دفتر مرکزی ÖBB،به طراحی INNOCAD Architecture
فضای اداری

دفتر مرکزی ÖBB،به طراحی INNOCAD Architecture

۰
(۰)

CI در واقع یک الگوریتم جدید بود که به عنوان یک ابزار کلیدی در طراحی،مورد استفاده ی ÖBB قرار گرفت.INNOCAD ،قلب این پروژه را ،در اتحاد با عناصر دیگر پروژه ،طراحی کرد.یک صفحه نمایش ۶/٣ کیلومتری ،که قابلیت حرکت در تمام ٢٣ طبقه را داشته و یک سفر با ارزش به اتریش و منطقه بندی و کیفیت شرایط جوی و صوتی را نشان می دهد.

صحنه های روی این صفحه نمایش ،هم با سرعت زیاد و هم با سرعت کم به نمایش در می آیند و فضایی منحصر به فرد را به وجود می آورند.استراتژی عملی این طرح،افزایش ارتباطات،به ویژه ارتباط های خود جوش و ساخت یک فضای کاری مدرن است.هم زمان با طراحی کف،موضوع اختصاص دادن منطقه ی پر جنب و جوش و باز در مرکز ، برای ارتباط و طرح موضوعات مختلف مطرح می شود.پوشش کف در این منطقه قابلیت تغییر دارد و فضای این منطقه را بازتاب می دهد.

در فضای کاری ،صفحه نمایش به عنوان یک حائل بین منطقه ی ارتباط و اتاق های کناری است.از یک طرف ،جنب و جوش و تعامل ضمنی و از سوی دیگر آرامش ، توسط یک صفحه آکوستیک ،از هم جدا می شوند و یک محیط ایده آل برای تمرکز را ایجاد می کند.
مناطق باز و بسته ی ارتباطات و نیز مناطق خروجی،در امتداد ناحیه ی میانی،برای ایجاد مرکزی ارتباطی و تداخل نداشتن آن با محیط های اصلی کار ،ایجاد می شوند.

در لابی چند منظوره Sky نیز اتاق های تقسیم، مناطق مختلف را با نورها و گرافیک های تولیدی ،از هم جدا می سازد.طرح های انتزاعی گرافیکی را می توان با نور ،به رنگ های متغیر RGB(قرمز،سبز،آبی) اصلاح کرد.بسته به رنگ نور، طرح های گرافیکی تغییر می کنند.با خنثی کردن رنگ ها، تصاویر گرافیکی شروع به حرکت و تغییر می کنند و بر اساس موقعیت ،به دو صورت استاتیکی یا دینامیکی مورد استفاده قرار می گیرند.
معمار: INNOCAD Architecture
موقعیت: Vienna, Austria
تیم طراحی : Oliver Kupfner Dominik Gladik, Harald Glanz, Jörg Kindermann, Martin Lesjak Michael Petar, Paul Plankensteiner
مساحت :۳۰۰۰۰ متر مربع

حتما بخوانید:  برترین دفاتر اداری –(دفتر Shopify در شهر تورنتو)

ترجمه و گردآوری : مونا صباغیان

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط