میزهای ایکیا
books

یک تیر و دونشان با میزهای ایکیا

۰
(۰)
میز و میل و گنجه با یک محصول
میز و میل و گنجه با یک محصول

میز جلومبلی گنجه‌ای

یک گنجه‌ ساده، مکعبی با شش ضلع که در عین حال می‌تواند یک میز جلو مبلی هم باشد. اگر به این مکعب چهار پایه کوچک اضافه کنید و یک تخته ساده به عنوان صفحه بالایی میز روی آن قرار دهید، هم می‌توانید همان فضای نگه‌داری برای کتاب‌ها و روزنامه‌ها را داخلش داشته باشید و هم از فضایی که اشغال می‌کند، استفاده بهینه کرده و از آن به عنوان یک میز عسلی یا جلومبلی کوچک استفاده کنید.

ترکیب و میز و کابینت

ترکیب و میز و کابینت

اول باید بدانید در این کمد دو میز لیک به عنوان کلاف و بالا و پایین کمد کنار هم قرار گرفته‌اند. قالب اصلی هر دو میز و کمد نهایی مربعی شکل است و به راحتی داخل هم قرار می‌گیرند. پس شما به دو صفحه رویی میزها احتیاج دارید و چهار پایه‌ی یک میز و چند تخته چوب. بنابراین می‌توانید چهارتا از پایه‌های یکی از میزها را بگذارید کنار. فنی‌ترین قسمت کار هم اضافه کردن شیارها برای درهاست که آن هم البته کار چندان سختی نیست. شاید تا اینجا کمی گیج شده باشید اما فقط کافی است از ابتدا و مرحله به مرحله با ما پیش بیایید:

 1. برای شروع، مقطع هر پایه را به چهار قسمت تقسیم بندی کنید و یک چهارم اول از هر طرف را به عنوان راهنمای برش خط کشی کند (فرقی ندارد کدام طرف) و بعد شیارهایی را مطابق شکل بالا سمت راست ایجاد کنید.
 2. از این چهار عدد پایه، دو پایه روبروی هم را دوباره باید شیار بیاندازید. درست از نقطه مقابل شیار اول و مطابق همان تصویر.
 3. پایه‌ها را به صفحه رویی یکی از میزها متصل کنید. تا اینجای کار یک میز دارید که پایه‌هایش شیار خورده است.
 4. سه تخته نازک را به اندازه فاصله بین شیارها ببرید و داخل شیارها قرار دهید، فقط حواستان باشد که فرو رفتگی داخل شیار را هم حساب کنید اما اندازه را از گوشه میز به گوشه نگیرید چون کمتر از آن است.
 5. با استفاده از ۴ پیچ، صفحه روی میز دیگر را به انتهای کلافتان و پایه‌ها متصل کنید. طوری که پشتش به سمت داخل مکعب باشد. (تصویر پایین سمت راست)
 6. حالا یک وجه از مکعب که محل قرار گرفتن در است خالی است.
 7. برای ساخت ریل‌های حرکت درها لازم است که یک قطعه ام‌دی‌اف سفید بخرید اما اگر تخته سفید هم ندارید قبل از بریدن قطعه‌های اتصال به انها رنگ سفید و آستر بزنید. این دو قطعه ام دی اف را مطابق تصویر وسط سمت راست شیار بزنید تا ریل‌ها آماده شوند. سپس به ضلع پایینی آن وجه خالی مکعب بچسبانید. به شکلی که شیارها رو به بالا باشند.
 8. دو تخته ام‌دی‌اف درهای این کمد هستند. ابعاد یکی دقیقا به اندازه نیمی از قطعه ریل است و دیگری کمی بیشتر، که کاملا روی هم قرار بگیرند.
 9. دو سوراخ در بالا و سمت چپ هر دو در هم لازم دارید تا از آن به عنوان دستگیره استفاده کنید و در را راحت باز و بسته کنید.
 10. کمد شخصی و کوچک بامزه شما آماده است.
جاگلدانی ساخته شده از چهارپایه

جاگلدانی ساخته شده از چهارپایه

جاگلدانی فانتزی

Mette یک میز ایکیا که با استفاده از اتصال قفسه چوبی خانه‌ای به پایه‌های چهارپایه FROSTA ایجاد شده. این صفحه فقط یک هیولای سحرآمیز نیست، جای خوبی است برای قرار دادن گلدان‌های کوچک و متعلقاتشان. برای ساخت این میز هیجان‌انگیز شما به پایه‌های چهارپایه فروستا که فرم خاص و جالبی دارند احتیاج دارید و می‌توانید صفحه آن را بگذارید کنار و بعد لازم است این هشت مرحله را دنبال کنید.

