۸ روش برای داشتن محیط کاری مدرن در فضای کوچک

همیشه برای داشتن فضای کاری نیاز به داشتن یک شرکت مختص محیط کار نیست.اگر در آپارتمان زندگی می کنید یا می خواهید در فضای داخلی منزلتان محیط کاری جمع و جوری داشته باشید، در این جا چند روش برای الهام گرفتن جهت طراحی و چیدن محیط کاری شخصیتان وجود دارد.همه ی این روش ها و معرفی ها به باز شدن ذهن شما و خلاق تر شدن شما برای چیدمان صحیح و کاربردی فضای کارتان کمک می کند.

زندگی در یک فضای کوچک به آن معناست که فضای زیادی برای ذخیره سازی وجود ندارد.با توجه به این موضوع،چرا نیازتان برای داشتن محل کار را با نیازتان برای داشتن فضای ذخیره سازی وسایل تان ترکیب نکنید؟

شما می توانید یک میز کوچک به عنوان میز کارتان در نظر بگیرید که شامل قفسه یا کشو برای نگهداری و ذخیره ی ابزار های کارتان باشد.همچنین می توان یک میز کامپیوتر جمع و جور در نظر گرفت که چند منظوره باشد و بتوان از آن به عنوان میز کار و یا قرار دادن کتاب ها و سایر وسایل استفاده کرد.

عنوان دو

عنوان دو

میز لپتاپ کاتالینا ایده ی جالبی برای استفاده ی چند منظوره از میز کار است.این میز از مجموعه یcatalina است که توسط شرکت Copeland طراحی و اجرا شده است. استفاده ی چند منظوره از یک وسیله ی مفرد در اثاثیه هدف این مجموعه بوده است.علاوه بر اینکه می توان در قسمت بالایی این کمد را باز کرد تا به عنوان میز لپتاپ عمل کند، می توان با قرار دادن این میز در اتاق خواب از آن به عنوان پاتختی و یا از کمد های قسمت پایین آن به عنوان محل قرار گیری لباس ها استفاده کرد.

عنوان سه

عنوان سه

اگر می توانید قسمتی از فضایی را که برای تبدیل شدنش به محیط کار در نظر گرفته اید برای قرار دادن یک میز خالی کنید، داشتن یک میز کوچک و فشرده با وجود چند کشو می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

Conard Desk محصولی از شرکت Gus Modern است. این شرکت واقع در تورنتو متشکل از تیم طراحانی ست که اساس طراحی هایشان بر پایه ی چیدمان مدرن و مینیمال است. به کارگیری شکل های ساده و مواد اولیه ی بسیار مرغوب محصولات این شرکت را منحصر به فرد کرده است.

فضایی که شما برای تبدیل به محیط کار در نظر می گیرید بسیار مهم است. چون با توجه به شکل و ابعاد محیط در دسترستان میتوانید چیدمان مناسب را طراحی و اجرا کنید.این میز با توجه به اینکه صفحه ی رویه اش از ابعاد مناسبی برخوردار است و دارای کشو برای قرار دادن وسایل کار است و همچنین اینکه از چوب گردوی مرغوبی تهیه شده است می تواند گزینه ی مناسبی برای فضای کاری شما باشد.

عنوان چهار
عنوان چهار

اگر محیط در نظر گرفته ی شما به قدری کم است که فضایی برای قرار دادن میز پایه دار وجود ندارد، می توانید از میز هایی که به دیوار نصب میشوند استفاده کنید. میزی که در تصویر مشاهده می کنید، نمونه ای از محصولات شرکت Orange 22 است.ایناستدیوی طراحی که توسط Dario Antonioni در کالیفرنیای شمالی تاسیس شد در رنکیینگ طراحان بارها در جایگاه بالایی قرار گرفته است. خلاقیت، نوآوری و طراحی های حرفه ای این استدیو باعث شناخته تر شدن محصولاتش شده است.

این میز جزو دسته ای ازمحصولات این شرکت است که برای فضاهای محدود مناسب است. نکته ای که این میز را کارآمد تر می کند فضایی است که بر روی میز در نظر گرفته شده تا به عنوان کتابخانه ی دم دستی یا برای قرار دادن وسایلی که میز را شلوغ می کنند کاربرد داشته باشد.

عنوان پنج

عنوان پنج

این میز یک نمونه از محصولات شرکت Urbancase است که در سال ۲۰۰۲ توسط Derin Montgomery ثبت شد. این نوع میز ها را می توانید در داخل راهرو ها و یا در مقابل ورودی ها به کار ببرید و به عنوان محلی برای قرار گیری پاکت نامه ها و یا کلید هایتان استفاده کنید. و هنگامی که میخواهید از آن به عنوان میز کار استفاده کنید، تنها یک صندلی در پشت آن قرار دهید. کمد های جلوی این میز دیواری این امکان را به شما می دهد تا وسایتان را هر بار برای کارتان جا به جا نکنید و در پایان کار ابزار کارتان را در داخل آن تعبیه کنید.

عنوان شش

عنوان شش

برای محل هایی که مشخصا فضا برای قرار گیری میز کار کم است و در عین حال ابزار کار کمی بیشتر است، میتوان از میز هایی استفاده کرد که صفحه ای بر آنها نصب می شود که دارای قفسه بندی ست تا وسایل کار در آن ها قرار گیرند و یا اگر از میز برای کار استفاده نمیشود در آن زمان ها از آن قفسه ها برای قسمتی از دکور منزلتان استفاده کنید. این میز یک نمونه از میز دیواری های شرکت Calligaris ایتالیا است. که اولین بار توسط Antonio Calligaris در سال ۱۹۲۳ طراحی شد.

عنوان هفت
عنوان هفت

در نظر گرفتن یک سیستم کاری متشکل از میز و کتابخانه میتواند چیدمان یکپارچه ای را در محیط کاری تان ایجاد کند.این میز که توسط شرکت Jesper طراحی و اجرا شده میتواند در فضایی که پتانسیلش را داشته باشد بسیار کارامد باشد.

قفسه های دیواری این سیستم می تواند به عنوان کتابخانه و محل قرار گیری پوشه ها وجعبه های کار مورد استفاده باشد.
میزی که در چیدمان تعبیه شده به عنوان میز کار یا میز لپتاپ مورد استفاده است. همچنین این میز می تواند با اضافه کردن چند صندلی به میز غذا خوری تبدیل شود شما میتوانید بدون آنکه نیاز به جابه جابی باشد یا فضای بیشتری اشغال شود میز کار را به میز غذا خوریتان تبدیل کنید.

عنوان هشت
عنوان هشت

اگر اندک فضای بیشتری دارید میتوانید با تعبیه کردن نیمکت و یا قفسه های کوتاه محیط کاریتان را به چند فضای کوچک تقسیم کنید. در عین آنکه مبل هایی که به شکل نیمکت هستند فضای کمی را اشغال می کنند، این امکان را به شما می دهند تا محیط کاری تان را به چند فضا تقسیم کنید و یا محلی را برای نشستن مهمان کاری تان فراهم کنید و محیط کاریتان دیگر محدود به میز و صندلی شخصی تان نباشد.