اتاق نشیمن شهری

11
۰
(۰)

چگونه می‌توانیم افراد بیش‌تری را ترغیب کنیم تا خانه‌های خودشان را ترک کنند و به خیابان‌ها بیایند، جامعه خود را بشناسند و فضاهای عمومی را تحسین کنند؟
Eddy Kaiser و گروه تئاتر Powerboat برای حل این مساله ایده ای داشتند:” برای آن‌ها اتاق نشیمنی طراحی کنید که به راحتی، دوستانگی و دنجی اتاق نشیمن خانه‌شان باشد.” و طبق این ایده “اتاق نشیمن شهری” یک فضای کاملا آبی برای وقت‌گذرانی افراد در رتردام شکل گرفت.

این طراحی یک فضای کاملا جدا و غیرمنتظره به رنگ آبی است که مکانی برای ملاقات‌های راحت و دوستانه کوچک را ارائه می‌دهد. این فضا کودکان و دانش‌آموزان، گروه‌های موسیقی و هنری که تمایل به اجرا دارند و عابرین معمولی را جذب کرده است.
این اثر برای سرگرمی افراد و همچنین آشنا شدن مردم با یکدیگر و ملاقات افراد جدید و درنتیجه شناختن اجتماع است. شما در خانه خود راحت هستنید اما در فضای خانه اتفاقات و فعالیت‌های کمی اتفاق می‌افتد و فرصت‌های جدید وجود ندارد. پس چه بهتر اگر بتوان فضایی به راحتی خانه اما در مرکز فعالیت‌ها یعنی شهر درست کرد.

در آینده هنگامی که استفاده و نمایش این اثر در رتردام به پایان برسد، این “اتاق نشیمن شهری” به عنوان یک نمونه از طراحی آلمانی به استانبول و هونگ‌کنگ خواهد رفت و آن‌جا نمایش داده‌خواهد شد. این اثر یک نمونه است که به راحتی امکان جابه‌جایی را دارد و به سادگی قابل تولید است . شما حتی با مراجعه به سایت طراح می‌توانید با سلیقه و درخواست خود یک اتاق نشیمن شهری سفارش دهید.

تصاویر بیش‌تر این اثر:

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.