 1. هر چهار پایه را با پیچ به کف قفسه متصل کنید.
 2. روی سوراخ پیچ‌ها را تا سطح تخته با گچ بپوشانید و بعد از اینکه خشک شد سمباده بزنید و سطحش را صیقلی کنید.
 3. یک قطعه چوب مکب مستطیل شکل بردارید و داخلش را سوراخ کنید؛ مثل دودکش.
 4. دودکش خانه را با چسب روی سقف نصب کنید.
 5. حالا نوبت رنگ آمیزی است اول یک دست کامل رنگ سفید بزنید.
 6. بعد از اینکه رنگ سفید کاملا خشک شد از پایه‌ها شروع کنید به زدن رنگ آبی، حواستان باشد که خوب سطح سفید را بپوشاند.
 7. حالا که به قسمت بالایی رسیدید با کمرنگ کردن آبی طیفی از آبی تا سفید را روی سقف ایجاد کنید.
 8. خانه گلدان‌هایتان آماده است.
ویترین پاتختی

ویترین پاتختی

موزه شبانه

میز پاتختی NENSA استندی زیباست که هم‌نشینی چوب و شیشه فرم متفاوتی به آن داده است. اما با کمی خلاقیت می‌شود به کاربردهای دیگر آن فکر کرد. مثلا می‌توانید با اضافه کردن یک لایه شیشه‌ی دیگر یک ویترین برای اشیا دوست داشتنی‌تان داشته باشید؛ وسایل ارزشمند که علاقه دارید همیشه جلو چشم باشند و البته ازشان محافظت شود. همچنین می‌توانید با تغییر وسایل داخل آن الگویی جدید برای میز درست کنید.

طاقچه و چراع‌خواب در یک محصول

طاقچه و چراع‌خواب در یک محصول

میز نورانی

با متصل کردن دو طاقچه MOSSLANDA ایکیا می‌توانید علاوه بر یک طاقچه، یک میز دیواری داشته باشید. همچنین می‌توانید لامپی به دیواره داخلی این میز شخصی متصل کنید. حالا یک میز نورانی با روشنایی ملایم و غیرنقطه‌ای برای مطالعه شبانه دارید که شما را از هر چراغ خوابی بی‌نیاز می‌کند. این طاقچه‌ها را می‌توانید به سه قسمت نامساوی تقسیم کنید و پله‌ای برای بازی گربه‌ بازیگوش یا حیوان خانگی دیگر ایجاد کنید. یا اینکه آنها را به حالت عمودی نصب کنید و لوازم بلندی که دارید، مثل راکت تنیس، ساز، چتر و چوب اسکی ها را در حالی که روی زمین قرار گرفتند به آنها تکیه دهید یا بهشان آویزان کنید. این طاقچه‌ها را می‌شود به شکل برعکس در ارتفاع بالایی از دیوار نصب کرد و با متصل کردن چند گیره به ضلع داخلی‌اش یک جالباسی مینیمال و ساده و جالب ساخت که قسمت آویزلباس‌ها در آن از چشم پنهان است. همینطور می‌توانید یکی از این طاقچه‌ها از وسط ببرید و پایین میز متصل کنید تا یک نگه‌دارنده برای وسایل اضافی یا سطل زباله یا چیزی مثل کشو برای میزهای بدون کشو دم دستتان داشته باشید.

ظاهری جدید برای یک میز قدیمی

ظاهری جدید برای یک میز قدیمی

تنوعی ساده

یک میز LACK و گلدان رومیزی صفحه‌ای Shark Tails مواد یک محصول جدید را آماده می‌کنند که ظاهر میز را به طرز چشمگیری تغییر می‌دهد و یک فضای اضافی هم برایتان فراهم می‌کند. میز لیک را بالاتر معرفی کردیم. حالا نوبت به ساخت شخصی یک صفحه استثنایی است که کاربردهای متنوعی می‌تواند داشته باشد.

 1. برای این‌کار کافی است یک مربع در مرکز یک تخته چوب به ابعاد صفحه رویی میز لیک بکشید و آن را برش دهید.
 2. قطعات لوزی و ذوزنقه‌ای شکل از چوب با عرض یکسان را مطابق شکل برش دهید.
 3. آن‌ها را در اطراف فضای خالی ایجاد شده بچسبانید.
 4. تخته را روی میز لیک قرار دهید.
 5. حالا یک جا گلدانی جذاب دارید.
میزهای فلزی قفسه‌دار

میزهای فلزی قفسه‌دار

میزهای منظم!

رنگ ساده‌ترین راه‌حل برای شخصی‌سازی یک قطعه از مبلمان است تا با دکورتان هماهنگ شود. با رنگ کردن میزهای فلزی قفسه‌دار LALLERÖD می‌توانید آن را با دکور خانه هماهنگ و مشکل کم‌جایی را در اتاق نشیمن حل کنید. بهترین استفاده این است که وسایلی که هر روز استفاده می‌شوند اما دست و پاگیر هستند را داخل آن قرار دهید. همچنین با تفکیک رنگی این میز و اختصاص دادن هر رنگ به کاربردی خاص می‌توانید اعضای خانواده را هم در نظم بخشیدن به خانه همراه کنید.

LAKE

LAKE

میز یا کمد؟

شاید باورتان نشود اما کمد DIY Candy (تصویر پایین) از دو میز ایکیا به نام Lake (تصویر بالا) ساخته شده. DIY مخفف Do it yourself است یعنی خودت بساز! و کمد کندی، کمدی است که یک نفر یک جای دنیا تصمیم گرفته خودش بسازد! ایده‌های خودت بساز معمولا خلاقانه و آنقدر آسان هستند که هر کسی به تنهایی از پس ساختن آن بربیاید. مثل این کمد. میز لیک یکی از ساده‌ترین مبلمان‌هایی طراحی شده در طول تاریخ جهان است. محصول نهایی هم از ترکیب دو میز لیک و چهارپایه مخروطی کوچک و چند تخته چوب طوری ساخته و به هم‌آمیخته شده‌اند که میزهای آن به راحتی قابل تشخیص نیست. اما چطور؟

MOSSLANDA

MOSSLANDA

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط