انتخاب صندلی اپن
راهنمای خرید

انتخاب صندلی اپن راحت‌تر است اگر انواع آن را بشناسید (قسمت دوم)

۰
(۰)
انواع پایه صندلی اپن
انواع پایه صندلی اپن

پایه صندلی اپن

صندلی‌های اپن در ابتدا به صورت چهارپایه طراحی شدند اما امروزه به منظور ایجاد فضای بیشتر برای حرکت پای افراد صندلی‌های تک‌پایه محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. اندازه و شکل پایهصندلی اپننقش مهمی در تعادل کاربران در هنگام نشستن دارد. پایه صندلی‌های پیشخوان را معمولاً به دو صورت صاف و گنبدی شکل می‌سازند که هر یک از این دو نوع نیز به شکل مربعی و دایره‌ای تولید می‌شوند. کمترین قطر پایه صندلی‌های اپن برای ایجاد تعادل و تحمل وزن کاربران حدود ۵۰ سانتیمتر در نظر گرفته می‌شود. افزون بر این، صندلی اپن تک‌پایه آسیب کمتری به سرامیک و پوشش کف آشپزخانه یا اماکن تجاری وارد می‌کند.

دسته صندلی اپن

دسته صندلی اپن

دسته صندلی اپن

نصب دسته بر روی صندلی اپن چندان مرسوم نیست. چراکه به طور معمول کاربران این نوع صندلی از سطح اپن یا پیشخوان برای تکیه دادن دست‌های خود استفاده می‌کنند. همچنین وجود دسته امکان استفاده افراد چاق و بزرگ جثه از این صندلی را مشکل می‌کند که این موضوع دست‌کم در کافه‌ها و فست فودها مطلوب به نظر نمی‌رسد. با این حال جای هیچ شکی نیست که صندلی‌های پیشخوان دسته‌دار از راحتی بسیار زیادی برخوردارند چراکه علاوه بر دسته ‌دارای تکیه‌گاه نیز هستند.

سبک‌های مختلف صندلی اپن

صندلی‌های اپن در سبک‌های مختلفی تولید می‌شوند و این تنوع به خریداران اجازه می‌دهد تا محصولی مطابق با دکوراسیون منزل یا محیط تجاری خود خریداری کنند. سبک‌های مختلف صندلی اپن عبارتند از:

سبک اپن سبک کانتری (Country)

سبک اپن سبک کانتری (Country)

 • سبک کانتری (Country): صندلی‌های اپن سبک کانتری معمولاً به طور کامل از چوب ساخته می‌شوند و گاهی با رنگ و لعاب آنها را تزئین می‌کنند. این سبک نمایی محلی و قدیمی دارد.
حتما بخوانید:  یک صندلی اداری مناسب چه ویژگی هایی دارد؟
صندلی اپن سبک Mid-Century

صندلی اپن سبک Mid-Century

 • سبک Mid-Century: دوام و ماندگاری بالا، قیمت مقرون به صرفه و طراحی امروزی از مشخصات همیشگی محصولات سبک Mid-Century بوده است. صندلی اپن سبک Mid-Century تلفیقی از مواد طبیعی (چوب) با مواد مصنوعی نظیر چرم و پارچه است که موجب افزایش کارایی و راحتی آن می‌شود.
صندلی اپن زینی (Saddle)

صندلی اپن زینی (Saddle)

 • صندلی اپن زینی (Saddle): صندلی اپن سبک Saddle با الهام از زین اسب‌های سوارکاری طراحی شده است. این صندلی‌ها از طراحی ساده‌ای برخوردارند و معمولاً فاقد دسته و تکیه‌گاه هستند اما نشیمنی نرم و راحت دارند. از این رو، برای نشستن‌های طولانی مدت مناسب هستند.
صندلی اپن اسکاندیناوی

صندلی اپن اسکاندیناوی

 • صندلی اپن اسکاندیناوی: سبک اسکاندیناوی با وجود سادگی همواره از جذابیت بالایی برخوردار بوده است. معمولاً در این سبک چوب‌های به رنگ روشن و خطوط مستقیم و ظریف مشاهده می‌شود. از این رو صندلی اپن اسکاندیناوی محصولی مناسب برای دکوراسیون‌های سبک مینیمال به شمار می‌آید.
صندلی اپن Barrel

صندلی اپن Barrel

 • صندلی اپن Barrel: این نوع صندلی با الهام از بشکه‌های چوبی قدیمی طراحی شده است و در ساخت آن از مواد طبیعی نظیر چوب و فلز استفاده می‌شود. صندلی اپن Barrel نمایی قدیمی دارد و برای دکوراسیون‌های روستیک و محلی مناسب است.
صندلی اپن روستیک (Rustic)

صندلی اپن روستیک (Rustic)

 • صندلی اپن روستیک (Rustic): محصولات این سبک با الهام از زندگی روستایی قرن نوزدهم و بیستم میلادی کشورهای اروپایی و آمریکایی طراحی می‌شوند. در نتیجه باید منعکس‌کننده سادگی و بافت و رنگ‌های طبیعی باشند. این نوع صندلی‌ها عمدتاً برای دکوراسیون‌هایی با رنگ‌های گرم استفاده می‌شوند.
صندلی اپن مدرن

صندلی اپن مدرن

 • صندلی اپن مدرن: سبک مدرن از تنوع بالایی برخوردار است اما وجه متمایزکننده صندلی اپن مدرن در دیگر مدل‌ها امکانات و قابلیت‌هایی است که استفاده از آن را ساده‌تر می‌کند. صندلی‌های اپن مدرن از مواد نرم و راحت، طراحی ارگونومیک و جک تنظیم ارتفاع برخوردارند که نشستن طولانی مدت را برای کاربران آسان‌تر می‌کند.
حتما بخوانید:  فرش یا کفپوش؛ کدوم یکی رو انتخاب کنم؟
صندلی اپن Retro

صندلی اپن Retro

 • صندلی اپن Retro: صندلی اپن رترو علاوه بر برخورداری از امکانات مدرن نظیر پایه های دیسکی و جک تنظیم ارتفاع، دارای سبکی کلاسیک و منطبق با طراحی‌های دهه ۱۹۷۰ میلادی است. چوب و چرم از جمله مواد پرکاربرد در صندلی اپن Retro هستند. این نوع صندلی به ندرت دکوراسیون مدرن استفاده می‌شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط

صندلی اپن راحت
راهنمای خرید

انتخاب صندلی اپن راحت‌تر است اگر انواع آن را بشناسید (قست اول)

۰
(۰)
انتخاب صندلی اپن راحت‌تر است اگر انواع آن را بشناسید
انتخاب صندلی اپن راحت‌تر است اگر انواع آن را بشناسید

آنچه ما در بازار به‌عنوانصندلی اپنمی‌شناسیم در واقع تنها برای فضای منازل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. از جمله فضاهای متنوع دیگر که صندلی اپن در آن‌ها به کار گرفته می‌شود، کافه‌ها و اغذیه‌فروشی‌های دارای پیشخوان هستند. در حالی که تصور می‌شود صندلی‌های اپن یا پیشخوان تفاوتی با یکدیگر ندارند اما در حقیقت این صندلی‌ها انواع و سبک‌های مختلفی دارند که شناخت آنها می‌تواند به یک خرید بهتر و موفق منجر شود.

ارتفاع مناسب صندلی اپن کوتاه و کانتر

ارتفاع مناسب صندلی اپن کوتاه و کانتر

انواع صندلی اپن

صندلی‌های اپن بر اساس ارتفاع در چهار دسته مختلف تولید می‌شوند. ارتفاع این صندلی‌ها بر اساس ارتفاع اپن آشپزخانه یا پیشخوان تغییر می‌کند. بر این اساس اپن‌ها یا پیشخوان‌ها به چهار دسته کوتاه، کانتر، نرمال و بلند تقسیم می‌شوند. پیشخوان‌های کوتاه ۷۰ تا ۷۶ سانتیمتر ارتفاع دارند و ارتفاع صندلی اپن مناسب آنها نیز باید ۴۳ تا ۴۵ سانتیمتر باشد. کانترها معمولاً دارای ۸۸ تا ۹۱ سانتیمتر ارتفاع هستند و بلندی صندلی‌های آنها نیز باید ۶۰ تا ۶۶ سانتیمتر باشد.

ارتفاع مناسب صندلی اپن نرمال و بلند

ارتفاع مناسب صندلی اپن نرمال و بلند

اپن استاندارد یا نرمال ۱۰۰ تا ۱۰۶ سانتیمتر ارتفاع دارد و نیازمند صندلی‌هایی به ارتفاع ۷۰ تا ۷۶ سانتیمتر است. همچنین اگر تصمیم دارید پیشخوانی بلند داشته باشید بیشترین ارتفاعی که می‌توانید برای آن در نظر بگیرید ۱۱۴ تا ۱۲۱ سانتیمتر است. صندلی مناسب اپن‌های بلند نیز ۸۳ تا ۸۶ سانتیمتر ارتفاع دارد.

فاصله میان صندلی‌های اپن

فاصله میان صندلی‌های اپن

فاصله میان صندلی‌های اپن

صندلی‌های اپن یا پیشخوان برخلاف سایر قطعات مبلمان به طور دائم جابجا می‌شوند. در نتیجه هنگام خرید صندلی اپن باید به فاصله میان آنها و فضای کافی برای حرکت کاربران نیز فکر کنید. به طور معمول یک صندلی اپن باید از گوشه‌های پیشخوان حداقل ۳۵ سانتیمتر فاصله داشته باشد. همچنین فاصله میان صندلی‌ها نیز باید دست‌کم ۷۰ سانتیمتر از یکدیگر باشد.

حتما بخوانید:  راهنمای خرید مبل تختخواب شو
صندلی اپن قابل تنظیم

صندلی اپن قابل تنظیم

مکانیسم صندلی‌های اپن

 • صندلی اپن قابل تنظیم: قابلیت تنظیم از مشخصات دائمی صندلی‌های اپن محسوب نمی‌شود اما در مدل‌های مدرن این ویژگی به‌منظور تنظیم ارتفاع صندلی به قابلیت آنها افزوده شده است. به طور معمول صندلی‌های پیشخوان غذاخوری‌ها، فاقد این قابلیت هستند چراکه جک‌ها هر قدر هم که با کیفیت باشند، ممکن است در اثر استفاده مداوم آسیب ببینند.
صندلی اپن تاشو

صندلی اپن تاشو

 • صندلی اپن تاشو: صندلی‌های تاشو اغلب در فضاهای غیرمسکونی نظیر کافه‌ها و فست فودها استفاده می‌شوند. این صندلی‌ها با قابلیت جمع شدن امکان جابجایی راحت‌تر را فراهم می‌کنند و به فضای کمتری نیاز دارند.
صندلی اپن چرخشی

صندلی اپن چرخشی

 • صندلی اپن چرخشی: صندلی‌های چرخشی نیز از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردارند و با گردش نشیمن صندلی، بلندی آنها تغییر می‌کند. این ویژگی در سبک‌های صنعتی مانند صندلی‌های آزمایشگاهی نیز استفاده می‌شود و در مقایسه با صندلی‌های جک‌دار قدمت بسیار بیشتر و مکانیسم ساده‌تری دارند. صندلی اپن چرخشی معمولاً به دلیل مکانیسم ساده خود از دوام بالاتری برخوردار است و برای محیط‌های عمومی مناسب‌تر است. قابلیت گردش ۳۶۰ درجه نیز از دیگر ویژگی صندلی اپن چرخشی است.
نشیمنگاه صندلی اپن

نشیمنگاه صندلی اپن

نشیمن صندلی اپن

ابعاد نشیمن صندلی اپن نقش مهمی در میزان راحتی آن دارد. البته نخستین عاملی که باید پیش از خرید صندلی اپن مورد توجه قرار گیرد میزان فضایی است که در اختیار دارید. در هر حال کوچک‌ترین نوع صندلی اپن نشیمن‌ قطری (عرض برای نشیمن مربعی) حدود ۳۸ سانتیمتر دارد. قطر استاندارد صندلی‌های پیشخوان نیز حدود ۴۳ سانتیمتر است. با این وجود اگر بیش اندازه به‌راحتی کاربران اهمیت می‌دهید می‌توانید صندلی‌هایی با قطر نشیمن‌ ۵۰ سانتیمتر را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:  قیمت جدید تشک
تکیه‌گاه صندلی اپن

تکیه‌گاه صندلی اپن

تکیه‌گاه صندلی اپن

از دیگر عواملی که پیش از خرید صندلی اپن باید به آن توجه کنید تکیه‌گاه صندلی است. البته این به هیچ‌وجه به معنای بهتر بودن صندلی‌های پشتی‌دار نیست. گاهی اوقات پوشش زیاد اپن با صندلی‌های پشتی‌دار، جلوه و زیبایی آن را می‌گیرد. در هر حال، شکی نیست که وجود یک تکیه‌گاه می‌تواند راحتی بیشتری برای کاربران فراهم کند. همچنین صندلی‌های پشتی‌دار ظاهری کلاسیک‌تر دارند و برای دکوراسیون‌های رسمی مناسب‌تر هستند.

صندلی اپن کلاسیک

صندلی اپن کلاسیک

پشتی صندلی اپن می‌تواند از جنس قسمت نشیمن‌ یا از موادی کاملاً متفاوت ساخته شود. این ویژگی در کنار فرم تکیه‌گاه موجب ایجاد سبک‌های مختلفی در صندلی اپن می‌شود. صندلی‌های کلاسیک معمولاً از تکیه‌گاهی هم‌جنس نشیمن‌ و دارای شکل منحنی، رول و تخت هستند.

انواع صندلی های اپن چوبی

انواع صندلی های اپن چوبی

صندلی‌هایی که از تکیه‌گاه چوبی نیز ساخته می‌شوند دارای انواع متقاطع، نردبانی و بادگیری هستند. این مدل‌ها با دکوراسیون‌های غیر کلاسیک نیز همخوانی دارند و در مقایسه با مدل‌های کلاسیک در نمای پشت از جلوه بیشتری برخوردارند.

زیرپایی در صندلی اپن

زیرپایی در صندلی اپن

زیرپایی در صندلی اپن

زیرپایی یکی از مهم‌ترین بخش‌های صندلی اپن به‌ویژه در مدل‌های با ارتفاع ثابت محسوب می‌شود که در عین سادگی کارایی بالایی دارد. این قطعه که میله‌ای ساده و افقی در قسمت پایین صندلی است، وظیفه ایجاد تعادل برای کاربران را بر عهده دارد. با توجه به اینکه کاربران صندلی اپن قد و وزن متفاوتی دارند، زیرپایی در نشستن و بلند شدن از صندلی به آنها کمک می‌کند.

پهنای زیرپایی صندلی اپن با توجه به پهنای پایه و نشیمن‌ متغیر است اما حداقل باید ۳۶ سانتیمتر طول داشته باشد. ارتفاع پیشنهادی برای زیرپایی نیز حدود ۲۵ سانتیمتر است. در حالی که زیرپایی صندلی اپن از اهمیت بالایی برخوردار است اما باید توجه کنید که آیا خود پیشخوان یا اپن میله یا سطح زیرپایی دارد یا خیر. در این صورت وجود یک زیرپایی دیگر در صندلی اپن لزومی ندارد و چه‌بسا که وجود آن مانعی برای حرکت کاربران باشد.

حتما بخوانید:  بهترین انواع صندلی اپن تهران را چطور پیدا کنیم؟

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط