Sagano، مبلمانی از رشته‌های بامبو

 این مجموعه محصولات که توسط Alice Minkina طراحی و تولیدشده‌اند از تکنولوژی جدیدی استفاده می‌کنند که بسیار زیبا، سازگار با محیط‌زیست و مدرن است.

تصویر 1
تصویر ۱
تصویر 2

تصویر ۲

تصویر 3

تصویر ۳

تصویر 4

تصویر ۴

تکنولوژی استفاده‌شده

“بامبو” یک منبع پایان‌ناپذیر است، این گیاه خیلی سریع رشد می‌کند و بسیار بادوام است. Sagano یک مبلمان جدید و سازگار با محیط‌زیست است که از ورقه‌های نازک بامبو درست‌شده است و تکنولوژی ساخت، آن را منحصربه‌فرد کرده است. این تکنولوژی موجب می‌شود تا هر دفعه کار شکل به خصوصی داشته باشد و این موضوع هر محصول را خاص و متفاوت می‌کند. در تولید این مبلمان از انتخاب متریال تا مراحل تولید به تمام جزئیات توجه بسیاری شده است و به همین دلیل محصولاتی راحت، زیبا و سازگار با محیط‌زیست به وجود آمده‌اند.

روش ساخت

برای ساخت این محصولات ورقه‌های بامبو به‌صورت نواری بریده می‌شوند و سپس با چسب به هم وصل می‌شوند و به‌صورت یک‌رشته درمی‌آیند. یک رشته پیچ‌خورده از این ورقه‌ها است که محصول را شکل می‌دهد، به‌طور مثال برای یک صندلی موجود در این مجموعه محصولات از یک رشته ۱۶۰ متری از این ورق‌ها استفاده‌شده است. این تکنولوژی این امکان را می‌دهد که محصولات چوبی به‌راحتی ساخته شوند.

طراح این محصول Alice Minkina است، طراح محصولی که تخصص او آشنایی و استفاده از متریال‌های جدید است. این محصول برای اولین بار در SaloneSatellite میلان در سال ۲۰۱۶ به نمایش درآمد. این رویداد مربوط به طراحان جوان و زیر ۳۵ سال می‌باشد یکی از رویدادهایی است که همراه با Salone Del Mobile برگزار می‌شود.