با آبی فیروزه ای خانه تان را بهاری کنید

درست است که با اتفاق‌ های جوی اخیر کشورمان و آب و هوایی که بیشتر شبیه پاییز و زمستان است، آمدن بهار امسال کمی به تاخیر افتاده اما حال و هوای بهار این جاست! اگر هنوز به فکر تغییر دکوراسیون بهاری نیفتاده اید، بهتر است کم کم به آن فکر کنید. چیزی که دکوراسیون داخلی خانه را در فصل‌های مختلف از هم متفاوت می‌ کند رنگ‌ها هستند. استفاده خاص و خلاقانه از رنگ، می تواند خانه شما را پاییزی یا بهاری کند. رنگ هایی مثل صورتی یا کرم و لیمویی، در وسایل و و دکور خانه بیشتر ما استفاده می شوند اما تا حالا به رنگ‌ های خاص تر مثل فیروزه ای فکر کرده اید؟ فیروزه ای یک جورهایی رنگ ایده آل برای خانه محسوب می‌ شود. نه آن قدر روشن است که چشم را بزند و نه آن قدر تیره اینکه افسرده کننده باشد و با آن سایه سیر و پررنگ مخصوصش، نشان دهنده بهار است. در این مطلب با هم ده مورد کاربرد این رنگ فوق العاده در دکوراسیون داخلی را می خوانیم.

این در آبی رنگ، خانه شما را متمایز خواهد کرد
این در آبی رنگ، خانه شما را متمایز خواهد کرد

آبی فیروزه ای در ورودی

درهای داخلی (یا حتی خارجی) خانه کهنه شده اند و نیاز به رنگ دارند؟ قلم‌ مو دست بگیرید و پشت و روی تمام درها را فیروزه ای کنید. این طوری هر کس وارد خانه شما می‌ شود حس دوستانه و صمیمی این رنگ را دریافت خواهد کرد‌. و اگر در اصلی خانه را رنگ می‌ کنید می توانید به مهمان هایتان بگویید در کوچه دنبال در فیروزه ای رنگ بگردند!

این طرف و آن طرف خانه را فیروزه ای کنید

این طرف و آن طرف خانه را فیروزه ای کنید

آبی فیروزه ای در فضای غذا خوری

گاهی بهترین راه بهاری کردن دکوراسیون داخلی خانه، اضافه کردن چند قلم رنگِ پراکنده ولی فکر شده به این جا و آن جای منزل است. آن هم جاهایی که کم تر کسی انتظارشان را دارد. مثلا می توانید صندلی های اتاق غذاخوری را آبی فیروزه ای تیره انتخاب کنید یا یک تابلو با این رنگ روی دیوار بگذارید. اگر تابلو و صندلی های بزرگ چشمتان را خسته می کند، کافی ست یکی از گلدان ها را از این رنگ انتخاب کنید یا یک مجسمه تزئینی کوچک روی میزتان بگذارید.

فیروزه ای را وارد اتاق خوابتان کنید

فیروزه ای را وارد اتاق خوابتان کنید

آبی فیروزه ای در اتاق خواب

چرا فیروزه ای را به اتاق خواب نیاورید؟ صحبت از اتاق خواب و استراحت که می شود بیشتر ما صورتی، گلبهی یا سفید را به یاد می‌ آوریم ولی کمتر کسی ممکن است فکر کند که فیروزه ای سیر هم انتخاب خیلی خوبی است. این رنگ را از طریق بالشتک ها و کوسن های روی تخت (حتی محلفه و رو بالشتی) یا چراغ های مختلف اتاق مثل چراغ مطالعه یا آباژور کنار تخت، وارد فضا کنید. صد البته که تابلو و کاغذ دیواری هم انتخاب های دیگر هستند اما اگر دیوارها را تیره می کنید حتما تعادل رنگ های روشن را در بقیه اجزا رعایت کنید. یک اتاق با دیوارهای تیره و تخت و کف تیره بیشتر شبیه دیسکو خواهد شد تا محلی برای آرامش.

الگوهای آبی رنگ اتاق پذیرایی شما را متمایز می کنند

الگوهای آبی رنگ اتاق پذیرایی شما را متمایز می کنند

سلام بر الگو ها

انتخاب الگو های مختلف برای اتاق های مختلف خانه کار سختی نیست (مگر این که عاشق وسایل ساده باشید و از الگوها خوشتان نیاید) اما ست کردن و هم خانواده کردن الگو ها ساده نیست. رنگ فیروزه ای را انتخاب کنید و صندلی های کوچکی با طرح های گل دار و رنگ های مشابه به خانه تان اضافه کنید. وقتی یک رنگ ثابت در نظر داشته باشید خرید هم آسان تر می شود و فضا یکپارچه تر خواهد بود.

آبی فیروزه ای در نشیمن

آبی فیروزه ای در نشیمن

آبی فیروزه ای در نشیمن

درست است که تاکید کردیم از یک رنگ کردن تمام اجزا پرهیز کنید، اما گاهی وقت ها افراط در بعضی فضاهای خاص، جواب می دهد. جایی که موکت کف اتاق، برخی مبل ه یا کوسن ها، پرده ها، شمعدانی و حتی کتاب روی میز آبی آرامش بخش فیروزه ایست. سردیِ این اتاق را شاید همه نپسندند اما توناژ رنگی یکسانی که فیروزه ای، خاکستری و سفید را کنار هم قرار می دهد طرفدار های خودش را دارد. پس شاید فکر بدی نباشد که امسال وسایلتان را بفروشید، به نزدیک ترین مغازه لوازم منزل بروید و از فروشنده بخواهید تمام اجناس فیروزه ای رنگ را در ترکیب با چند قطعه سفید یا خاکستری به شما بدهد!

فیروزه ای در حمام، سخت ولی ممکن

فیروزه ای در حمام، سخت ولی ممکن

دستشویی و حمام آبی فیروزه ای

وقتی کار به نوسازی و طراحی دوباره دکوراسیون داخلی می رسد، سخت ترین قسمت خانه سرویس بهداشتی است. شما خیلی راحت می توانید کمد کتاب هایتان را عوض کنید ولی عوض کردن کاشی ها و سرویس بهداشتی هفته ها و شاید ماه ها طول بکشد. پس چطور می شود بدون صرف این همه زمان و هزینه با رنگ فیروزه ای، بهار را به سرویس بهداشتی آورد؟ با وسایل ساده. کافی ست این بار وقت خرید حوله، تندترین فیروزه ای را از قفسه بردارید. یک قالیچه کوچک ابی فیروزه ای کف حمامتان بیندازید یا گلدانی با این رنگ گوشه آن قرار بدهید. همین کافی است.