صندلی اداری متفاوت
فضای اداری

یک صندلی اداری متفاوت از Humanscale

۰
(۰)
صندلی اداری Diffrient
صندلی اداری Diffrient

شاید تصور شود که نامصندلی اداریDiffrient برگرفته از لغت انگلیسی متفاوت (different) است اما در واقع به‌پاس قدردانی از Neils Diffrient طراح این صندلی خارق‌العاده، نام او را بر روی این محصول نهاده‌اند. Neils Diffrient یکی از استعدادهای کمیاب حوزه طراحی است که سال‌هاست در زمینه تولید محصولات ارگونومیک با شرکت Humanscale همکاری می‌کند.

صندلی اداری Diffrient محصولی از شرکت Humanscale

صندلی اداری Diffrient محصولی از شرکت Humanscale

طراحی صندلی اداری Diffrient

صندلی اداری Diffrient ترکیبی است از زیبایی و قابلیت‌های پنهان. این صندلی که ظاهری بسیار ساده و معمولی دارد، در واقع مجموعه‌ای از تنظیمات و کنترل‌های گوناگون است. ویژگی‌هایی که به شکلی هوشمند موقعیت نشستن را برای هر کاربر تغییر می‌دهند. به عقیده طراحان، صندلی اداری Diffrient برای بیش از ۹۵ درصد از کارمندان ادارات مناسب است. پشتی سه تکه این صندلی اداری به‌طور کامل کمر کاربران را پوشش می‌دهد. همچنین بدون هیچ ابزار اضافه‌ای (مانند پد پشتیبانی کمر در صندلی Aeron) از انحنای کمر و ستون فقرات محافظت می‌کند.

صندلی اداری Diffrient

صندلی اداری Diffrient

صندلی اداری Diffrient برای ایجاد موقعیت مناسب از یک سیستم خودکار تنظیم‌کننده بهره می‌گیرد. این سیستم هوشمند به وزن و ویژگی‌های فیزیکی کاربران حساس است و بدون دخالت دست میزان فشار به قسمت‌های مختلف بدن را تغییر می‌دهد. افزون بر این، چرخ‌های به کار رفته در زیر این صندلی نیز کاملاً روان هستند و بر روی سطوح ناهمواری نظیر موکت‌های پرزدار نیز عملکردی فوق‌العاده‌ای دارند. تنوع رنگ تکیه‌گاه و نشیمن صندلی اداری Diffrient موجب شده تا این محصول با انواع دکوراسیون‌های اداری و خانگی هماهنگ شود.

طراحی صندلی اداری Diffrient

طراحی صندلی اداری Diffrient

حتما بخوانید:  این صندلی اداری را در خانه استفاده کنید!

در صندلی اداری Diffrient به جز اهرم تنظیم ارتفاع، تمام تنظیمات از جمله شیب تکیه‌گاه و موقعیت نشیمن‌گاه به‌طور خودکار کنترل می‌شود. پشتی این صندلی اداری می‌تواند بر اساس وضعیت نشستن کاربر به سمت جلو یا عقب حرکت کند. همچنین، با وجود اینکه سبک است در برابر وزن زیاد بسیار مستحکم است. افزون بر تمامی موارد فوق، سیستم خودتنظیم صندلی اداری Diffrient موجب شده تا بسیاری از اهرم‌های کنترل‌کننده از بدنه این صندلی حذف شوند. در نتیجه ظاهر محصول، یکپارچه و زیباتر از نمونه‌های مشابه‌ است.

ارگونومی صندلی اداری Diffrient

ارگونومی صندلی اداری Diffrient

ارگونومی صندلی اداری Diffrient

صندلی اداری Diffrient مخصوص نشستن‌های طولانی‌مدت طراحی شده است. برای کاربران با وزن معمولی، زاویه تکیه‌گاه این صندلی به‌طور خودکار بین ۱۱۰ تا ۱۳۰ درجه تنظیم می‌شود. همچنین وجود یک پشتی سه تکه نیز موجب می‌شود تا قسمت‌های مختلف کمر به صورت جداگانه پشتیبانی شود. امکان تغییر ارتفاع دسته‌ها نیز راحتی بیشتری را برای کاربران فراهم می‌کند و مانع از ایجاد فشار به کتف و دردهای سرشانه می‌شود. همچنین این قابلیت، تسلط کاربران به سطح میز و کیبورد کامپیوتر را نیز بیشتر می‌کند. استفاده از تکیه‌گاه مشبک و توری شکل در صندلی اداری Diffrient علاوه بر انعطاف پذیری، عبور جریان هوا را تسهیل و از تعرق بدن کاربران در روزهای گرم سال جلوگیری می‌کند.

صندلی اداری Diffrient

صندلی اداری Diffrient

صندلی‌های خودتنظیم مزیت دیگری نیز دارند. امروزه بسیاری از صندلی‌های اداری با قابلیت‌های متنوع خود، امکان استفاده افراد مختلف را فراهم می‌کنند. اما از این نکته غفلت شده که حتی یک کاربر نیز در طول روز به شکلی ثابت و همیشگی بر روی صندلی نمی‌نشیند. با این وصف کاربران یا باید به‌طور دائم صندلی خود را تنظیم کنند و یا به دلیل سختی انجام این کار، علیرغم داشتن یک صندلی اداری کاملاً استاندارد و ارگونومیک، به دردهای مفصلی و استخوانی دچار می‌شوند. این در حالی است که صندلی‌های خودتنظیم نظیر Diffrient به‌طور دائم بدون دخالت کاربران تنظیم می‌شوند و آنها را از مزایای واقعی یک صندلی ارگونومیک بهره‌مند می‌سازند.

حتما بخوانید:  اوکامورای آسیایی در میان غول‌های صنعت مبلمان اداری

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط