاب‌های خود استفاده کنید و هم می‌توانید طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را برای فریم عکس‌های خود در نظر بگیرید. البته این انتخاب تا حد زیادی به سبک دکوراسیون منزل و رنگ‌های به کار رفته در آن نیز بستگی دارد.

رعایت فاصله میان قاب تصاویر در یک گالری

رعایت فاصله میان قاب تصاویر در یک گالری

فاصله هایی کاملا یکسان میان تابلوها و هم شکل بودن آنها!

قاب عکس‌هایی که بر روی دیوار نصب می‌کنید عمدتاً باید فاصله یکسانی نسبت به هم داشته باشند، با این حال قاب‌هایی که نسبت به سایرین از ضخامت بیشتری برخوردارند، می‌توانند فاصله بیشتری با دیگر قاب‌ها داشته باشند. این کار بیشتر برای کاهش ناهماهنگی میان اندازه‌ها صورت می‌گیرد و بسته به سبک و نوع چینشی که استفاده می کنید گاهی همین هم اندازه نبودن فاصله ها می تواند جذابیت بیشتری به قاب ها و تصاویر بدهد و می توانید از مدول های مربع ، مستطیل و دایره در کنار هم استفاده کنید.

ایجاد یک گالری در راه پله و در کتابخانه

ایجاد یک گالری در راه پله و در کتابخانه

از استاندارهای خاص پیروی کنید.

اگر چه استفاده از استاندارها و راهنماها همیشه به شما کمی می کند اما لزومی ندارد که قاب عکس‌ها را به شکل همیشگی بر روی دیوار نصب کنید. در واقع اگر احساس می‌کنید که دیوارهای گالری شما زیبایی و ظرافت لازم را ندارند، می‌توانید از برخی تجهیزات نظیر آینه‌ها برای پوشش دادن نواقص آن استفاده کنید. می‌توانید قاب‌ها را بر روی میزهای بزرگ یا طبقات یک کتابخانه قرار دهید. همچنین می‌توانید فضاهای مختلفی را برای نصب قاب عکس یا نقاشی‌ها در نظر بگیرید که از جمله آنها می‌توان به راه‌پله‌ها و راهروی ورودی خانه‌ها اشاره کرد. این فضاها که اغلب خالی از هر گونه جلوه هنری رها می‌شوند با نصب قاب نمایی جذاب و تماشایی به خود می‌گیرند. ابتکار و خلاقیت شما در کنار رعایت اصول اولیه می تواند یک گالری دیواری منحصر به فرد ایجاد کند.

چینش متفاوت قاب ها بر روی دیوار

چینش متفاوت قاب ها بر روی دیوار

از طرح‌های مستطیلی یا متقارن استفاده کنید

جدا از اینکه در چینش قاب تصاویر می‌توان از طرح‌های نامتقارن استفاده کرد، چیزی که به‌تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده استفاده از قاب‌ها برای خلق یک جلوه متفاوت است. برای مثال به‌تازگی با چینش دایره‌ای شکل قاب‌ها از آنها یک ساعت دیواری می‌سازند و یا با نصب آنها روی شاخه‌های یک درخت نقاشی شده به‌کلی نمای دیوار را از حالتی ساده و یکنواخت خارج می‌کنند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.