دکور

از همان بدو خلقت، اپتیک نقش و تأثیر خاصی در زندگی بشرداشته و مطالعات گسترده ای در این زمینه انجام شده است . اپتیک یا فیزیک نور، شاخه‌ای از فیزیک است که به بررسی نور و خواص آن و برهمکنش آن با ماده می‌پردازد.اغلب افراد در زندگی روزمره پدیده‌های اپتیکی و دکورهای اپتیکی را دیده و بکار گرفته‌اند.

خواص رنگارنگ ظروف شیشه ای به بزرگنمایی و ایجاد این تصاویر، که ترکیبی از گیاهان انتزاعی به نظر می رسند، کمک کرده است. شیشه های رنگی آبی و سبز نه تنها تصویر گلها را تشدید می کنند بلکه با مضاعف نمودن تلالو رنگها زاویه دید بیننده را به سمت خود تغییر می دهند.

رنگ سبز نمادی از رشد و شکوفایی است و از آنجاییکه این رنگ بسیار پرانرژی می باشد به گلدانها جلوه ای خاص بخشیده است.

” شیشه آبی ” علاوه بر کوچک کردن تصاویر با فیلتر کردن نور باعث تغییر رنگ گل درونش می شود.
در عکس زیر نمایی از بالای گلدان و نمایش زیبایی از تصویر گلها در فضایی مدور دیده می شود . دراین مجموعه ی زیبا طراح به خوبی توانسته است با ایجاد ایهام بصری روی دید بیننده تاثیر گذار باشد.

Bilge Nur Saltik طراح ترکیه ای ، مجموعه ی دکوراتیو خلاقانه و زیبایی را با توجه به اپتیک یا فیزیک نور خلق کرده است.این مجموعه ی دکوری هنری و زیبا از سه گلدان با اندازه های مختلف، که هر کدام با الگوی منحصر به فرد و با ضخامت مشخصی برش خورده اند تشکیل شده است.این دکورهای شیشه ای کار دست هستند و با دقت برای ایجاد نور مورد نظر دمیده شده اند. در این دکورهای زیبا تصویر یک دسته گل تنها بواسطه یک شاخه گل و از طریق ظرفی شیشه ای و با ایجاد خطای دید بوسیله تکرار گلبرگ های رنگارنگ در سراسر فضای کروی شکل ظرف ایجاد شده است.