آیا استفاده از نقش و نگار در مبلمان خوب است؟

18
۰
(۰)

به دلیل تنوع رنگ و طرح در مبلمان میز و صندلی، کاناپه راحتی، فرش، پرده و… شاید انتخاب و ترکیب مناسب آنها در کنار هم کمی مشکل به نظر برسد. قرار است فضای پذیرایی را به گونه ای بیارایم تا هم فضا دلنشین شود و هم بزرگتر به چشم بیاید. چیدمان دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین دغدغه های ساکنین یک خانه است. نقش و نگار مبل و کاناپه ها، ترکیب میز و صندلی ها و ست کردن پرده و فرش و کاغذدیواری برای ایجاد هارمونی در فضای داخلی منزل شامل نکات و ریزه کاری های مهمی است. دیگر زمان آن رسیده یاد بگیرید که برای داشتن خانه ای شیک و زیبا چگونه مبلمان پرنقش و نگار را در کنار سایر وسایل بچینید.

مبلمان پرنقش و نگار

الگوهای محاسباتی

گاهی کافی است تنها با یک الگوی محاسبه شده تغییرات چشم گیری در دکوراسیون خانه ایجاد کرد. کافی است تنها با یک صندلی میزبان طرحدار تفاوت کاملا آشکاری را به وجود آورید. گاهی تنها یک کاناپه راحتی به رنگ آبی با گل ‌های قرمز نقطه کانونی خانه‌ شما می ‌شود. امتحان کنید و ببینید که چطور مبل ‌های‌ راحتی ساده‌ خانه‌ شما با کوسن‌های زرد و نارنجی طرحدار روح تازه ‌ای به دکوراسیون شما می ‌بخشند. می‌ توانید یک کاناپه سفید با طرح های ناخونی مشکی در اتاق نشیمنتان تصور کنید؟ بله با این فکر حتما احساس خوشایندی را دریافت می‌کنید. شاید واقعا دیگر وقت آن رسیده که به اتاق پذیرایتان دستی بکشید و کمی به آن روح تازه ‌ای بدهید. فضای خنثی با رنگ های سرد و کسل  کننده به اندازه‌ کافی خسته کننده هستند. در زندگی شهری پوشش پارچه‌ های طرحدار و گل گلی به راحتی می‌ توانند طبیعت را به خانه ‌ها وارد کنند فقط کافی است ترس را کنار گذاشت و کمی جسارت به خرج داد.

مبلمان پرنقش و نگار

مبل و کاناپه‌های راه ‌راه

برای داشتن نشیمنی گرم و متفاوت چه راه‌حل ‌هایی وجود دارد؟ مبل راحتی و کاناپه راحتی با طرح گلدار و راه‌ راه که از محبوبیت خاصی برخوردار هستند برای این منظور گزینه ‌های مناسبی به شمار می ‌آیند. این روکش‌ ها به فضا روح تازه ‌ای می ‌بخشند و تقریباً هر سلیقه ‌ای را راضی نگه می‌ دارند. البته شاید در نگاه اول مبل و کاناپه پرنقش و نگار به نظر بیاید اما حقیقت این است که تنها کسانی از اتاق نشیمن چشم‌ نواز برخوردارند که در کنار این نوع مبلمان و کاناپه اشیا و عناصر هماهنگ به کار ببرند. به‌ عنوان مثال در کنار کاناپه راحتی گلدار یا راه راه می‌توان از کوسن‌ های ساده و بدون طرح استفاده کرد. این نوع چیدمان فضایی چشم‌ نواز و متعادل ایجاد می‌ کند. همچنین الیاف طبیعی چون حصیر و کنف در کنار انواع طرح ها به دلیل سازگاری داشتن آنها خوش می ‌نشینند. شاید در فضاهای کوچک استفاده از پارچه های طرحدار در ظاهر چندان مناسب نیاید اما برای این مشکل هم راه ‌حل مناسبی وجود دارد. استفاده از کاناپه و مبل طرحدار در فضاهای کوچک در کنار رنگ سفید این خطر را رفع می ‌کند. دیوار و سقف سفید و یا استفاده از پرده‌های بلند توری سفیدرنگ باعث بزرگتر نشان دادن فضا و بلند شدن سقف می‌ شود. اگر از مبل راحتی و کاناپه های ترکیبی با انواع طرح های  مختلف و یا رنگ ‌های متفاوت استفاده کنید٬ جلوه‌ ویژه ‌ای به دکوراسیون داخلی خواهید داد. بهتر است برای ایجاد نتیجه ‌ای خوشایند در روکش مبلمان از پارچه ‌هایی با بافت یکسان ولی با طرح متفاوت استفاده شود. یکسان بودن طرح فضا را خسته کننده و خنثی نشان می‌دهد. همچنین به کار بردن رنگ ‌های متالیک در کنار مبلمان طرحدار باعث ایجاد کنتراست و جذاب شدن فضا می ‌شود. به طور مثال در کنار یک مبل راحتی طرحدار اگر از یک میز طلایی و یا نقره ای متالیک استفاده کنید جلوه‌ ای ویژه به فضا می ‌بخشید.

مبلمان پرنقش و نگار

مبل و کاناپه‌ راحتی گلدار

مبل‌ ها و کاناپه ‌های گلدار به آسانی می‌ توانند فضای داخلی را تغییر بدهند و به محیط حس و حال سرزندگی بدهند. اما اگر در دکوراسیون داخلی پرده‌ها، فرش، مبلمان و کوسن ‌ها همه گلدار باشند فضای خانه را بسیار شلوغ نشان می ‌دهند. می ‌توان طرح گلدار را به گونه‌ ای در کنار سایر رنگ‌ ها و طرح‌ ها استفاده کرد که فضای آرام و زیبایی را به وجود بیاورد. کسانی که طرفدار پر و پا قرص مبل‌ راحتی و کاناپه راحتی ساده هستند می ‌توانند از کوسن ‌های کوچک با طرح گل گلی استفاده کنند تا فضای خانه را تلطیف ببخشند.

مبلمان پرنقش و نگار

جسور باشید

اگر وسایل خانه به درستی با هم ادغام شوند می ‌توانند تغییر چشمگیری در خانه به وجود آورند. در این کار علاوه بر سلیقه باید جسارت داشت. اگر برای اولین بار است که می خواهید این کار را بکنید و کمی نگران هستید از یک مبل تک شروع کنید. مطمئن باشید که این رنگ‌ ها و طرح‌ ها هستند که به فضای خنثی جان می‌ دهند و در روحیه‌ افراد تأثیر مثبت می ‌گذارند. کاناپه ‌ها یا حتی یک مبل تک طرحدار کمک می ‌کنند که طبیعت وارد فضای زندگی شما بشود و رنگ ‌ها به محیط روح تازه ‌ای ببخشند که با خود احساس سر زندگی و آرامش به همراه دارند.

مبلمان پرنقش و نگار

چند ایده‌ کارآمد

در ترکیب رنگ و طرح مبل و کاناپه‌ ها می توان از رنگ سفید و مشکی در کنار هم استفاده کرد. علاوه بر آن اگر از آیتم‌ های کوچک قرمز رنگ در این فضا استفاده شود دکوراسیون چشمگیر و زیبایی را ایجاد می‌ کند. مبل های مخمل با طرح و رنگ‌ های متنوع یکی از مدل های کلاسیک مبلمان است که همیشه فضایی فاخر و مجلل ایجاد می‌ کند. ترکیب سفید و قرمز هماهنگ با پرده، آباژور و فرش و کاغذ دیواری می‌ تواند جلوه‌ ویژه‌ ای به اتاق نشیمن بدهد. در کنار مبل‌ هایی با رنگ یکدست و ساده می‌ توان بخش‌ های بیرونی صندلی میزبان را به همراه کوسن‌ ها از پارچه نخی طرحدار استفاده کرد. این چیدمان جسورانه حس و حال کلاسیک و شیکی به فضا می‌ بخشد. فرش های پر نقش و نگار ایرانی در هر کجای دنیا حرف اول را می‌ زنند. اگر از فرش‌ های طرحدار با بته جقه های شلوغ در کف پذیرایی استفاده می‌ کنید در این صورت باید استفاده از مبلمان پرنقش و نگار را کنار گذاشت و برای جلوگیری از شلوغی و ناهماهنگی فضا مبل و کاناپه با رنگ و طرح ساده انتخاب کرد به عنوان مثال مبلمان نسکافه‌ ای یا کرم در کنار فرش‌ قرمز پر نقش و نگار خوش می‌ نشیند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.