استفاده از طرح های هندسی در دکوراسیون داخلی

18
۵
(۱)

هیچ دلیلی وجود ندارد که شما از طرح های هندسی در دکوراسیون داخلی خود استفاده نکنید. طرح‌ ها و الگوهای هندسی به اندازه کافی هیجان انگیز و جذاب هستند و شما می‌ توانید با استفاده از آن آنچه را که یک فرد حرفه‌ ای برای کار خود نیاز دارد در اختیار داشته باشید. ما به شما نشان می‌ دهیم که چرا این الگوها به طرز فزاینده‌ ای زیاد شده‌ اند و شما چطور می‌ توانید از این امکان استفاده کنید. فقط کافی است این الگوها را دوست داشته باشید، انتخاب کنید و با به‌ کار گرفتن در نقطه مناسب به یک طراحی منحصر به‌ فرد برسید. در ادامه به بررسی موارد لازم برای یک طراحی هندسی و عواملی که آنها را محبوب کرده‌ اند می‌ پردازیم.

طرح های هندسی در دکوراسیون

چرخش هفتاد ساله

در ادامه درباره روند طراحی داخلی در هفتاد سال اخیر صحبت خواهیم کرد. با دقت به این موارد می‌ توان به‌ سادگی متوجه شد که طراحی داخلی روند تکاملی خود را طی می‌ کند و روز به روز موفق‌ تر عمل می‌ کند. همچنین هر طراحی و مدی به بستر مورد نظر و مفید خود نیاز دارد. هیچ هنری بر پایه و اساس پوچی بنا نشده است. همه عناصری که مد می‌ شوند و یا بر اساس اصول زیبایی‌ شناسی در ترکیب‌ بندی‌ های مدرن قرار می‌ گیرند دارای پایگاه فکری مستحکمی هستند و یا در ترکیب با عناصر دیگر مورد استفاده قرار می‌ گیرند. کسانی که چند دهه عمر کرده‌ اند به‌ راحتی بازگشت به گذشته را در طراحی داخلی به سبکی جدید مشاهده می‌ کنند. درست در زمانی که به محیط می‌ نگرند همان عناصر مورد علاقه کودکیشان را در زمان بزرگسالی پیدا می‌ کنند. این یعنی هواپیمای زمان در حال دور زدن در باند فرودگاه است!

اما باید توجه کنید که این یک بازگشت به گذشته نیست بلکه یک حرکت رو به جلو با استفاده از آنچه در اختیار داریم است. این عناصر در طراحی مدرن مورد استفاده قرار می‌ گیرند و با پیچ و تاب تازه‌ ای تفسیر می‌ شوند. استفاده از سبک‌ های هندسی به دلیل استفاده از عناصر ساده‌ تر و شفاف‌ تر و بزرگتر دوباره روی کار آمده‌ اند و یک کشش هنری ویژه‌ ایجاد کرده‌ اند. به‌ خصوص زمانی که رنگ‌ های شفاف و یا اشباع شده برای طراحی مدرن در این سبک‌ های هفتاد ساله به‌ کار می‌ روند. به این هفتاد سال مدرن نگاه کنید. استفاده از این طرح‌ ها می‌ تواند یک ترکیب زیبا از مدرن و کلاسیک را به خانه شما هدیه دهد.

طرح های هندسی در دکوراسیون

ایجاد توجه بصری

اگر می‌ خواهید که اتاق شما از صفحه یک مجله زیبا جدا شده باشد و آنقدر چشم‌ نواز باشد که هیچگاه خسته نشوید بهتر است از عناصر هندسی استفاده کنید. با چرخش دیوار به دیوار این طرح‌ ها می‌ توانید به ترکیبی منحصر به‌ فرد برای فضا دست یابید. در مورد اضافه کردن توجه بصری در کمترین زمان نیاز نیست که شما یک نابغه باشید تا آنچه را که لازم است پیدا کنید. الگوها کاملاً کلیدی هستند به‌ویژه الگوهای هندسی که با طراحی داخلی مطابقت دارند و به نظر می‌ رسد بسیار مدرن هستند. در ایجاد توجه بصری باید به چند مؤلفه دقت کنید تا فضا را درست طراحی کنید: اول این که الگویی را انتخاب کنید که متناسب با رنگ موجود در فضای شما باشد و آن را آشفته نکند. دوم این که چاپ درستی انتخاب کنید و مطمئن شوید که به‌ درستی انجام شده است. سوم این که باید طرح انتخابی شما طوری باشد که آن را دوست دارید و در این فضا حس بهتری پیدا می‌کنید.

طرح های هندسی در دکوراسیون

یک حرکت کوچک کافی است

طراحی داخلی برای فضای بزرگ باید به شکلی باشد که همه عناصر درست و دقیق در جای مناسب قرار گیرند. آنها باید به‌ عنوان یک کمک کننده باشند و تعادل را در فضا حفظ کنند نه اینکه بر آشفتگی بیفزایند. در طراحی اتاق‌ های بزرگ نیاز است که استفاده از طرح های هندسی شما بسیار کم باشد. اگر این حرکت هندسی در حجم زیادی باشد و قسمت زیادی از یک اتاق را به خود اختصاص دهد چشم شما خسته خواهد شد و جایی برای استراحت وجود نخواهد داشت. استفاده از یک یا دو قسمت کوچک هندسی در طراحی به شما ایده بهتری می‌ دهد و دست شما را برای استفاده از آنچه که در فضا وجود دارد باز می‌ گذارد. از رنگ‌ ها و فرم‌ ها در تکمیل این عناصر استفاده کنید. این لمس هندسی کوچک هم به‌ صرفه‌ تر و هم زیباتر عمل می‌ کند. از شلوغی نامتعارف بپرهیزید.

طرح های هندسی در دکوراسیون

کاربردی عمل کنید

آخرین چیزی که باید بدانید این است که روی کدام قسمت از طراحی باید تمرکز کنید. خبر خوب این است که شما می‌توانید عناصر هندسی را از دیوار به وسایل کف منتقل کنید و نگرانی اضافه بودن این عنصر را کنار بگذارید. در این حالت شما می‌ توانید قطعات مورد علاقه‌ تان را پیدا کنید و آن را در ترکیب هندسی قرار دهید. از بالشتک یا پتوهایی با طرح های هندسی استفاده کنید و آن را روی نیمکت و یا تخت ساده و تکرنگ خود قرار دهید. از یک سایه‌ بان چراغ با طرح هندسی استفاده کنید. اگر عاشق آثار هنری هستید می توانید از یک قاب با فرم هندسی و یا یک قطعه هنری با ویژگی هندسی استفاده کنید.

با تمام این حرکات اگر شما به دنبال حرکتی قوی‌ تر هستید بهتر است از قطعات بزرگتر و وسیع‌ تر استفاده کنید. به‌ طور مثال می‌ توانید از چاپ یک طرح هندسی بر روی کفپوش استفاده کنید که سطح وسیعی از کف اتاقتان را می‌ پوشاند ولی حواستان باشد که تمام سطح کف اتاق با این کفپوش پوشیده نشود. همچنین می‌ توانید از پارچه‌ ای با طرح هندسی برای رویه مبل استفاده کنید و حجم و سطح زیادی را به این امر اختصاص دهید و لهجه‌ های هندسی بی‌ نظیری به اتاق خود اضافه کنید.

طرح های هندسی در دکوراسیون

با خواندن این مقاله احتمالا الگو‌های مشخصی به ذهن شما وارد شده است اما بهتر است بدانید اینها تنها به‌ عنوان پیشنهادات و اصولی درست برای استفاده از طرح‌ های هندسی است و شما نباید خود را به این موارد محدود کنید. می‌توانید از فرم‌ های هندسی در کنار طرح‌ های هندسی استفاده کنید، می‌توانید از قفسه‌ های مشبک چوبی با طرح‌ های هندسی استفاده کنید که به‌ عنوان لبه‌ های کمد و یا کتابخانه مورد استفاده قرار می‌ گیرند. لبه‌ های حصیری میز‌های عسلی اتاقتان را با طرح‌ های هندسی ترکیب کنید و به زیبایی کلاسیک برسید. پرده‌ها، پایه‌ ها و سایه‌ بان‌ های آباژور، چیدمان قاب عکس‌ ها و تابلوها، دیوارها و … را می‌ توانید با لمس ظریفی از طرح‌ های هندسی تغییر دهید و به دکوراسیون منحصر به‌ فرد خود برسید.

حال متوجه شده‌ اید که عناصر هندسی تا چه اندازه قدرت دارند و تا چه میزان می‌ توانند جذاب و ظریف عمل کنند و به چه علت مورد علاقه مردم قرار گرفته‌ اند. برای استفاده از آنها نیاز به هزینه‌ های هنگفت نیست تنها کافی است کمی خلاقیت داشته باشید تا بتوانید از این عناصر در جای درست استفاده کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.