پالت رنگ متفاوت برای اتاق نشیمن مدرن
نشیمن و پذیرایی

یازده پالت رنگ متفاوت برای یک اتاق نشیمن مدرن

۳.۲
(۹)
ترکیب رنگ‌های مناسب برای اتاق نشیمن
ترکیب رنگ‌های مناسب برای اتاق نشیمن

یازده پالت رنگ متفاوت برای یک اتاق نشیمن مدرن : اما سوال اصلی این است که چه رنگ‌هایی با یکدیگر متناسب هستند؟ شما می‌توانید در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن از تناژها و سایه‌های مشابهی از یک رنگ استفاده کنید و یا از رنگ هایی که مکمل هم هستند. قواعدی برای ترکیب رنگ ها وجود دارد که درخشش و زیبایی آنها را افزون می کند. یکی از رموز یک دکوراسیون خوب استفاده مناسب از این ترکیبات رنگ است.
ما در این مطلب با ۱۱ پالت رنگ متنوع و عالی به شما نحوه ترکیب و هماهنگ کردن رنگ‌ها را برای داشتن یک اتاق نشیمن مدرن، راحت و دنج نشان خواهیم داد.

ترکیب تناژ رنگ‌های کرم و قهوه‌ای با رنگ خنثی طوسی در اتاق نشیمن

ترکیب تناژ رنگ‌های کرم و قهوه‌ای با رنگ خنثی طوسی در اتاق نشیمن

۱. قهوه با خامه در یک روز بارانی

بی‌شک شما نیز استراحت در یک اتاق نشیمن مدرن در کنار خانواده خود به همراه یک کتاب رمان و یک فنجان چای یا قهوه را دوست دارید. پالت رنگی که در تصویر روبرو مشاهده می‌کنید از ترکیب رنگ‌های خنثی و گرم شامل قهوه‌ای، کرم و خاکستری تشکیل شده است.

مبل قهوه‌ای تیره با رنگ کرم و خاکستری کوسن‌ها هماهنگ است. فرش بلوطی رنگ نیز گرمای بیشتری به فضای اتاق نشیمن داده است و رنگ خاکستری روشن دیوار و نقاشی‌های آویخته شده بر روی آن هم، با طرح پارچه کوسن‌ها تناسب خوبی دارد.

ترکیب تناژ رنگ‌های آبی و قهوه‌ای در اتاق نشیمن

ترکیب تناژ رنگ‌های آبی و قهوه‌ای در اتاق نشیمن

۲. الهام از رنگ زمین و آسمان در اتاق نشیمن

در این نوع اتاق نشیمن شاد و دلچسب، از رنگ های قهوه‌ای، فیروزه‌ای و سفید استفاده شده که یادآور زمین و آسمان است. تناژ روشن قهوه‌ای و فیروزه‌ای، یک ترکیب هارمونیک و عالی ایجاد می‌کنند. سایه‌های متفاوت قهوه‌ای روی دیوارها و کفپوش گرمای مطبوعی به اتاق نشیمن می بخشد و انتخاب رنگ سفید برای میز و روکش مبلمان راحتی نیز موجب حفظ تعادل و روشنایی بیشتر فضا می‌شود.

ترکیب تناژ رنگ‌های بنفش و قهوه‌ای مایل به خاکستری و طوسی در اتاق نشیمن

ترکیب تناژ رنگ‌های بنفش و قهوه‌ای مایل به خاکستری و طوسی در اتاق نشیمن

۳. سایه‌هایی از آرامش در شهر

اگر می خواهید بدانید که چگونه تک رنگ‌ها در کنار یکدیگر می‌توانند ترکیبی مناسب را به یک اتاق نشیمن فراهم کنند کافی است به تصویر روبرو نگاه کنید. این ترکیب، پالت رنگی کاملا ساده‌ای دارد: یک فرش و مبل راحتی عاجی رنگ، میزها و دیوارهایی به رنگ قهوه‌ای مایل به خاکستری و لوازم تزئینی و جانبی بنفش. با این‌که سه نوع مختلف از ترکیب سایه‌های بنفش در بالش‌ها، اجزای هنری، پرده‌ها و لامپ به کار رفته اما اتاق نشیمن فضایی فوق‌العاده راحت و هماهنگ دارد.

