10 چیدمان متفاوت در دکوراسیون داخلی
دانستنی های دکوراسیون و چیدمان

۱۰ مدل مبل تک برای ۱۰ چیدمان متفاوت در دکوراسیون داخلی

۵
(۱)
Arm chair
Arm chair

۱. Arm chair (مبل دسته‌دار):

مبل‌های دسته‌دار مسلماً از محبوب‌ترین نوع مبل تک هستند. نه‌تنها به‌این‌علت که ظاهری عالی و استایلی شیک دارند بلکه به این خاطر که بسیار راحت هستند. این مبل‌ها دارای دو دسته راحت و نرم برای استراحت دادن به بازو‌ها هستند. مبل‌های دسته‌دار در متریال‌ها، رنگ‌ها و سایز‌های متنوعی در بازار وجود دارند. این نوع مبل تک با بسیاری از سبک‌های دکوراسیون داخلی هماهنگی دارد.

Slipper chair

Slipper chair

۲. Slipper chair (مبل راحتی پایه کوتاه):

اگر دسته‌های مبل دسته‌دار را از آن بگیرید یک مبل راحتی پایه کوتاه دارید! این مدل مبل بیشتر با خطوط صاف و منظم آن در طراحی‌اش شناخته می‌شود و همانطور که از اسم آن برمی‌آید دارای پایه‌های کوتاه است. این مبل‌های بدون دسته می‌توانند بدون اینکه فضای زیادی اشغال کنند محیطی اضافه برای نشستن در خانه ایجاد کنند. مبل‌های راحتی پایه کوتاه در انواع متنوعی ساخته می‌شوند که با توجه به سلیقه خود می‌توانید رنگ یا طرح موردنظر خود را انتخاب کنید. بعضی از این طرح‌ها تنها ظاهری شیک و فوق‌العاده دارند، در طراحی بعضی دیگر بیشتر به جنبه راحتی مبل توجه شده و در دسته دیگری نیز به هر دو این موارد به یک اندازه توجه شده است. به همین علت شما با توجه به نیاز خود می‌توانید بهترین مدل را برای خانه خود تهیه کنید.

Side chair

Side chair

۳. Side chair (مبل پهلودار):

مبل پهلودار در میان مبل‌های همه‌کاره رتبه‌ای بالا دارد. این مبل با ظاهری ظریف و کوچک، تا حدودی شبیه به مدل باریک‌تر و کوچک‌تر مبل راحتی است. باوجوداینکه این مدل مبل دسته ندارد اما پشتی بلند و بسیار راحتی دارد که می‌تواند آسایش کاربران خود را فراهم کند. طراحی ظریف این مبل موجب شده که کاربردهای آن بسیار فراوان باشد و بتواند مثل یک مبل همه‌کاره عمل کند و در هرجایی حتی کوچک‌ترین فضاها جای بگیرد. این مدل مبل‌های تک به‌اندازه‌ی کافی برای نشستن هنگام خواندن و دیدن تلویزیون راحت هستند. همچنین شما می‌توانید از این مبل در پشت میز ناهارخوری نیز استفاده کنید. همچنین طراحی مبل‌های پهلودار به‌گونه‌ای است که در هر دکوراسیونی هماهنگ می‌شود.

حتما بخوانید:  انتخاب کنسول و تزئین آن آسان است اگر...
Barrel chair

Barrel chair

۴. Barrel chair (مبل بشکه‌ای):

اسم این مبل از طرح بشکه‌ای آن حاصل می‌شود. پشتی مبل حالت گرد دارد و مانند پشت یک بشکه است. این مبل با دسته‌ها و پشتی بلند نشیمنی بسیار راحت را برای استفاده‌کنندگان ایجاد می‌کند. مبل‌های بشکه‌ای با هدف راحتی در درجه اول ساخته شده‌اند. انواع رنگ‌ها و متریال‌هایی که برای ساخت این مبل‌ها استفاده می‌شود باعث شده که مبل‌های بشکه‌ای حالت روستایی و طبیعی زیبایی به خانه شما بدهد.

Lounge chair

Lounge chair

۵. Lounge chair (مبل راحتی):

همان‌طور که از اسم این مبل برمی‌آید مبل راحتی، مبلی برای لم دادن و ریلکس کردن است. این مبل که با هدف راحتی ساخته شده دارای پشتی خمیده به عقب برای تکیه زدن و زیر پایی برای استراحت دادن به پاها است. زیر پایی‌ها می‌توانند همراه صندلی و یا به‌صورت جداگانه خریداری شوند. از این مبل در جاهایی که برای استراحت در نظر گرفته می‌شوند می‌توان بهره برد. نمونه‌های مخصوص فضاهای باز آن در کنار استخر‌ها، پاسیو‌ها و ایوان‌ها بسیار رایج هستند. مدل‌های مبل‌های راحتی در انواع طرح‌های فرمال تا راحتی ساخته می‌شوند. این تنوع اجازه می‌دهد که شما مبلی مناسب با دکوراسیون منزل خود را به‌راحتی پیدا کنید.

Wingback chair

Wingback chair

۶. Wingback chair (مبل پشت بلند):

تعداد کمی از مبل‌های تک مانند مبل پشت بلند جذاب و مطابق مد هستند. پشت بلند این مدل مبل‌ها حالتی شبیه به بال‌های پروانه دارد. این مبل‌ قرن‌ها به‌عنوان یکی از اجزای اصلی در اتاق‌های رسمی خانه چون کتابخانه‌ها استفاده می‌شده است. استفاده از تنها یک مبل تک پشت بلند در هر اتاقی به فضا شخصیت و جذابیت می‌بخشد.

حتما بخوانید:  شستشوی پرده‌های خانه با راحت‌ترین روش‌های ممکن

انواع سنتی‌تر این مبل در فضاهای رسمی جلوه‌ای بهتر دارند اما مدل‌های مدرن‌تر مبل‌های پشت بلند در هر فضایی می‌توانند زیبا باشند. شما می‌توانید از آن‌ها در اتاق نشیمن برای ریلکس شدن استفاده کنید. همچنین از این مبل می‌توان در جلوی یک شومینه یا در ورودی خانه و یا حتی پشت میز بهره برد. حتی می‌توان از مبل‌ها پشت بلند در پشت میز ناهارخوری نیز استفاده کرد. اما توجه داشته باشید که با توجه به جثه‌ی بزرگ این مبل‌ها نمی‌توان از آن‌ها به‌صورت دایره‌ای در اطراف یک میز در تعداد زیاد استفاده کرد.

Club chair

Club chair

۷. Club chair (مبل کلاب):

مبل‌های کلاب اسم خود را از نوع استفاده‌ی معمول خود گرفته‌اند که بیشتر در انجمن‌ها و باشگاه‌های مرسوم قدیمی هستند. دسته‌های بلند و راحت و نشیمن عمیق و نرم باعث شده که مبل‌های تک کلاب جزء اثاثیه‌ی بسیار راحت باشد. درواقع اصلی‌ترین هدف این مبل‌ها نیز همان راحتی کاربر هنگام نشستن بر روی آن است. مبل‌های تک کلاب در اتاق نشیمن نیز می‌توانند خیلی خوب به نظر بیایند. طراحی راحت و صمیمی این مبل آن را به گزینه‌ای خوب برای لم دادن و کتاب خواندن بر روی آن تبدیل می‌کند. بسیاری از کاربران این مبل آن را نزدیک به شومینه یا وسایل گرمایش خانه قرار می‌دهند.

Papasan chair

Papasan chair

۸. Papasan chair (مبل پاپاسان):

شاید هیچ‌یک از مبل‌های تک به‌اندازه‌ی مبل پاپاسان ظاهری تک و ویژه نداشته باشند. این مبل‌ها شامل یک پایه چوبی که بیشتر از جنس چوب خیزران است و یک نشیمن یک تکه‌ی راحت و نرم است که داخل پایه قرار گرفته است. شکل کلی مبل پاپاسان شبیه به یک بشقاب عمیق است. با اینکه این مدل مبل مانند گذشته محبوب نیست اما همچنان گزینه‌ای مناسب برای فضاهایی است که انتخاب اولشان راحتی است. این مبل‌ها به‌سادگی در هر دکوراسیونی هماهنگ می‌شوند و می‌توانند به‌عنوان یک نقطه کانونی در اتاق استفاده گردد.

حتما بخوانید:  گردش در بازار مبلمان منزل به روایت خوگر (قسمت سوم)
Convertible chair

Convertible chair

۹. Convertible chair (مبل متغیر):

مبل تکی متغیر همان‌طور که از اسم آن برمی‌آید قابلیت تغییر و تبدیل به اشکال متفاوت را دارد. این مبل همه‌کاره دارای پشتی و نشیمن انعطاف‌پذیر و قابل تنظیم است. اگر از این مبل در خانه خود استفاده کنید می‌توانید هر موقع که احساس خستگی می‌کنید پشتی آن را بخوابانید و فضایی برای دراز کشیدن و استراحت ایجاد کنید. بیشتر مبل‌های متغیر دارای فریم فلزی محکم هستند. نشیمن آن‌ها راحت و نرم است و در بیشتر مواقع بدون دسته هستند. گاهی یک زیر پایی هم همراه مبل‌های متغیر فروخته می‌شود تا راحتی آن را دوچندان کند.

Balloon chair

Balloon chair

۱۰. Balloon chair (مبل بالونی):

یکی دیگر از مبل‌های تک با ظاهری ویژه و یکتا مبل‌های بالونی هستند. این مبل‌ها دارای پشتی گردی هستند که شکل بالون را به ذهن القا می‌کنند. مبل‌های بالونی دارای دسته‌هایی است که مبل را محصور کرده‌اند و نشیمنی که عمیق است. بعضی از مبل‌های بالونی را با زیر پایی به فروش می‌رسانند تا هنگام متمایل کردن مبل به عقب و تکیه دادن به آن جای پای راحتی برای خود ایجاد کنید. این مدل مبل در انواع رنگ‌ها و جنس‌ها در بازار پیدا می‌شوند و می‌توان از آن‌ها در هر اتاق و هر دکوراسیونی بهره برد. نوع دیگری از مبل‌های بالونی دارای زنجیر یا طنابی هستند که امکان آویزان کردن آن‌ها از دیوار را به کاربر می‌دهند. مبل‌های بالونی در طرح‌های کلاسیک و مدرن تولید می‌شوند که همین امر تنوع فراوانی به آن‌ها داده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط