“ZAHA HADID” در فستیوال معماری لندن ، با “LEGO”لگو شهری مینیاتوری ساخت.

مساحت لندن تحت توسعه عظیم – “zaha hadid” زاها حدید جایزه LEGO را به مناسبت ارائه پیشنهاد “low rise” که در مورد بررسی یکپارچه سازی بافت شهری با رودخانه های اطراف DOCKLANDS بود را دریافت نمود.

اولین نبرد LEGO بین برندگان جایزه استرلینگ ،معماران مشهور ، زاها حدید ، استریک راجرز هاربر ، استانتون ویلیامز و ویتفورد واتسون مان ، در جشنواره معماری لندن در سال گذشته اتفاق افتاد . برگزار کننده مسابقه ، آکادمی سلطنتی هنر از تیم های مشارکت کننده خواست که پیشنهادی برای فصل جدید فرهنگی در لندن ارائه نمایند.

بر اساس این ایده مساحت لندن گسترش می یابد. و شهر با ” کار و زندگی ” شهری برای کار و بازیگوشی و میان دو تیپ مختلف که همپوشانی میان محل های زندگی و دفاتر اداری برقرار می باشد . علامت مشخصه این تیم پلان اصلی پیچ در پیچ آن میباشد. با پلانی که در هم پیچیده است و باعث می شود که مردم در روز مسافت های کمتر را میان محل کار و زندگی خود رفت و آمد کنند.

زاها حدید می گوید : در اینجا تمرکز ما بر نصب و راه اندازی ساختمان به شکلی خاص نبوده است ، اما کار کردن با لگو به ما اجازه می دهد که با حالات مختلف ، بازی کنیم و با تنظیمات مختلف از ساختمانهای خشک وعمود بر هم تا ساختار های نرم تر و با فرم های منحنی ، ساختار نهائی را به چالش بکشیم .

سمت چپ – برنده جایزه نصب و راه اندازی برای رای های عمومی استانتون ویلیامز
(سمت راست) rogers stirk harbour و همکاران

مدل استانتون ویلیامز برجسته یک سری از فضاهای ارتباطی بین ساختمانها

witherford watson mann’s LEGO city

زاها حدید فعالسازی دوباره DOCKLANDS با آسمانخراش های عمود برهم با فرم های منحنی

تیم زاها حدید که پیشنهاد استراکچر با لگو را ارائه نمودند.

Stanton Williams مشغول ساخت پروژه با لگو

رقابت توسط آکادمی سلطنتی هنر در انگلستان برگزار شد و ساخت و سازی لذت بخش و پر شور و شوق بود.
در این پروژه شرکت لگو با شرکت نفت شل همکاری داشت و کیت لگو به عنوان سمبل نام تجاری این شرکت در کنار علامت شل مطرح شد. شل از طرفداران بزرگ حفاری نفت در ساختار شکننده قطب شمال است و با همکاری لگو این یک فرصت استثنائی برای شل است که به این ترتیب در ذهن کودکان نفوذ نماید.