طراحی فضای بازی جدیدی برای کودکان
سایر فضاهای عمومی

طراحی فضای بازی جدیدی برای کودکان که پر از قسمت های مختلف رنگی است.

۰
(۰)

از زمان پیشرفت سریع سیستم آموزش در چین،اخیرا ششمین شعبه جعبه خانوادگی (Family Box ) در Qingdao چین افتتاح شد.طراحی شرکت برای این مجموعه دردو طبقه با مساحت ۴۴۰۰ متر مربع انجام شده است که شامل استخر شنای کودکان ، کلاس درس ، محوطه باز برای بازی و کافه میباشد.

این محیط( اصطلاحا جعبه خانوادگی) در گوشه ی مرکز خرید واقع شده است که دارای بخش ها و نواحی تغییر پذیر و قابل استفاده برای عموم است و دارای قسمت هایی مثل کتابخانه، بخش خرید، کلاس هایی برای امتحان و آزمایش کردن بچه ها و مشتریان علاقه مند می باشد. همچنین افرادی که در این مجموعه عضو هستند به استخر و بخش های متنوع دیگر موجود در این مجموعه هدایت می شوند .

رنگ های اصلی زرد،آبی و سبز، نماد شهر Qingda هستند و هر یک نشانگر بخشی از طراحی مخصوصی می باشد که برای کودکان انجام شده است و کودکان این رنگ ها را می شناسند و به نظرشان آشناست.
شرکت طراح، زمین و پله ها را زرد طراحی کرده اند ، در عین حال محیط های هوشمند چند منظوره آبی طراحی کرده اند، و دیوار های معمول را به احجام برش داده شده سبز تبدیل کرده اند تا به درخواست فضای بیشتر برای برنامه های مختلف پاسخ داده شود. ( فضای مفید منظور است نه فضای اضافی بدون استفاده)

وقتی فضا بسته است، اتاق ها و محوطه بازی به صورت جداگانه و مستقل برای کلاس ها یا فعالیت های گروهی عمل میکنند ولی فضا می تواند با دیوار های متحرک باز شوند. برای مثال ادغام این مجموعه با کتابخانه برای گروه های بزرگسالان ، قصه گویی یا تبدیل به صحنه نمایش که در آن بینندگان می توانند نمایش کوچکی را از صندلی های پلکانی ببینند.

حتما بخوانید:  لوستر اتاق بچه

راه پله مرکزی می تواند به سینما تبدیل شود، بدون نیاز به ادغام دوران عمودی پله ها.بخشی از پله ها به عنوان فضای نشیمن عمل کرده و یک صفحه نمایش در طول سالن پایین آورده می شود.
با فاصله گرفتن از طرح آموزشی سنتی که آموزش و بازی را به محیط بازی طراحی شده و کلاس های درس بسته شده محدود میکند،احجام هوشمند که به طور گسترده پخش شده اند، شامل انواع عناصر برای مشغول و جذب کردن بچه ها با بازی و آموزش است.

ترجمه و گردآوری : مونا صباغیان

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط