طراحی آرمانی
سبک زندگی

طراحی آرمانی ، ضمن آنکه از تکنولوژی در حد اعلا بهره می برد بالاترین فلسفه زندگی را نیز در خود دارد.

۰
(۰)

او در طی سالها طرح ها ی زیادی را به تولید رسانده است اما سوال اصلی برای او همیشه این بوده است که زندگی کجاست .انرژی زندگی کجاست و شاید این بیش از یک سوال برای او بوده است.

برای پاسخ به اینکه زندگی چیست؟ شروع به تفکر کردم به طریقی دیگر و با زاویه ای دیگر به زندگی نگریستم، و این روش دیگری برای سوال در مورد مینیمم بود.

در انسان و در گیاه، زندگی یک مسیر است، یک راه است، مسیر زندگی شبیه مسیر طی شده از مدل اولیه تا ایجاد یک کالاست.
اگر شما به فرم یک بدن نگاه کنید ، به خطوط یک هیکل ، خیلی هیجان انگیز است، به مانند یک معجزه است ، یا یک گیاه را هنگامی که می نگرید، علی الرغم ظاهر ساده آن درونش مملو از انرژی و زندگی است.

در قیافه یک گیاه و یا یک گل با یک نظر سطحی، تقریبا هیچ چیز خاصی وجود ندارد ، اما بیشتر که دقت می کنید ، چیزی خیلی خاص در آن وجود می یابید ، شبیه یک معجزه و این دلیل روش جدید طراحی است که من در پیش گرفته ام ، طراحی ارگانیک.

اما بخش دیگری از طراحی را که فیلیپ استارک اصرار بر آن دارد، طراحی بر اساس طبیعت و یا با الهام از آن است،
او عقیده دارد که طبیعت عاشق اقتصاد است، البته اقتصاد به معنی خاص آن.
وی به منظور تشریح ارتباط عمیق طبیعت با اقتصاد چنین می گوید:
یک دو شاخه از یک ساقه درخت را نگاه کنید، در نگاه اول هیچ چیز خاصی در آن قابل مشاهده نیست، اما مملو از خلاقیت های الهام بخش و واقعا انقلابی است.

حتما بخوانید:  راهنمای جامع سازماندهی خانه

در طراحی این شیر آب ، در بخش اول هنگامی که از سر این شیر آب به بیرون می پاشد، پاشش از سر این دوش هم احساس زیبائی را به شخص القا می کند و هم آب مورد نیاز شستشو را تامین می کند و از نظر اقتصادی نیز با مقدار کمتری از آب همه این عملیات انجام می شود که البته بسیار مهم است.

در اینجا دو موقعیت یا وضعیت اقتصادی وجود دارد ، با دو مقدار از پاشش به جهت کنترل بیشتر مصرف آب.
در مجموع این طرحی ارگانیک ، نچرال و انسانی می باشد و شاید آنرا بتوانیم خطی آرمانی نام نهیم .

از جهت دیگر تماس میان آب و فلز مناسب نیست، به همین علت در تمام طول مسیر آب در این وسیله از لوله های جداساز از جنس مناسب استفاده شده است.

در اینجا وسیله ای با تکنولوژی در حد اعلا خلق شده است، وسیله ای انقلابی که بالاترین فلسفه زندگی را در خود دارد. وسیله ای نجات بخش و اقتصادی به معنی خاص آن، وسیله ای ارگانیک ، منطبق بر اصول طبیعت و با خطی کاملا انسانی، شاید بتوانیم این خط طراحی را در مجموع طراحی آرمانی بنامیم.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط