صندلی های ارگونومیک
محصول و طراح ماندگار

back app نسل جدیدی از صندلی‌های ارگونومیک

۰
(۰)
back app نسل جدیدی از صندلی‌های ارگونومیک
back app نسل جدیدی از صندلی‌های ارگونومیک

صندلی‌های ایستاده (standing chairs) محصولاتی هستند که به دلیل استفاده راحت و قابلیت جابجایی آسان چند سالی است که مورد توجه قرار گرفته‌اند. این صندلی‌ها معمولا برای افرادی که مدام از جای خود بلند می‌شوند یا پشت‌میزهایی با ارتفاع بلند مانند کانترها کار می‌کنند بسیار مناسب است. در این میان، صندلی اداری back app از ویژگی‌هایی برخوردار است که در کمتر محصول مشابهی می‌توان آنها را پیدا کرد. این صندلی فاقد تکیه‌گاه است اما از نشیمن‌گاهی کاملاً متفاوت برخوردار است که کاملاً منطبق با شیوه نشستن بسیاری از ماست.

صندلی ارگونومیک back app

صندلی ارگونومیک back app

چندان تفاوتی ندارد که ما بر روی یکصندلی اداریو آزمایشگاهی نشسته باشیم یا یک صندلی اپن آشپزخانه، به‌هرحال در اغلب موارد عادت داریم که پاهای خود به اطراف باز کنیم. همچنین به منظور تسلط بیشتر به سطح میز به‌ناچار از تکیه‌گاه نیز فاصله می‌گیریم. در نتیجه قسمت قابل توجهی از پشت ران پا بدون پشتیبانی باقی خواهد ماند. بی‌شک این شیوه نشستن برای مدت زمان طولانی خسته‌کننده خواهد بود. اما صندلی اداری back app از نشیمنی منطبق با نوع نشستن ما برخوردار است و از این رو میزان خستگی ناشی از نشستن را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد. شیب‌های رو به پایین و زاویه‌دار نشیمن این صندلی دقیقا همان شکلی را دارد که پاهای ما هنگام نشستن خواهد داشت.

قابلیت جابجایی صندلی اداری back app

قابلیت جابجایی صندلی اداری back app

قابلیت جابجایی صندلی اداری back app

صندلی اداری back app از با کیفیت‌ترین مواد موجود در حوزه اسکاندیناوی تولید شده است. ۹۹ درصد از قطعات این صندلی از مواد قابل بازیافت ساخته می‌شوند. وزن ۹ کیلوگرمی صندلی back app نیز موجب جابجایی آسان آن می‌شود. همچنین طراحان به منظور سهولت در جابجایی امکان افزودن چرخ را نیز به این صندلی فراهم کرده‌اند. پایه چرخ‌دار، قطعه جداگانه است که در زیر پایه ثابت قرار می‌گیرد. البته یکی از معایب این صندلی اداری تعداد کم چرخ‌های پایه متحرک است. به طور معمول برای صندلی‌های متحرک یک پایه ستاره‌ای با پنج چرخ در نظر می‌گیرند تا حرکت در تمام جهات با سهولت انجام گیرد. این در حالی است که صندلی اداری back app تنها سه پایه دارد که در نتیجه جابجایی آن در تمام جهات به سهولت صندلی‌های پنج چرخه نخواهد بود.

راحتی صندلی اداری back app

راحتی صندلی اداری back app

راحتی صندلی اداری back app

صندلی اداری back app دارای نشیمنی شیب‌دار در قسمت جلو و حالتی یقه مانند در بخش انتهایی است که به طور کامل از سراسر پا و باسن کاربر پشتیبانی می‌کند. به منظور استفاده راحت‌تر افراد مختلف، اندازه نشیمن این صندلی بزرگ انتخاب شده و در آن الیافی کاملاً نرم و انعطاف‌پذیر به کار رفته است. با این حال، قسمت یقه مانند انتهایی ممکن از برای برخی افراد بزرگ جثه ایجاد مزاحمت کند.

سیستم حرکتی صندلی back app

سیستم حرکتی صندلی back app

سیستم حرکتی صندلی اداری back app

صندلی اداری back app از یک سیستم حرکتی کاملاً منحصر به فرد برخوردار است. در این صندلی اداری یک توپ قرمز رنگ در انتهای پیستون تنظیم ارتفاع قرار دارد که به سمت بالا و پایین قابل تنظیم است. هنگامی‌که به سمت پایین تنظیم شود حالتی معلق اما کاملاً ایمن و متعادل در هنگام نشستن ایجاد می‌کند. هرچه این توپ نسبت به پایه ثابت پایین‌تر قرار گیرد، این وضعیت معلق تشدید می‌شود.

ارگونومی صندلی اداری back app

ارگونومی صندلی اداری back app

ارگونومی صندلی اداری back app

اگرچه در ظاهر صندلی اداری back app فاقد تکیه‌گاه است اما در واقع از ارگونومی بسیار مناسب و هوشمندانه‌ای بهره می‌برد. هنگام استفاده از صندلی back app فرم زانو، ران‌ها و باسن به‌گونه‌ای است که کمر به طور خودکار در وضعیتی کاملاً مناسب قرار می‌گیرد. جالب آنکه در این حالت ران و ساق پا نیز زاویه‌ای نزدیک به ۹۰ درجه می‌سازند. این در حالی است که در صندلی‌های اداری معمولی که از ارگونومیک بسیار بالایی نیز برخوردارند هنوز مشکل زاویه مناسب میان ساق و ران به طور کامل حل نشده است. همچنین زائده‌ای که در قسمت میانی نشیمن‌گاه قرار دارد نیز مانع سر خوردن کاربر به سمت پایین می‌شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط