۱۰طراحی مدرن و استثنایی برای مبلمان

طراحان مبلمان های مدرن تلاش بر طراحی مبلمان هایی با ایده های تازه دارند. مبلمان هایی که فضای کمتری را اشغال کنند یا در عین حال بتوانند چندین کارایی داشته باشند. هدف اصلی آنها استفاده از مواد اولیه ی مرغوب با مناسب ترین هزینه است. ایجاد طیف های رنگی جذاب و استفاده از کمترین قطعات برای ساخت مبلمان از دیگر اهداف آنها می باشد.
برای مثال یک تخت که بتواند به مبل تبدیل شود و یا طراحی یک صندلی یا پوف… بسته به نیاز شما.
ما نسلی هستیم که تلاشمان بر آن است از زمان و مکان حداکثر استفاده را ببریم. پس چرا برای محیط کار یا زندگیمان از مبلمان هایی که می توانند چندین قابلیت را هم زمان داشته باشند استفاده نکنیم؟در اینجا چندین ایده ی بسیار خلاقانه برای الهام گرفتن شما از نمونه مبلمان های طراحان برتر دنیا گردآوری شده است.

حس خوب تاب خوردن بر روی تخت خواب

طراح: Jeo Manus

از بین طراحی های مبلمان های مدرن، این تخت جذاب با قابلیت حرکت نَنو برای خواب و آرامش گرفتن در طول روز بسیار مناسب طراحی شده. می توان از این تخت فلزی در داخل و یا خارج از فضای منزل استفاده کرد. مواد اولیه برای ساخت این تخت عناصری هستند که با محیط زیست سازگارند. این تخت منحصر به فرد در ۴ سایز طراحی و تولید شده است. همچنین در بسته بندی این تخت بست هایی تعبیه شده تا اگر تمایل به ثابت کردن تخت از حالت نوسانی داشتین، به راحتی با دستور العمل های موجود در آن بتوانید آنرا از نوسان نگه دارید.

صندلی ابریشمی بازیافتی- مبل تک نفره و میز عسلی

طراح: Meb Rure

هر ساله میلیون ها تن از باقی مانده ی پارچه ها به محل دفن زباله فرستاده می شود.با توجه به این روند، Meb Rure مجموعه مبلمانی با ضایعات پارچه های ابریشم طراحی و اجرا کرده است.این مجموعه ی سازگار با محیط زیست شامل یک ست سه تایی از یک صندلی راحتی، یک صندلی به سبک عثمانی و میز عسلی کوتاه است. همه ی اجزا این ترکیب راحت هستند و رنگ و طرحی مدرن و زنده دارند.

مبلمان راحتی با طرح کاپ کیک

طراح: Boggy Chan

این مجموعه ی خوشمزه از مبلمان برای طرفداران شیرینی و کاپ کیک طراحی شده. هر کدام از این کاپ کیک ها در زیرشان پایه ای برای تنظیم سطح ارتفاعشان تعبیه شده که آن را برای کاربران در هر سنی قابل استفاده می کند.

جایی برای پیرمرد ها نیست!

طراح: Lanzavecchia + Wai
ایده ی زیر نبوغی در طراحی میز برای افراد مسن است که ترکیبی از مبلمان و عصایی جهت کمک برای تعادل در تحرکت داشتنشان می باشد. این ایده زمانی آغاز شد که خانم مسنی از عدم توانایی خود برای حمل حتی یک فنجان قهوه برای همسرش ناراحت بود که در نهایت به طراحی یک میز حمل قهوه توسط نوه ی او انجامید.این میز با طراحی بسیار ساده اش می تواند به حمل چای و قوه کمک کند زیرا در زیر آن چرخ هایی تعبیه شده که می توان به راحتی آنرا حمل کرد و دسته ی آن به شکل عصا است تا به راحتی در دست جای بگیرد و افراد مسن با تکیه بر آن بتوانند به راحتی حرکت کنند.

ست مبلمان چند منظوره

توسط: Michele Franzina) Venezia homedesign)
مجموعه مبلمان اداری دنج و جمع و جور چند منظوره ای که می توانید در کم ترین فضا ها برای خودتان محیط کار مستقلی داشته باشید. شما به راحتی می توانید این صندلی را به وسیله ی بالا کشیدن سطح نشیمن آن به میز کوچکی برای قرار گیری لپتاپ و وسایل کارتان تبدیل کنید.

صندلی بلوکی

توسط Scott Jones

این مبل ساخته شده از بخش های کوچک کوچک و قطعه ای است که چیدمان آن قابل تنظیم است و حداقل ۶ نفر می توانند ازهمزمان از آن استفاده کنند. با استفاده از مکعب های قابل جا به جایی این مبل، به راحتی می توان اجزا آن را کم و زیاد کرد و فرم دلخواه را ایجاد نمود و به مدل های بسیاری چیدمانش را تغییر داد.

صندلی Nuvola Di Luce

توسط Thesia Progetti

یک صندلی دو کاره که مزیت دیگر آن این است که می توان از آن به عنوان یک منبع روشنایی با نورپردازی یکنواخت در اتاق استفاده کرد. و با توجه به گفته ی تولید کننده ی آن می توان از آن حداقل برای ۱۰۰ سال استفاده کرد، حتی اگر به صورت روزانه و مداوم مورد استفاده قرار گیرد. این مبل در سه رنگ: طبیعی، سفید و مشکی تولید و عرضه می شود.

جعبه ها

توسط Tyrone Stoddart

طراحی مجموعه ای از مبلمان مدرن که راحت است و سازگاری بالایی دارد تا شما بتوانید به راحتی به انجام کارهایتان برای مدتی طولانی بپردازید.این میز می تواند محل مناسبی برای کار با لپ تاپ باشد و یا میزی برای صرف چای و قهوه.

آن را به نام “جعبه ” نام گذاری کرده اند زیرا تمام قطعات آن از جمله لامپ رومیزی و صندلی های چارپایه می توانند به راحتی و تحت الگویی که برای چیدمانشان در نظر گرفته شده از هم جدا شوند و درون جعبه شان قرار بگیرند تا حمل آسانی داشته باشند.

مبل سالنی قابل تبدیل

توسط Solovyov Design

دو طراح بلاروسی، ماریا و ایگور از شرکت Solovyov Design توانایی خلق و تولید مبمان های شگفت آور و خلاق را دارند. آنها به دنبال راحتی و زیبایی توام با هم و ایجاد قابلیت های مختلف در مبلمان هایشان هستند.

در این مبل سالنی ایده ای که به کار گرفته اند قابلیت تبدیل شدن مبل به شکل های مختلف با زیر پایی یا بدون آن بوده که بتوان به عنوان تخت حتی از آن استفاده کرد.

تخت خواب چند منظوره ی Ted

توسط Volen Valentinov

محصولی که در تصویر زیرمشاهده می کنید با ایده ی خلاقانه ای برای چند منظوره محصول جهت استفاده به عنوان یک صندلی راحتی یا پوف کار و همچنین تخت خواب طراحی و ارایه شده است.

این تخت برای اولین بار در نمایشگاه مبلمان در سال ۲۰۱۳ رونمایی شد. این تخت بسیار سبک است و ضد آب می باشد و سازگار با محیط زیست است.