۲۸ نمونه دکوراسیون داخلی شگفت انگیز در خانه‌های زیر ۹۲ متر مربع (بخش اول)

خانه‌های مختلف در سایزهای متفاوتی ساخته می‌شوند. خانه‌ای که از دید فردی کوچک است، ممکن است از نگاه فرد دیگری به وسعت یک کاخ باشد. خانه‌هایی که بیشتر در اطرافمان می‌بینیم بیشتر در اندازه‌های زیر ۱۰۰ متر ساخته می‌شوند، به همین دلیل امروز به بررسی دکوراسیون داخلی شگفت‌انگیز خانه‌های زیر ۹۲ مترمربع خواهیم پرداخت که تعداد زیادی از خانه‌های شهر را تشکیل می‌دهند. مبلمان چندمنظوره، دکورهای هوشمندانه و از همه مهم‌تر نوع نگرش می‌تواند در بزرگ یا کوچک نمایان شدن خانه، نقش بسزایی بازی کنند. در این مقاله و بخش‌های بعدی آن ۲۸ نمونه از دکوراسیون‌های داخلی خانه‌های زیر ۹۲ مترمربع را باهم بررسی خواهیم کرد. پس از آشنایی با این خانه‌ها مطمئناً خواهید دید که تا چه اندازه دکوراسیون یک خانه می‌تواند در بزرگ دیده شدن یک خانه مؤثر باشد.

خانه‌ی کافمن در هلند
خانه‌ی کافمن در هلند

۱. خانه‌ی کافمن

اطلاعات خانه: ۷۵ مترمربع، دارای یک خواب و یک حمام

موقعیت: منطقه شونینگین در هلند

اولین خانه‌ای که باهم بررسی می‌کنیم خانه‌ای در هلند است که به آفکه کافمن و گربه‌اش تعلق دارد. این خانم که خود طراح صنعتی است، خانه‌ای کوچک با طراحی فوق‌العاده‌ای دارد. بهره‌گیری از طراحی داخلی رنگارنگ و سفید و استفاده از کفپوش و دیوارهای سفید و آبی به‌کل اشیاء خانه جان داده است. اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن از طریق یک پله کم ارتفاع از هم جداشده‌اند. برای اینکه فضای اتاق‌ خسته‌کننده به نظر نرسد، بر روی دیوارهای آن، پرنده‌های کوچکی که در حال پروازند، طراحی‌شده‌اند که بسیار واقعی به نظر می‌رسند و جوی آرام به اتاق بخشیده‌اند.

خانه‌ی کافمن

خانه‌ی کافمن

این طراح صنعتی، خانه خود را از وسایل دست‌دومی که آن‌ها را تعمیر یا تغییر رنگ داده است، پرکرده است. او که عاشق گشت‌وگذار در بازارهای دست دو فروشی است، در این مکان‌ها وسایلی تک و ممتاز پیدا می‌کند و باسلیقه خود آن‌ها را با وسایل خانه هماهنگ می‌کند. برای مثال به‌عنوان میز جلو مبلی، از یک صندوق فلزی کهنه استفاده کرده که آن را به رنگ سفید درآورده است. همچنین میز و صندلی‌های غذاخوری که چوبی و قدیمی هستند را با رویه‌ای جدید و رنگی به‌روز کرده است. اما پایه‌ها را برای حفظ ترکیب کهنگی و تازگی و حس نوستالژیک آن‌ها، به همان شکل اولیه نگه‌داشته است.

خانه‌ی ویلیامز در آمریکا

خانه‌ی ویلیامز در آمریکا

۲. خانه‌ی ویلیامز

سایز خانه: ۸ متر مربع

موقعیت: واشنگتون، آمریکا

صاحب این خانه دی ویلیامز است. خانه این خانم آشپزخانه‌ای دارد که یک اجاق تک شعله ای و سینکی کوچک در طرف چپ آن قرارگرفته است. کل نیازمندی‌های صاحب‌خانه اعم از چای درست کردن و مسواک زدن به‌وسیله این سینک و دو گالون آب، برطرف می‌شود. از تخته‌ای کوچکی به‌عنوان تختخواب استفاده‌شده است. در طرف مقابل سینک، توالت کوچکی نیز موجود است. اما حمام کردن صاحب‌خانه در منزل دوستان یا محل کار وی انجام می‌پذیرد.

خانه‌ی کارنی در ویومینگ

خانه‌ی کارنی در ویومینگ

۳. خانه‌ی کارنی

سایز: ۹۱ متر مربع

موقعیت: ویومینگ، آمریکا

الین و جان کارنی در ایالت ویومینگ خانه‌ی رؤیاهای خود را ساخته‌اند و در آن زندگی می‌کنند. این خانه دارای پنجره‌های سرتاسری در یک طرف دیوار است که منظره‌ای فوق‌العاده را نشان می‌دهند و سبب روشن شدن منزل می‌شوند. همچنین محیط آشپزخانه و سالن نشیمن بدون هیچ دیواری، ادغام‌شده‌اند. پشت دیوار آشپزخانه، اتاق‌خواب قرارگرفته است که یک‌طرف دیوار آن نیز پنجره است که فضا را بازتر نشان می‌دهد.

خانه‌ی معماران آلن و کیلکین

خانه‌ی معماران آلن و کیلکین

۴. خانه‌ی معماران آلن و کیلکین

سایز: ۳۲ مترمربع

موقعیت: منهتن

این خانه که برای یک بیوه‌ی بازنشسته ساخته‌شده است، دارای آشپزخانه‌ی کوچک بازی در کنار سالن نشیمن و کف پارکت است. کمد دیواری که قسمتی از آن به‌صورت قفسه‌های باز و قسمتی دیگر که کمد و کشو دارد، در سالن نشیمن قرارگرفته است و تلویزیون داخل آن جای گرفته است. روبروی آن مبل راحتی چند نفره‌ای قرار داده‌شده است و اتاق‌خواب کوچک از طریق کرکره‌های چوبی از سالن جداشده است که این کرکره‌ها می‌توانند بازشوند.

