یک مبل راحتی با قابلیت Flat-pack، محصولی جدید از برند Hay

Flat-pack یک شیوه تولید مبلمان است که نخستین بار توسط کمپانی IKEA ابداع و مورد استفاده قرار گرفت. بر این اساس مبلمان‌هایی نظیر میز، مبل راحتی و تخت خواب که معمولاً اندازه‌های بزرگی دارند در هنگام تولید به قطعاتی کوچک و قابل حمل تقسیم می‌شدند که به‌راحتی توسط یک فرد عادی قابل مونتاژ و اتصال به یکدیگر باشند. حال برند Hay پس از سال‌ها همکاری با ایکیا تصمیم گرفته تا این قابلیت را در محصولات خود نیز قرار دهد. این شرکت به‌تازگی یک مبل راحتی با قابلیت Flat-pack به بازار عرضه کرده که کاملاً شبیه به یک مبل راحتی معمولی به نظر می‌رسد.

یک مبل راحتی با قابلیت Flat-pack، محصولی جدید از برند Hay
یک مبل راحتی با قابلیت Flat-pack، محصولی جدید از برند Hay

هنگامی‌که نخستین بار قابلیت Flat-pack در محصولات IKEA مورد استفاده قرار گرفت، بسیاری دلیل آن را نمی‌دانستند. برای بسیاری از مردم و حتی کارشناسان عجیب بود که مونتاژ نهایی یک محصول بر عهده خریدار گذاشته شود. این در حالی بود که بعدها ارزش این‌گونه طراحی مشخص شد.

قابلیت Flat-pack به کارخانه سازنده این امکان را می‌داد تا محصولات خود را با قیمتی ارزان‌تر به بازار عرضه کند. همچنین سرعت ارسال محصولات نیز افزایش می‌یافت و میزان خسارات ناشی از حمل و نقل به حداقل مقدار ممکن می‌رسید، چون یک ستمبلمانبا ابعاد بزرگ در چند بسته صاف و تخت گنجانده می‌شدند. در کنار تمامی موارد فوق که به رضایت بیشتر مشتری منجر می‌شد، امکان تعویض قطعات شکسته و آسیب‌دیده این محصولات را از سایر کالاها متمایز می‌کرد. این ویژگی کاهش هزینه نگهداری و تعمیرات را با خود به همراه داشت.

مبلمان راحتی Can محصول تازه کمپانی Hay با قابلیت Flat-pack

مبلمان راحتی Can محصول تازه کمپانی Hay با قابلیت Flat-pack

مبلمان راحتی Can که به‌تازگی توسط کمپانی Hay به بازار عرضه شده شامل یک ست چند قطعه‌ای است که از فریم‌های لوله‌ای، کفی و تکیه‌گاه قابل جداسازی تشکیل شده است. قابلیت Flat-pack در این مبل به کاربر امکان می‌دهد تا از کفی و کوسن‌ها به‌عنوان تشک و بالش نیز استفاده کند.

 مبلمان راحتی Can

مبلمان راحتی Can

قسمت فریم مبلمان راحتی Can شامل یک صفحه تخت فلزی برای قرار گرفتن تشک کفی، لوله‌هایی قابل جداسازی به‌عنوان تکیه‌گاه و دسته و تسمه‌هایی برای مهار پشتی‌هاست. تمامی قطعات فوق کاملاً از یکدیگر جدا می‌شوند در یک بسته‌بندی کوچک به منزل خریداران ارسال می‌گردد.

مبل راحتی can با قابلیت Flat-pack، محصولی جدید از برند Hay

مبل راحتی can با قابلیت Flat-pack، محصولی جدید از برند Hay

به گفته طراحان این مبل راحتی، قابلیت Flat-pack، به دنبال کاهش قیمت و افزایش سرعت ارسال مزیتی دیگری نیز برای این محصولات ایجاد کرده است. بسیاری از خریداران مبلمان در اروپا و آمریکا از طریق فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به خرید می‌کنند و این قابلیت به آنها اجازه می‌دهد تا بتوانند رنگ‌های مختلفی را برای فریم، تشک و کوسن‌ها انتخاب کنند. همچنین خرید این مدل مبلمان برای منازل استیجاری، اسباب‌کشی و تغییر مکان زندگی را به کاری آسان و بدون دردسر تبدیل می‌کند.

مبلمان راحتی Can

مبلمان راحتی Can

مبلمان راحتی Can با وجود آنکه از ساختاری ساده تشکیل شده اما از استحکامی بالا در برابر فشار برخوردار است و به لحاظ ظاهری نیز با دکوراسیون‌های مدرن و مینیمال سازگاری دارد. در واقع در طراحی این محصول تلاش شده تا چهارچوب مبلمان کمتر مورد توجه قرار گیرد و قسمت‌هایی نظیر تشک و کوسن‌ها توجه افراد را به خود جلب کنند.