۷ روش برای استفاده از سنگ مرمر در دکوراسیون داخلی

سنگهای مرمر از گذشته تا کنون به روشهای مختلف در صنعت ساختمان، دکور، تزئینات، مجسمه سازی و . . . مورد استفاده قرار گرفته است. مرمر خالص به رنگ سفید است و بهترین نمونه های آن را در کشورهایی مثل ایتالیا و ایران می توان یافت.هنرمندان برجسته ای همچون میکل آنژ و لئوناردو داوینچی در بسیاری از آثار خود از سنگ مرمر استفاده کرده اند.

استفاده از متریال سنگ مرمر و یا حتی بافت آن می تواند تاثیر شگفت انگیزی در دکوراسیون منزل شما ایجاد نماید. در ادامه ۷ روش برای استفاده از بافت سنگ مرمر در دکوراسیون را مشاهده می کنید.

۱ – گلدان و جاشمعی :
از سنگ مرمر بصورت اشیاء دکوراتیو می توان در دکوراسیون خانه استفاده کرد . به عنوان مثال جا شمعی، گلدان و کاسه تزئینی ازجنس مرمر می تواند تاثیر زیادی در طراحی دکوراسیون فضای شما داشته باشد.
۲ – شومینه :
یک شومینه از جنس سنگ مرمر علاوه بر مقاومت در برابر حرارت ظاهر کلاسیکی به دکوراسیون خانه شما می بخشد . به وسیله شومینه به عنوان یک نقطه ی کانونی، فضایی دنج برای دورهم جمع شدن اعضای خانواده ایجاد می شود.
۳ – میز جلو مبلی :
استفاده از متریال سنگ مرمر برای یک میز جلومبلی، انتخابی عالی است . سنگ مرمر ظاهر شگفت انگیزی به مبلمان شما می بخشد و ضمنا بر روی آن نیازی به استفاده از زیر لیوانی نیست . میزهای جلو مبلی که با استفاده از این متریال ساخته می شوند از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند و درصورت هرگونه کاربرد نامتعارف احتمالی آسیبی به آن نمی رسد.
۴ – هنر :
برای داشتن یک اثر هنری زیبا با ظاهری شبیه سنگ مرمر نیاز به صرف هزینه ی زیادی نیست . نمونه های تصویری زیادی را می توانید بیابید که با استفاده از آن ها می توانید جذابیت و زیبایی مشابه به سنگ مرمر واقعی را به فضای دکوراسیون خود بیافزایید .
۵ – نورپردازی :
امروزه می توانیم استفاده از سنگ مرمر را در همه جا مشاهده کنیم . به عنوان مثال حتی وسایل روشنایی از جنس مرمرتولید می شوند . اگر به دنبال یک چراغ آویز و یا یک آباژور هستید این شانس را دارید که بتوانید یکی از انواع مرمری آن را پیدا کنید .
۶ – کاغذ دیواری :
پوشش های دیواری با ظاهری شبیه به مرمر، فضای شما را از حالت یکنواختی خارج کرده و آن را از یک محیط کسل کننده به یک محیط شیک و زیبا تبدیل می کند .
۷ – کوسن، بالش و پتو :
ممکن است باور این موضوع سخت باشد که متریالی مانند سنگ مرمر بتواند تا این اندازه برای نوازش نرم و لطیف باشد .اما زمانی که کوسن هایی که در روکش آنها از سنگ مرمر الهام گرفته شده است را بغل کنید می توانید حسی گرم و نرم را تجربه کنید.