خانه‌ی میلر

خانه‌ی میلر

۵. خانه‌ی میلر

سایز: ۱۲.۵ مترمربع

موقعیت: اورگان

تاد میلر معمار خانه‌ی میلر بر آن شد که با طراحی و ساخت خانه‌ای بر اساس نیازهای مشتری ژاپنی خود، خانه‌ای بسازد که هم هزینه‌ی مناسبی داشته باشد و هم مطابق باسلیقه مشتری باشد. این خانه‌ی کوچک در داخل کانکسی طراحی‌شده که کاملاً چوبی است. در این خانه‌ی کوچک، از چوب‌های شکسته شده برای دکور و جایگاهی برای لوسترهای جلو دری استفاده‌شده است.

اتاق چای خوری خانه‌ی میلر

اتاق چای خوری خانه‌ی میلر

قسمت جالب‌توجه در این خانه، اتاقی است که از آن به‌عنوان چای‌خانه استفاده می‌شود که تماماً همانند چای‌خانه‌های ژاپنی طراحی‌شده است. برای دسترسی به قسمت فوقانی خانه که درواقع محل خواب مشتری است، از یک نردبان استفاده می‌شود. این نردبان قابلیت جابه‌جایی دارد. به این صورت لازم نیست که همیشه سر راه و وسط خانه باشد و می‌توان آن را در گوشه‌ای قرارداد و تنها هنگامی‌که صاحب‌خانه به آن نیاز دارد، سر جایش قرار گیرد.

خانه‌ی کالینز

خانه‌ی کالینز

۶. خانه‌ی کالینز

اطلاعات خانه: ۸۴ مترمربع، ۲ اتاق‌خواب و ۲ حمام.

موقعیت: کالیفرنیا

طراح داخلی کلارک کالینز، در کالیفرنیا خانه‌ای مجهز و زیبا برای خودساخته است. شومینه‌ی این خانه با قاب آجری، هماهنگی بسیاری با دیوارهای سفید اتاق نشیمن دارد که در کنار مبل سفیدرنگ و صندلی حصیری، فضایی صمیمی به وجود آورده است. خانه‌ی کالینز آشپزخانه‌ای دارد که در دو طرف آن کابینت‌های فراوانی برای منظم نگه‌داشتن محیط، نصب شده اند. یکی از اتاق‌ها در طبقه بالا و دیگری نیز در طبقه پایین قرارگرفته است. وجود کمد و بوفه دیواری از دیگر ویژگی‌های مهم این خانه‌اند که با دکوراسیونی ویژه در کنار کتاب‌ها، تداعی‌کننده حسی فوق‌العاده در فضا هستند.

خانه‌ی زوارت

خانه‌ی زوارت

۷. خانه‌ی زوارت

اطلاعات خانه: ۵۱ مترمربع، ۱ اتاق‌خواب و ۱ حمام.

موقعیت: آمستردام

کیس د زوارت، یک متخصص امور مالی و سرمایه‌گذاری، با کمک آنجا هسپ، طراح داخلی، خانه‌ی ۵۱ مترمربعی خود را تبدیل به خانه‌ای گرم و بسیار راحت با دکوراسیونی ویژه کرده است. برای مثال می‌توان ابتدا به دیوار مسی موجود در خانه اشاره کرد. این دیوار مسی‌رنگ که پشت میز ناهارخوری قرار دارد، حس ویژه‌ای به فضای کوچک خانه بخشیده است. رنگ مشکی میز و همچنین کتابخانه از اینکه محیط حالتی خسته‌کننده داشته باشد، جلوگیری می‌کند.

آشپزخانه ی خانه‌ی زوارت

آشپزخانه ی خانه‌ی زوارت

با اصرار طراح داخلی بر سفید کردن زمین چوبی و تیره خانه، پس از دو هفته زوارت دست به کار شد و خود تمام زمین خانه را به رنگ سفید در آورد. این کار موجب روشن و بزرگتر دیده شدن خانه شد. بر روی دیوارهای سفید خانه از کاشی های رنگ‌آمیزی شده استفاده کرده‌اند.
در آشپزخانه نیز طبقه‌های باز و قابل دسترسی برای نگه داشتن وسایل، نصب شده‌است. انتخاب کمدهای قدیمی جمع‌وجور در اتاق خواب بهترین روش برای اتاق‌های کوچک است که زوارت به زیرکی از این کمد‌ها در خانه‌ی خود بهره برده است.

اگر خانه‌هایی که تا اینجا معرفی کردیم نظرتان را جلب کرده‌اند با ما در بخش‌های بعدی این مقاله همراه باشید تا نمونه‌های بیشتری از این خانه‌های مینیمال را به شما معرفی کنیم.

تصویر خانه کافمن

تصویر خانه کافمن

تصویر خانه ویلیامز

تصویر خانه ویلیامز

تصاویر دیگر خانه کارنی

تصاویر دیگر خانه کارنی

تصاویر دیگر خانه ساخته شده به وسیله آلن و گیلکین

تصاویر دیگر خانه ساخته شده به وسیله آلن و گیلکین

سایر تصاویر خانه میلر

سایر تصاویر خانه میلر

سایر بخش های خانه کالینز

سایر بخش های خانه کالینز

سایر بخش های خانه زورات

سایر بخش های خانه زورات

برگرفته از www.houz.com