۲۸ نمونه دکوراسیون داخلی شگفت انگیز در خانه های زیر ۹۲ متر مربع (بخش دوم)

در بخش اول مقاله ۷ مورد از ۲۸ نمونه خانه‌های زیر ۹۲ مترمربع را به شما معرفی کردیم و نشان دادیم که چطور می‌توان خانه‌های کوچک را به بهترین شکل زیبا و کارا کرد. در این بخش نیز ۷ مورد دیگر از این خانه‌ها را باهم بررسی خواهیم کرد.

خانه‌ی گاگنون در فلوریدا
خانه‌ی گاگنون در فلوریدا

۸. خانه‌ی گاگنون

اطلاعات خانه: ۶۹ مترمربع، ۲ اتاق‌خواب و ۱ حمام.

موقعیت: فلوریدا

خانه‌ی گاگون متعلق به کیتی گاگون، طراح و فروشنده مبلمان، و سگ‌های اوست. رنگ سفید دیوارها به‌علاوه مبلمان مناسب و استفاده از آینه بزرگ سبب بزرگ نشان دادن خانه و ایجاد فضایی گرم شده است. میز نهارخوری دو نفره در گوشه‌ی دنجی از خانه جا گرفته است که فضای بسیارکمی را اشغال می‌کند. اتاق‌ها با وسایل کم اما کاربردی و به‌صورت بسیار منظمی چیده شده‌اند. طاقچه‌های دیواری سبب شده که با قرار دادن اشیاء زیبا بر روی آن‌ها، هم محیطی شگفت‌انگیز به وجود آید و هم به‌دوراز آشفتگی، سبکی مینیمال پدید آید.

خانه‌ی گاگنون

خانه‌ی گاگنون

یکی از بخش‌های جالب این خانه، اتاقی است که کیتی برای نوه‌ی خود آماده کرده است. این اتاق با مبلی که به تخت تبدیل می‌شود، هم می‌تواند جایی برای خوابیدن باشد و هم‌جایی برای بازی کردن. از دیگر وسایل داخل این اتاق می‌توان به یک آشپزخانه اسباب‌بازی اشاره کرد که به بهترین شکل با فضای اتاق هماهنگ شده است.

خانه‌ی چان در سان فرانسیسکو

خانه‌ی چان در سان فرانسیسکو

۹. خانه‌ی چان

اطلاعات خانه: ۷۰ متر، ۲ اتاق خواب، ۱ حمام.

موقعیت: سان‌فرانسیسکو

خانه‌ی چان متعلق به بلاگر معروف، جین چان همراه همسرش جورج هو، طراح ویژوال و دو دختر کوچکشان است. جورج و جین با بهره‌گیری از خطوط صاف و مشخص بهترین استفاده را از خانه‌ی کوچک و دو خوابه‌شان کرده‌اند. استفاده از مبلمان سرمه‌ای رنگ که در تضاد با سفیدی دیوارها هستند، خانه را بی‌نهایت وسیع‌تر از آنچه هست، نشان می‌دهد. کمد سفیدرنگ عریضی بافاصله در زیر تلویزیون وصل شده به دیوار، قرارگرفته و با چیدن حرفه‌ای وسایل موردنیاز روی آن، به خانه نظم غیرقابل‌توصیفی بخشیده است. گلدان‌ها نیز به بهتر شدن فضای خانه کمک فراوانی کرده‌اند.

خانه‌ی چان

خانه‌ی چان

در اتاق‌خواب کودک یک تختخواب دو طبقه و یک قفسه بزرگ برای نگهداری کلیه اسباب‌بازی‌ها، به چشم می‌خورد که به نظم بخشیدن اتاق کمک شایانی کرده است. چان در طراحی خانه خود از تجربیاتش در حوزه مد لباس و طراحی داخلی بهره گرفته است تا فضایی ایجاد کند که هم راحت و صمیمی باشد و هم نشان از استایل شخصی او داشته باشد.

خانه‌ی اسنادگرس در هاوایی

خانه‌ی اسنادگرس در هاوایی

۱۰. خانه‌ی اسنادگرس

سایز خانه: ۲۸ متر مربع

موقعیت: هاوایی

تامی اسنادگرس خانه‌ای ۲۸ مترمربعی در زمینی ۳ هکتاری در دل طبیعت هاوایی برای خودساخته است. این هنرمند و طراح خلاق با سگ خود در خانه‌ای با دیوارهای چوبی زندگی می‌کند. اتاق‌خواب کوچکی در بالای در ورودی قرار دارد که به کمک نردبان به آن وارد می‌شود. مبل سرهم عریضی در گوشه‌ای از اتاق اصلی قرارگرفته است و در کنار آن میز عسلی کوچکی وجود دارد. حمام روباز و دستشویی نیز در بیرون از خانه ساخته‌شده‌اند. هیچ کمد لباسی در این خانه وجود ندارد و لباس‌ها که بر روی چوب‌رختی قرار می‌گیرند، از زائده‌ای که تنه‌های چوبی سقف به وجود آورده اند، آویزان می‌شوند.

خانه‌ی اسنادگرس

خانه‌ی اسنادگرس

شاید جالب‌ترین بخش خانه تامی، آشپزخانه آن باشد. این آشپزخانه که فضایی نیمه‌باز دارد، جایی است که او تمام‌کارهای خود از قبیل طراحی، نقاشی، ارتباطات آنلاین و … خود را در آن انجام می‌دهد. این آشپزخانه چهارچوبی از جنس سدار است و سقفی موج‌دار دارد. شاخه‌های بامبوای که در دیواره‌ها استفاده‌شده‌اند، از فضای روستایی آشپزخانه در برابر طوفان‌ها محافظت می‌کنند. یک میز دست دوم از جنس بامبو نیز در این آشپزخانه وجود دارد که با دیوارها به خوبی هماهنگ شده است.

خانه‌ی نگوین در مونترال

خانه‌ی نگوین در مونترال

۱۱. خانه‌ی نگوین

اطلاعات خانه: ۸۴ مترمربع شامل دو اتاق‌خواب و یک حمام

موقعیت: مونترال

دانشجوی طراحی میشل نگوین و دیوید کلین که به‌عنوان مدیر تجاری مشغول به‌کار است، با بهره‌گیری از طراحی مدرن و استفاده هوشمند از مبلمان، کابینت، کمدها و نردبان بیشترین استفاده را از فضای کوچک خودکرده‌اند، به‌گونه‌ای که به‌طور غیرقابل‌باوری خانه‌ی ۸۴ مترمربعی خود را تبدیل به خانه‌ای با فضای بسیار باز کرده‌اند.

خانه‌ی نگوین

خانه‌ی نگوین

تضاد رنگ قرمز مبلمان، صندلی‌های ناهارخوری سفید و مشکی، با دیوار و کف روشن منزل، کنتراست جالبی را به وجود آورده است. یکی از ویژگی‌های بارز این خانه، وجود مبلمان چندمنظوره است که سبب بازتر شدن فضا شده است. البته قرار گرفتن یک اتاق در طبقه بالا و اتاق دیگری که به‌وسیله نردبان از خانه تفکیک می‌شود، یکی از دلایل مهم بزرگ‌تر شدن خانه است.

خانه‌ی فون سورن در هلند

خانه‌ی فون سورن در هلند

۱۲. خانه‌ی فون سورن

اطلاعات خانه: ۵۵ مترمربع، ۱ اتاق‌خواب و یک حمام.

موقعیت: آمستردام، هلند.

در این خانه ماریوت ون د کوه و تیم فن سورن زندگی می‌کنند. پنجره‌هایی که از همه طرف به خانه نور می‌پاشند، باعث شده‌اند که این زوج بتوانند خانه‌ی خود را با ترکیب رنگ سفید و سیاه طراحی کنند و آن را از وسایلی که به‌صورت دست‌ساز ایجادشده‌اند، پر کنند. یک طراحی داخلی مملو از وسایل دست‌ساز که در سنخیت با دکور کل خانه هم نیست، حسی جدید و دوست‌داشتنی ایجاد می‌کند.

خانه‌ی فون سورن

خانه‌ی فون سورن

در این خانه از میز نهارخوری، که در یک طرف آن نیمکت و در طرف دیگر صندلی گذاشته‌شده است، برای مطالعه نیز استفاده می‌شود. میز تلویزیون و میز جلو مبلی چرخ‌دار که چوبی و هم‌جنس میز نهارخوری هستند، جلوه ایی بی‌همتا به خانه داده‌اند. دیوارهای خانه به رنگ سفید هستند و مبلمان به رنگ مشکی و خاکستری، میز و تابلوهای چوبی دست‌ساز در همه جای خانه به چشم می‌خورند و حس و حال طبیعت را به خانه آورده‌اند.

خانه‌ی کامرر

خانه‌ی کامرر

۱۳. خانه‌ی کامرر

اطلاعات خانه: ۲۸ مترمربع، ۱ اتاق‌خواب و ۱ حمام.

موقعیت: منهتن، نیویورک.

ویلا کامرر، تولیدکننده‌ی چندرسانه‌ای با استفاده بهینه از کل فضا، خانه‌ای زیبا با چیدمانی هوشمند برای خود ایجاد کرده است. مثلاً به‌کارگیری دیوار آجری خانه برای نصب قفسه کتاب، عکس، اشیاء دست‌ساز و حتی وسایل موردنیاز یکی از روش‌های استفاده‌ی بهینه‌ای است که کامرر در خانه خود از آن بهره برده است.

خانه‌ی کامرر در منهتن

خانه‌ی کامرر در منهتن

محل استراحت از محیط کار و اتاق نشیمن به‌وسیله یک پرده سفیدرنگ، کمد کوچک لباس و چند گلدان زیبا بر روی آن، جداشده است. اختصاص دادن محیطی کوچک به آشپزخانه و نصب وسایل آشپزی بر روی دیوارها و طاقچه‌ها، از خلاقیت‌هایی است که در این محیط کوچک برای هرچه آسوده‌تر زندگی کردن، به کار گرفته شده است.

خانه‌ی دانفورد در ونکوور

خانه‌ی دانفورد در ونکوور

۱۴. خانه‌ی دانفورد

اطلاعات خانه: ۸۰ مترمربع، ۱ اتاق‌خواب و ۱ حمام.

موقعیت: ونکوور

درو دانفورد و مارگوت رابینسون فلسفه‌ای مشترک در طراحی دکوراسیون خانه‌دارند. آن‌ها معتقدند که در دکوراسیون یک خانه تا جایی که امکان دارد باید همه‌چیز را ویرایش و ادیت کرد. اما این به چه معناست؟ به معنای حذف اضافات و استفاده از وسایلی که کاربردی هستند و باسلیقه فردی همخوانی دارند. دانفورد در خانه خود از وسایل، رنگ‌ها و هنری بهره برده است که نشانگر ذوق و سلیقه شخصی خود او است. او و رابینسون از مبلمان دست‌ساز و وسایل دست‌دوم زیبایی در خانه خود بهره برده‌اند. همچنین علاقه آن‌ها به موسیقی در طراحی خانه‌شان کاملاً مشهود است. برای مثال تابلوهایی که کاور آلبوم‌های محبوب آن‌هاست، به دیوار متصل شد است.

خانه‌ی دانفورد

خانه‌ی دانفورد

استفاده از رنگ نارنجی که در فرش کوچکی به‌کار گرفته‌شده است، در تضاد بارنگ روشن دیوار و مبلمان است که گرمای فراوانی را به خانه بخشیده است. این دو جوان (صاحب‌خانه) یک کمد ارتشی قدیمی آبی‌رنگ، را جایگزین کمد لباس خودکرده‌اند. کنار این کمد، صندلی نیمه مدرن مشکی قرار داده‌اند و دیوار بالای این صندلی را با تصاویر و نقاشی‌های قدیمی، پرکرده‌اند. این زوج سعی کرده‌اند خانه را با وسایل اضافی پر نکنند. مثلاً در اتاق‌خواب، یک تختخواب دو نفره قرارگرفته است که دیوار بالای آن فرورفتگی دارد و بر روی لبه‌های آن گلدان‌های کوچک گذاشته‌اند. برای جلوگیری از به‌هم‌ریختگی نیز، جالباسی غلتانی را پشت پارچه‌ای سفید پنهان کرده‌اند.

در روزهای آتی، به بررسی سایر خانه های زیر ۹۲ متر خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

تصویر خانه‌ی اسنادگرس
تصویر خانه‌ی اسنادگرس
تصویر خانه‌ی نگوین

تصویر خانه‌ی نگوین

تصویر خانه ی کامرر

تصویر خانه ی کامرر

تصویر خانه ی دانفورد

تصویر خانه ی دانفورد