استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل

66
۳.۸
(۴)

اما این رنگ انرژی‌ بخش و شاد لایق نادیده گرفته شدن نیست. طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند این رنگ از زرد کره‌ ای تا زرد پررنگ خردلی حتی طلایی رمز موفقیت بسیاری از طراحان است و کم‌ کم جای خود را در خانه‌ ها پیدا خواهد کرد. اما اگر برای وارد ساختن رنگ زرد در دکوراسیون خانه‌ تان مردد هستید شاید بهتر باشد متن زیر را بخوانید.

زرد در دکوراسیون

رنگ زرد حال و هوای افراد را عوض می‌کند

در روزهای کوتاه و کم‌ نور زمستانی قدم گذاشتن به اتاقی روشن که یادآور گرما و نور خورشید باشد بسیار لذت‌ بخش است. رنگ زرد حتی قادر است شما را خوشبین‌ تر، خوشحال‌ تر و مثبت اندیش تر کند.

زرد در دکوراسیون

زرد جلوه بیشتری به رنگ‌های دیگر می‌ بخشد

به ترکیب خاکستری و زرد فکر کنید تضاد آنها غلظت خاکستری را بیشتر می‌کند. در این آشپزخانه حتی گچبری‌ های سفید و کابینت‌ ها در کنار دیوار کره‌ ای رنگ روشن‌ تر به نظر می‌ رسند.

زرد در دکوراسیون

این رنگ شدت نور را افزایش می‌دهد

زرد اتاق‌ ها را روشن‌ تر می‌کند حتی وقتی طیف ملایمی از آن در دکوراسیون مورد استفاده قرار بگیرد. تأثیر رنگ زرد آنقدر قوی است که ممکن است بخواهید بیشتر مراقب به نمایش گذاشتن قدرت این رنگ باشید. شاید نخواهید این رنگ را وارد اتاق‌ خوابتان کنید اما بدون شک در قفسه‌ های آشپزخانه و یا اتاق کار خانه‌ تان مورد استقبال قرار می‌ گیرد. هنگامی که در حال تصمیم‌ گیری درباره طیف زرد هستید کیفیت را فراموش نکنید. رنگ زرد بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کنید جلوه‌ گر خواهد شد.

زرد در دکوراسیون

رنگ زرد حتی در مقیاس کوچک هم تأثیرگذار است

چه کوچک چه بزرگ تزیینات زرد رنگ آنقدر چشمگیر هستند که حال و هوای یک اتاق را دگرگون کنند. از این ویژگی رنگ زرد می‌ توانید برای کاهش شدت قدرت این رنگ و هماهنگ ساختن اجزای دیگر بهره ببرید. برای مثال اگر دیوارهای یکی از اتاق‌ ها یا آشپزخانه‌ تان زرد است و بقیه دیوارها سفید برای کاهش شدت و تأثیر آن‌ باید زرد را با مبلمان یا وسایل دیگر وارد بخش‌ های دیگر خانه کنید. استفاده از تزیینات با طیف‌ های دیگری از این رنگ در قسمت‌ های مختلف خانه آن را چشم‌نوازتر خواهد کرد.

زرد در دکوراسیون

رنگ زرد به خانه عمق می‌دهد

بسیاری از ما اتاق‌ های زرد را به چشم دیوارهایی ساده، یکنواخت و تکراری می‌بینیم. اما می‌توانیم از این رنگ به‌ عنوان سکوی نمایشی برای نشان دادن طرح‌ ها و الگوهایی که موجب جذاب شدن یک اتاق می‌شوند استفاده کنیم. اگر می‌خواهید با یک الگو کمی بُعد و طرح به اتاقتان بدهید رنگ زرد دیوارها را تغییر ندهید و به‌ جایش درخشش و براقی رنگ را کم‌ و زیاد کنید. می‌توانید به‌ سادگی طیف‌ های مختلفی از این رنگ را در کنار هم استفاده کنید. پس مهم نیست که طیف‌ های پررنگ‌ تر و درخشان‌ تر یا کمرنگ و ملایم‌ تری به کار ببرید.  زرد رنگی است که در بهترین حالت شما را شاداب و خوشحال‌ تر می‌کند و در بدترین حالت دکوراسیون خانه‌ تان را به‌ روزتر و نوتر می‌سازد. چیزی برای از دست دادن وجود ندارد کمی شجاعت به خرج دهید و روشنایی و انرژی را به خانه‌ تان بیاورید.

سخن آخر

اگر هنوز از به کار بردن رنگ زرد در مقیاس وسیع نگرانید به شما توصیه می کنیم از مبلمان و اکسسوری شروع کنید. افزودن تعدادی کوسن، یک یا چند عدد صندلی، یک پاف، آباژور و سایر اقلام از این دست به رنگ زرد می تواند شروع یک تجربه خوب باشد و شما را برای استفاده وسیع تر از این رنگ در چیدمان یا تغییر دکوراسیون بعدیتان آماده کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۸ / ۵. تعداد نظرات: ۴

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.