یک مجموعه مبلمان ویژه به عنوان مجموعه ای از قبیله ی توکیو

“شرکت طراحی سنگاپوری به نام +Industry مجموعه ای از کالای مبلمان را برای نمایش در نمایشگاه توکیو ۲۰۱۵ آماده نمود.

مجموعه ای که از ۲۲ آیتم تشکیل شده است، صندلی، چهارپایه ، قفسه ها و میزها ، همه آنها برای به نمایش گذاشتن در نمایشگاه توکیو(کالاهای مزونی آسیا) ۲۰۱۵ طراحی شده است. همه طراحی ها ساده هستند و اندازه آنها جمع و جور در نظر گرفته شده است.

مواد اصلی مورد استفاده از چوب بلوط جامد برای فریم های آن و برخی از گچ شن و ماسه های آتشفشانی که برای صفحه های رویه در نظر گرفته شده است. این ها با برخی از مواد از درخت خون سیاوشان ، بامبو دست ساز توسط صنعتگران محلی فیلیپین ترکیب شده اند. تمامی این موارد چنان در کنار هم چیده شده اند که مفهومی بسیار فراتر از جزء جزء آنها شکل گرفته است.

مجموعه ای از مبلمان مخصوص “+Idustry” که یک کمپانی سنگاپوری است ،این شرکت ،اختصاصا تولیدات صنعتی را با تولیدات صنایع دستی محلی در سرتاسر آسیا درهم آمیخته است.

به منظور تناسب با محیط زندگی مدرن شهری، طرح ها بسیار ساده با اندازه های نسبتا جمع و جور ساخته شده است. مجموعه ای با استفاده از چوب بلوط جامد برای فریم های اصلی و گچ شن و ماسه های آتشفشانی برای صفحات رویه ساخته شده است.

خواص الاستیک بامبو باعث شده است که برای ساپورت بخش پشت نشیمن ها ایده آل باشد. ضمن آنکه المانی موثر در طرح نیزهست.

پایه میزها کاملا از طریق یک لایه از بامبو پوشیده شده است و یا کل میز از بامبو ساخته شده است. با توجه به جزئیات اجرا شده قطعات مصرف شده کاملا در مفهوم مبلمان جذب شده اند.

در مقابل مفاهیم مرسوم طراحی داخلی که به وضوح در اینجا اهمیت بیشتری یافته است، این محصولات و مواد مختلف با همگرایی و عملکرد کامل با هم، مفهومی را ایجاد نموده اند که برای ایجاد حس یک قبیله کوچک و محکم گره بزرگتر و بهتری از مجموع اجزاء آن شکل یافته است.

گرچه با مجموعه کالای عرضه شده می توان خانه ای را با سبکی کاملا متفاوت طراحی و دکور نمود، اما به نظر می رسد که هماهنگ نمودن سایر کالاها با این مجموعه کمی مشکل به نظر می رسد و نیاز است که کالاهای بیشتری با این سبک خاص طراحی و عرضه گردد.

در جزئیات ترکیب امکانات متنوعی وجود دارد و همگی هم زیبا به نظر می رسند.

در عجب می مانیم که این تفکر فوق تصور گروه طراحی اینداستریال پلاس است که این تنوع را از چند آیتم ساده ایجاد نموده است و یا خاصیت ذاتی این آیتم ها است که این امکان را میسر ساخته است.

و اینهم یک نشیمن بسیار ساده اما زیبا و کارا

به منظور نمایش سایر توانائی های گروه طراحی +Industrial چند نمونه از طراحی های خوش ترکیب ایشان را که ناشی از تفکر خلاقشان می باشد درادامه می آوریم. اولین مورد کاملا با حوزه ای که از مبلمان داشتیم هماهنگ است و بخش نورپردازی را تکمیل می نماید.

این هم یک نمونه زیبای رومیزی که با این سبک طراحی شده است

نمایش نمونه سقفی و رومیزی در کنار هم

و این نمونه از میز کار که با دیدگاهی کاملا متفاوت و مدرن طراحی شده است ، به منظور نمایش تنوع توانائی های این گروه

و این هم دیتیل های فنی بسیار پیشرفته این طراحی انجام شده از میز کار