آیا روزی خواهد رسید که مبتلایان به سرطان در میهن ما نیز در چنین بیمارستان روحیه بخشی مداوا شوند؟

10
۰
(۰)

Thomas Heatherwick توماس هدرویک از نمونه دیگری از طراحی پوشیده از گیاهان خود پرده برداری نمود. این طراحی برای مرکز مراقبت از بیماران سرطانی در یورکشایر انگلستان انجام شده است. و اکنون اجازه برنامه ریزی برای نحوه اجرای پروژه را دریافت نموده است .

“Thomas Alexander Heatherwick” توماس الکساندر هیدرویک ،یک طراح انگلیسی است که استودیوی طراحی خود را در لندن در سال ۱۹۹۰ راه اندازی کرد .

از “Heatherwick” هیدرویک به عنوان یکی از با استعداد ترین و خوش تخیل ترین طراحان بریتانیا نام می برند.
او متولد سال ۱۹۷۰ می باشد . تحصیلات خود را در کالج سلطنتی هنر و دانشگاه متروپولیتن منچستر به پایان رسانده است .

این طراح مستقر در لندن در نظر دارد که ساختمانی پوشیده از گیاهان غول پیکر در محوطه بیمارستان سنت جیمز در لیدز که مرکزی برای مراقبت از بیماران سرطانی است ، ایجاد کند

Heatherwick هیدر ویک که هم اینک در حال اجرای ساختمان گوگل در مرکز مباحثات گاردن بریج می باشد . می گوید این ساختمان فضای بسیار مثبتی برای بیماران و کارکنان ایجاد خواهد نمود.

Heatherwick می گوید که سایت طراحی شده به صورت قطعه ای سبز است که به محاصره ساختمانهای بزرگ در آمده است . وی می گوید که ما سعی کرده ایم که به جای ایجاد محوطه باز ، مجموعه ای از یک باغ ایجاد نمائیم.

اجازه برنامه ریزی به منظور اجرای پروژه خیلی سریع اعطا شد ، دو ماه پس از خاتمه طراحی برای اولین بار برای عموم مردم به نمایش در آمد و مدیر اجرایی مگی لورا لی گفت که او کاملا از اعلام این طرح هیجان زده است .

ایجاد یک محیط آرام و نشاط بخش توانائی ارائه برنامه های حمایت از افراد مبتلا به سرطان را افزایش می دهد. این محیطی زنده است و طراحی فوق العاده Heatherwick به پزشکان و پرستاران اجازه خواهد داد که فقط به انجام وظایف اصلیشان بیندیشند و بیماران نیز در لحظه هائی درد را به فراموشی سپرده و از زیبائی های خلق شده لذت ببرند .

مرکز خیریه “مگی” قرار است که در سال ۲۰۱۷ افتتاح گردد. در این مرکز سرویس های مختلفی به بیماران سرطانی ارائه می شود ، از جمله : حمایتهای روانی، مشاوره ، کارگاه های آموزش تغذیه و نحوه استراحت و مدیریت استرس ، هنر درمانی ، تای چی و یوگا.
محوطه های سبز اطراف ساختمان نیز توسط استودیو طراحی Balston Agius ایجاد شده است.

“Thomas Heatherwick” توماس هدرویک پروژه های مشابه دیگری نیز انجام داده و در دست انجام دارد که یکی از آنها پروژه ای است که شامل ۱۲ برج دانشگاه سنگاپور می باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.