استفاده از رنگ‌های سبک قدیمی هالیوودی در اتاق نشیمن

استفاده از رنگ‌های سبک قدیمی هالیوودی در اتاق نشیمن

۴. سبک قدیمی هالیوودی و راحتی در سطح بالا

سایه‌های کم‌رنگی از آبی، کتانی و سفید، باعث زینت بخشیدن به این سبک از اتاق نشیمن می‌شوند. راز سبک قدیمی هالیوودی در جزئیات لوکس و مجلل آن است. مبلمان راحتی مزین به گل‌میخ‌، بالش و کوسن‌های مخملی، میزهای آینه‌کاری شده، یک قالیچه سفید پرزدار و لوازم فلزی براق از جلوه‌های این سبک هستند.

اما چگونه می‌توان در یک اتاق نشیمن با رنگ‌های کم‌رنگ، مانع از سردی و رسمی شدن فضای اتاق شد؟ با استفاده از کفپوشی به رنگ قهوه‌ای تیره و دیوارهای حنایی رنگ، می‌توان به فضای یک اتاق نشیمن گرما بخشید.

استفاده از تناژ رنگ‌های پاییزی در اتاق نشیمن

استفاده از تناژ رنگ‌های پاییزی در اتاق نشیمن

۵. با رنگ‌های پاییزی همه چیز خوب است

نارنجی تیره و طلایی، رنگ‌های مشابهی هستند که به خوبی با یکدیگر ترکیب می شوند و گرمای فوق العاده ای در اتاق نشیمن پدید می آورند. همچنین به منظور افزایش هماهنگی، می‌توانید از ترکیب رنگ های پرتغالی و نارنجی مایل به قهوه‌ای، در کوسن و فرش اتاق نشیمن خود استفاده کنید. یک مبل راحتی و یک صندلی دوست‌داشتنی در تناژ بلوطی و خنثی نیز می‌توانند به چشم‌های شما آرامش و استراحت بدهند و در اتاق نشیمن، تعادل ایجاد کنند.

استفاده از تناژ رنگ‌های طبیعی سبز و قهوه‌ای در اتاق نشیمن

استفاده از تناژ رنگ‌های طبیعی سبز و قهوه‌ای در اتاق نشیمن

۶. سبز بیدی، تا ابد بی‌نظیر و زیبا

چند ترکیب‌ رنگی ظریف و بی‌نظیر از سبز بیدی و قهوه‌ای تیره وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها در جای جای منزل خود استفاده کنید. در این سبک، در اتاق نشیمن تنالیته‌هایی از هر دو رنگ سبب ایجاد انرژی ملایم و آرام‌بخش می‌شود. صندلی‌ها و دیوارهای به رنگ سبز روشن، کنتراست لذت‌بخشی در ترکیب با رنگ قهوه‌ای میز ایجاد می‌کنند. همچنین کوسن های ساتنی گلدار جلوه‌ بصری زیبایی ایجاد می‌کنند و یک فرش بژ نسبتا خنثی نیز مانند یک چمنزار اتاق نشیمن را در بر می‌گیرد.

استفاده از تناژ رنگ‌های ملایم در اتاق نشیمن

استفاده از تناژ رنگ‌های ملایم در اتاق نشیمن

۷. از عناصر مدرن استفاده کنید

این اتاق نشیمن خوشمزه را تصور کنید، اتاقی با ترکیب رنگ بستنی ایتالیایی، شکلات، وانیل و توت‌فرنگی. دیوارهای این اتاق با تناژ رنگ شکلاتی و بژ، احساس راحتی را به افراد القا می‌کند. کوسن‌های صورتی، میز طلایی و یک آباژور نیز فضایی دلفریب را به اتاق نشیمن می‌دهند. کوسن‌های طرح لئوپارد (پلنگی)، در واقع جزء عناصر خنثی دکوراسیون هستند که مکمل هر رنگی می‌شوند. تابلوهای سیاه و سفید نیز با این فضا کنتراست جالبی ایجاد می‌کنند.

ترکیب تناژ سرد رنگ آبی و صورتی کمرنگ در اتاق نشیمن

ترکیب تناژ سرد رنگ آبی و صورتی کمرنگ در اتاق نشیمن

۸. گل‌های رز در سایه روشنی آرام

صمیمی، امیدوار و آرام. این‌ها کلماتی هستند که پس از دیدن این اتاق نشیمن ممکن است از ذهن شما بگذرد. دیوارها، کف و فرش‌ دارای سایه‌ای آرامش‌بخش از خاکستری هستند. رنگ صورتی کوسن ها و گل‌ها نیز تناسب خوبی با قسمت های آبی و خاکستری دارند. رنگ سفید میزهای عسلی همانند یک نقطه کانونی توجه افراد را به خود جلب می‌کند و تابلوهای سیاه و سفید نیز به دیوارهای تک رنگ خاکستری جان بخشیده‌اند.

استفاده از تناژ رنگ‌های سبک ساحلی در اتاق نشیمن

استفاده از تناژ رنگ‌های سبک ساحلی در اتاق نشیمن

۹. سبک ساحل ماسه‌ای و شیشه‌ای، سبکی آرامش‌بخش

رنگ شنی از خانواده بژ روشن، باعث ایجاد حسی فوق‌العاده راحت در فضای اتاق نشیمن مدرن می‌شود. به این نکته توجه کنید که اگر ترکیب رنگ‌های دیوار، فرش، مبلمان و میز قهوه همگی در یک مایه رنگی باشند، ترکیبی کاملا هماهنگ و لطیف می‌سازند. تقابل رنگ سبز دریایی و عناصر سفید رنگ بسیار جالب است. به عنوان مثال می‌توانید این دو رنگ را در قالب کوسن‌ها و رنگ تابلوهای روی دیوار استفاده کنید.

استفاده از ترکیب تناژ‌های قهوه‌ای تا زرد کمرنگ در اتاق نشیمن

استفاده از ترکیب تناژ‌های قهوه‌ای تا زرد کمرنگ در اتاق نشیمن

۱۰. انعکاسی گرم در بعدازظهری طلایی

استفاده از رنگ‌هایی با تن طلایی و گرم، حس خوشامدگویی دارد و مهمانان را به نشستن دعوت می‌کند تا از گفتگویی خوب و صمیمی لذت ببرند. رنگ طلایی روشن روی دیوار باعث احساس آرامش می‌شود. قالیچه راه راه در ترکیبی از چندین تن طلایی روشن مثل کاراملی، توپاز (یاقوت زرد) و گندمی، اتاق نشیمن را صمیمی‌تر می‌کند. صندلی‌های مخملی قهوه‌ای تیره نیز مانع از یکنواخت شدن رنگ‌های طلایی می‌شوند و حالتی رسمی و جذاب به فضا می‌بخشند.

استفاده از تناژ رنگ‌های سبز آبی و قهوه‌ای در اتاق نشیمن

استفاده از تناژ رنگ‌های سبز آبی و قهوه‌ای در اتاق نشیمن

۱۱. ظرافت سبک ساحلی برای تعطیلاتی آرام

چنین اتاق نشیمنی، حس یک تعطیلات تابستانی طولانی را القا می‌کند. ترکیبی تناژهای مختلف رنگ آبی بر روی دیوارها، پرده‌ها و مبلمان موجب طراوت و آرامش فضای اتاق نشیمن می شوند. همچنین قالیچه کتان و میز و مبلمانی به رنگ کرم زمینه‌ای لطیف در پس رنگ‌های آبی ایجاد می‌کنند. صندلی‌های حصیری طلایی رنگ و یک آینه نیز گرمابخش محیط هستند و از یکنواختی رنگ‌ها جلوگیری می‌کنند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۲ / ۵. تعداد نظرات: ۹

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

مطالب مرتبط