Feilden Clegg Bradley Studios، مشهور برای ساخت مدرسه

این گروه یک شرکت معماری انگلیسی است که کار خود را در سال ۱۹۷۸ با دفاتر مرکزی در لندن و باث شروع‌ کرد و در منچستر و بلفاست نیز شعبه دارد. این شرکت توسط Richard Feildenو Peter Clegg تأسیس شد و پس از مرگ Feilden شریک دیگری یعنی Keith Bradley به این گروه اضافه شد.

این شرکت کار خود را با ساختن خانه‌هایی با مصرف انرژی کم شروع کرد ولی در طی دو دهه بعد از شروع به فعالیتش جوایز بسیاری در رابطه با طراحی و ساخت فضاهای آموزشی دریافت کرد و شهرت بسیاری در این زمینه پیدا کرد. همچنین این گروه در طراحی خورشیدی و طراحی پایدار نیز شناخته‌شده است.
این استودیو در طی بیش از ۳۵ سال تجربیات زیادی درزمینهٔ طراحی فضاهای آموزشی، مسکونی و حتی طراحی شهری داشته است. این طرح‌ها نقطه مشترکی دارند و آن هماهنگی آن‌ها بافرهنگ و اجتماع است و هرکدام از آن‌ها می‌توانند تأثیرات مثبتی بر جامعه داشته. و همچنین تمامی این ساختمان‌ها برمبنای نیاز‌های فضا و انسان ساخته‌شده‌اند و برای رشد آماده‌اند و در عین زیبایی در دسترس، کاربردی و دارای مفهوم هستند.

کتاب‌خانه دانشگاه Worcester با همکاری شورای شهر
مکان: انگلستان
سال اتمام: ۲۰۱۲
این کتاب‌خانه با همکاری شورای شهر و دانشگاه Worcester ساخته شده‌است و مکانی عمومی و دانشگاهی است و هدف ساخت بنایی با دسترسی راحت برای تمام اقشار بوده‌است.

مدرسه راهنمایی Onwards and Upwards
مکان: اوگاندا
سال اتمام: ۲۰۰۸
این مدرسه یا همکاری سازمان (PEAS (Promoting Equality in African Schools) ساخته شده‌است و هدف این سازمان ارائه آموزش خوب و ساخت مدارس با کیفیت مناسب اما هزینه‌های کم در مناطق محروم آفریقا است. این مدرسه در اوگاندا مبنای استاندارد طراحی مدارس در این کشور قرارگرفته‌است.

پیش‌دبستانی Westminster
مکان: انگلستان
سال اتمام: ۲۰۱۳
این مدرسه ۵ طبقه در ابتدا یک ساختمان اداری ۳ طبقه بوده است که با تغییرات در طول زمان به شکل امروزی خود درآمده‌است و ساختمان اولیه آن در سال ۱۹۳۰ ساخته شده است اما در بازسازی اتاق‌ها و راهرو‌های جدید و پنجره‌هایی به آن افزوده شده‌است و همچنین تغییراتی برای صرفه‌جویی در انرژی در آن صورت گرفته‌است.

کالج علوم انسانی Highfield
مکان: انگلستان
سال اتمام: ۲۰۱۳
این بنا مدرسه‌ای برای دانش‌آموزان بین ۱۱ تا ۱۶ سال است. در طراحی این بنا به صورت یک بنای واحد درنظر گرفته‌شده‌است و بر یک فضای اصلی یا همان “اتاق بزرگ” تاکید شده است یعنی جایی که معلمان و دانش‌آموزان در یک فضای یکسان حضور دارند و به طور مشترک استفاده می‌کنند و بقیه فضاها به این فضای اصلی متصل هستند. به طور کلی می‌توان گفت طراحی این فضا از هسته آن به سمت بیرون است.